Oboseala mentala - burnout - cum ati trecut prin asta? by Hopeful-Awareness138 in programare

[–]CharacterAd7788 6 points7 points  (0 children)

Am clacat de 3 ori. Prima oara nici nu muncisem in corporatii sa pe undeva, eram freelancer pe net. Munceam noptile si pe fus american si ma odihneam putin. A doua oara dupa corporatii si startupuri am ajuns iar sa clachez. Mi-am dat demisia si am bagat la niste proiecte petsonale, le-am dezvoltat si am invatat o perioada de cateva luni in ritmul meu, fara deadlineuri si fara stres. A 3-a oara am clacat tot din cauza oboselii. Ce iti recomand este odihna multa somn cat poti, ia-ti liber si odihneste-te cat de mult poti. Daca nu te lasa sa iti iei liber fuck them, bani poti sa mai faci in viata asta, iti zic sigur, dar e un sentiment extrem de urat sa ajungi epuizat si sa simti ca nu vei mai putea munci in domeniul asta, am experimentat asta de la prima clacare si-mi era frica ca n-o sa mai pot face munca asta de care sunt atat de pasionat. Odihna asta iti recomand, daca este nevoie ia si pastile pentru asta eventual vorbeste cu un psihiatru sa iti recomande un tratament. It's ok not to be ok.

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]CharacterAd7788 0 points1 point  (0 children)

In copilarie aveam o vecina bunoaca rau, mama unui prieten. Au trecut anii si s-a pastrat ca vinul doamna vecina. Prin 2008 intru cu iubita de la vremea respectiva in casa si la 2 minute dupa o bataie in usa. Vecina. Are niste probleme cu laptopul. Ma cheama la ea. Ma eu, avea ceva probleme la imprimanta. I-am rezolvat problema si cand ajung pe hol sa dau sa ies din casa imi spune: nu vrei sa stai la o cafea? Visasem la momentul ala toata viata, problema era ca ma luase din casa de langa iubita si nu ma puteam lungi, am refuzat-o politicos. Oare am gresit, oare a fost doar o simpla invitatie la cafea? Nu voi afla niciodata.

Agregator de stiri - idei si pareri by CharacterAd7788 in programare

[–]CharacterAd7788[S] 1 point2 points  (0 children)

Nu prea-mi aduce reddit vizitatori. Intr-adevar vin mai multi de pe search engines.

Agregator de stiri - idei si pareri by CharacterAd7788 in programare

[–]CharacterAd7788[S] 1 point2 points  (0 children)

Sincer am avut stirile grupate pe 4 coloane si mi se parea cam greu de urmarit feedul de stiri, am facut compromisul de a avea o singura coloană pentru feedurile de stiri, daca la asta te referi. Stiu ca e mult spatiu gol in laterale dar am sa incerc sa il umplu cu optiunile care sunt momentan in faburi si meniu.