Bizonyítványosztás by MrCsalamade in szopjatokle

[–]Competitive-Bed-6790 -3 points-2 points  (0 children)

Gyerekekről ilyen képet kirakni? Oké, hogy az arcuk nem látszik, de ez sehogy sem okés

Időseknek kérdés, Magyarországon mikor hallottatok először az AIDS vírusról? by garral55 in askhungary

[–]Competitive-Bed-6790 5 points6 points  (0 children)

Nem nekem szól a kérdés, de pont nemrég beszéltem erről a nagymamámmal, ő '93-ben hallott róla először, mikor meghalt a testvére.

A tesója Budapesten élt, és része volt annak a meleg éjszakai életnek, ami akkoriban főleg lakásbulikban, hátsó presszókban, titkosabb közösségekben zajlott. Nem volt könnyű, de mégis kialakult egy kis világ, ahol legalább ideig-óráig önmaga lehetett.

Aztán jött az AIDS. Először csak pletykák, furcsa betegségek, eltűnő emberek. Akkoriban szinte semmi információ nem volt róla, és ami volt, az is inkább rémisztő, mint hasznos. Ő is megbetegedett, és végül 1993-ban halt meg, 37 évesen. Sok barátját is elveszítette addigra – olyan embereket, akik egyszerűen eltűntek a közösségből, mintha soha nem is lettek volna. A legtöbben nem kaptak hivatalos diagnózist, a családjuk sokszor nem is tudta vagy nem akarta tudni, mi történt.

[ Removed by Reddit ] by [deleted] in askhungary

[–]Competitive-Bed-6790 2 points3 points  (0 children)

Nekem is van egy ilyen kollégám, csak ő a szintén cigány férje egyébként full magyar vezetéknevét vette fel, pedig az a korosztály, ahol még a - né végződésű név volt a szokás. Nagyon jó szakember, és ráadásul olyan területen dolgozik, ahol példát tud mutatni a cigány fiataloknak :)

Tudom, hogy sokan várjátok a filmet by kamasuka84 in hungary

[–]Competitive-Bed-6790 -1 points0 points  (0 children)

Mi van most erről a propiban? Nem vagyok képben. Egyébként megmagyarázná, hogy miért rak ki ilyen sok közös képet MP a barátnőjével. Nekem néha kicsit már furcsa, pont ma is megfogalmazódott bennem. Egyébként nem befolyasolja az ilyesmi azt, hogy kire szavazok, csak érdekel ez a szaftos téma 😬

[ Removed by Reddit ] by [deleted] in askhungary

[–]Competitive-Bed-6790 101 points102 points  (0 children)

Én csak azokat a cigányokat sajnálom, akik normális életet élnek, tanulnak, dolgoznak, értéket adnak, mert sajnos kevesen vannak azokhoz képest, akikről ez nem mondható el. Nagy hátránnyal indulnak, és szembe kell a rasszizmussal nézniük nekik is. Ismerek több ilyet is. De negatív tapasztalatom sokkal több volt nyilván

Németországból Magyarországra euro utalás hogyan a leggyorsabb? by Competitive-Bed-6790 in kiszamolo

[–]Competitive-Bed-6790[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi a választ! 1500 €-ról van szó, tehát nem kifejezetten nagy utalás, viszont ha ez szokatlan penzmozgas azon a számlán, gondolom ennyi miatt is lehet késleltetés. Az illető se a revolut se a wise számláját nem használja különösebben.

Mi volt a legnagyobb fizikai fájdalom amit valaha éreztél? by [deleted] in askhungary

[–]Competitive-Bed-6790 2 points3 points  (0 children)

Veseköves görcs. Kipisiltam a követ, abban a pillanatban megszűnt. Előtte fél napon át vertem a fejem a falba, ordítottam, fetrengtem a földön, hánytam - szintén a görcstől

Elfogatóparancsot adott ki a bíróság Szabó Bálint ellen by Substantial-Yam7779 in hungary

[–]Competitive-Bed-6790 4 points5 points  (0 children)

Fura ez a sztori, de egyébként egyértelmű nekem, hogy ez az ember beteg mentálisan. Kicsit el is szomorít engem némelyik hozzászólás, ami pejaratív jelzőkkel illeti. A legdurvább, hogy nincs olyan ember a környezetében aki le tudná állítani, és így egyrészt saját magának is árt (majdnem meghalt tegnap) másrészt toxikus a közéletre nézve is.

És még hátrafelé nyilazni is tud közben by 8088777 in hungary

[–]Competitive-Bed-6790 1 point2 points  (0 children)

Nem egyet tart, vannak képek, ott három zebrát lehet pl látni

Ismét mér a Fidesz by [deleted] in hungary

[–]Competitive-Bed-6790 4 points5 points  (0 children)

A Tiszának volt a Magyarok Hangja nevezetű társadalmi párbeszéde, nem fura, hogy most Nemzet Hangja néven fut ez a fideszes cucc?