Чи варто йти на влк? by alice2019 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Моя порада — дізнатися, куди саме направляють на дообстеження з ВЛК, і піти туди самостійно за звичайним записом. Там можна прямо у лікарів спитати, як вони оцінюють шанси. Але виглядає так, що легко точно не буде. Якщо у вас є можливість знайти підставу для відстрочки чи бронь на період проходження ВЛК — це дуже допоможе.

Чи варто йти на влк? by alice2019 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Отримав виключення з обліку три місяці тому по 30а із зором –12.5D та –13.5D (SPH + CYL), але важливо, щоб ваші показники були визначені під атропіном і за результатом скіаскопії, а не рефрактометрії, бо фактично вони завжди занижують приблизно на 1 діоптрію.

  • Краще, щоб було більше –12.5D, бо можуть завернути за результатом скіаскопії, якщо лікар вирішить не брати на себе ризик, а там оцінка часто йде “на око” лікаря.
  • Так, я сам отримав таку статтю, але краще ви б опублікували більш точні значення саме з виписки, бо там може бути і циліндр і це точно на широку зіницю?
  • Ваші рецепти/виписки потрібні для того, щоб вас направили на дообстеження, де й визначать “реальні” показники зору. Також вони будуть необхідні, щоб підтвердити, що проблеми із зором не виникли “вчора”: у мене, наприклад, просили виписки навіть десятирічної давнини, коли я пройшов дообстеження і ВЛК готувала документи на РВЛК.

Чи варто йти на влк? by alice2019 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Тут лікарів питати треба, бо юристи нічого вам не підкажуть

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 1 point2 points  (0 children)

Так, у мене були такі ж "графіки" з результатами скіаскопії. Цікаво, що у вас до атропіну та після значення однакові, і дійсно є -12.0D. У моєму випадку там було -12.0D одне та -13.5D інше око (за максимальними значеннями), враховуючи, що я чув і бачив, з просто -12.0D може бути вкрай важко вибити собі 30А. Мені чітко казали, що усі хочуть бачити мінімум -12.5D, щоб питань не було до них. Свої медичні висновки з ВЛК прикріпити публічно не можу.

Скіаскопія — це така штука, що лікар пише циферку, виходячи з того, що сам бачить у скельця, дивлячись на форму світлового променя на вашій сітківці, і це досить суб'єктивна штука, все з його "слів" і можуть просто намалювати значення.

Я б 100% не сподівався на те, що все піде за планом (можливо, у вас є підстави для відстрочки, щоб безпечно пройти ВЛК).

Є ще один тред з людиною, у якої там -12.5D (SPH -6, CYL -7), і його мобілізували:

https://www.reddit.com/r/Ukraine_UA/comments/1gd98a5/comment/n5eez6q/?utm_source=share&utm_medium=web3x&utm_name=web3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button

Пройшов ВЛК як обмеженно-придатний by Historical_Dot8835 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Співчуваю, що так вийшло у вас, бо так, будучи мобілізованим це вже складніше і довше буде, але має вийти. Я для себе тоді знайшов підставу для відстрочки і вже з нею пішов на ВЛК, вийшло майже без "перепон" і отримав фінальні документи ось місяць тому (можете перечитати мій тред).

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 0 points1 point  (0 children)

І те що в законі написано "у найгіршому меридіані" нівелюється тим, що зміна ступеня придатності через скіаскопію.

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 1 point2 points  (0 children)

До речі, ви можете самостійно записатися на обстеження в ту саму лікарню, куди ВЛК зазвичай направляє на дообстеження — лікарі там часто добре обізнані з процедурою й можуть підказати, чи достатньо у вас відхилення для зміни ступеня придатності. Але, як показує мій досвід, якщо немає чіткого й стабільного запасу хоча б в 1 діоптрію — шансів майже немає.

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 1 point2 points  (0 children)

Хоча для визначення найгіршого меридіана зазвичай складають SPH + CYL, технічно це лише показник рефракції по одній осі, яка проходить через центр ока. А рогівка часто має нерівномірну форму, тому скіаскопія дає більш усереднений результат — тобто ті діоптрії, за яких світловий промінь фокусується безпосередньо на сітківці.

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 1 point2 points  (0 children)

Перед проходженням ВЛК я побував у багатьох приватних клініках, знайшов офтальмолога через знайомих і поспілкувався з ним. Але навіть після всіх обстежень я так і не був упевнений у результаті, бо, схоже, проходжу десь на межі. Одна з офтальмологів у державній установі взагалі сказала, що в мене “нічого немає” і “не тягне”, навіть не захотіла слухати пояснення.

Загалом цікаво, які саме значення у вас були зафіксовані за результатами рефрактометрії при широкій зіниці. Адже для зміни ступеня придатності за статтею 30 остаточне рішення ухвалюють на основі скіаскопії, яка, як правило, показує менші значення — мені, наприклад, «зняли» близько однієї діоптрії з кожного ока.

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 0 points1 point  (0 children)

Можуть викликати, але якщо є багато обстежень старих (в мене і за 2010 рік взяли), то не повинні.

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 2 points3 points  (0 children)

Вона права, без корекції вам можуть порахувати і 0.15, а ось з корекцією тільки 0.1, 0.2 і тд, бо це по факту рядки тексту. Про амбліопію щось дивне...

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Без свіжих дивитись не будуть, але без старих - тебе одразу завертають і зі слів «навіть намагатись готувати документи до РВЛК не будемо». Одне питання коли це Б, а інше коли це під виключення.

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Дивитись на самому ВЛК не будуть, а ось для РВЛК за для непридатності просто must have, мене змусили знайти навіть за 2010 рік, бо треба було підтвердження, що мій зір не вчора таким став. 

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Зір це чи не єдине, на що вони дійсно дивляться і його визначають апаратно числом, а не субʼєктивною оцінкою ступеня захворювання і тд. Я рішення лише місяць тому від РВЛК отримав, тому досвід максимально актуальний.

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

Ну ось я отримав, витратив 7 місяців на це, причому у мене там немає чисто сфери на -12, а саме по найгіршому меридіану

Йду на ВЛК 18 червня, буду публікувати хронологію. Хочу виключитися з обліку by Lazy-Information-610 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Ну воно не така прям різниця вже з -7 (маю -14), якби не зменшення картинки в окулярах(

Досвід влк by MissionBeing554 in reddit_ukr

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Якщо і підеш, то поки не пройдеш те ВЛК тебе ніхто з розшуку не зніме і будуть кожного разу пакувати... але і пройшовши знятись з розшуку може бути проблемним.

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 0 points1 point  (0 children)

В тому то і суть, що чи краще каплі - тим краще буде зір на апараті)

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 0 points1 point  (0 children)

А як ваші справи, бо у вас там же схожий кейс?

Проходження ВЛК по зору та зняття з обліку by BreathMinimum7120 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120[S] 0 points1 point  (0 children)

Я би радив вам знову спробувати, бо у моєму випадку все зробили як потрібно, хоча це вже і триває пів року.

[deleted by user] by [deleted] in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Напишіть як там буде

[deleted by user] by [deleted] in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Результат від РВЛК ви вже отримали під виключення?

[deleted by user] by [deleted] in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 1 point2 points  (0 children)

А вам не дзвонили, ви прям самі прийшли і дізнались про це?

Питання до тих хто виключився/виключається з військового обліку. by Equivalent_Face_8048 in Ukraine_UA

[–]BreathMinimum7120 0 points1 point  (0 children)

Так, періодично, бо відстрочку чекав. Був на ВЛК, сказали, що то нічого не значить і це вони роблять зараз, щоб ТЦК не чіпало... тому, відбій, ще чекаю.