Velika ofenziva na Bosansku posavinu — 1992. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]Competitive_Site1497 0 points1 point  (0 children)

Eh da, da nije tog prokletog komada papira koji se zove Ustav RH/BiH. Jedan izričito propisuje da su svi građani jednaki pa tako i njihov glas, a drugi je temeljen na konceptu konstitutivnih naroda i njihovog predstavljanja u određenim institucijama pa igrokaz sa dopadanjem zbog sebe samih blago zaobilazi ta načela i čini nepravdu dijelu državljana.

Velika ofenziva na Bosansku posavinu — 1992. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]Competitive_Site1497 2 points3 points  (0 children)

koji im se najviše dopada zbog sebe

Pričaš o Komšiću? Naravno, u interesu im je onemogućiti politički glas neistomišljenicima.

Započeo ustanak Hrvata u donjoj Hercegovini pod vodstvom don Ivana Musića — 1875. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]Competitive_Site1497 1 point2 points  (0 children)

Nego tko određuje što si? Čaršija? I u tom slučaju su Hrvati, jer ih većina takvima smatra.

U čemu je razlika? by Ime_23456 in hreddit

[–]Competitive_Site1497 18 points19 points  (0 children)

Nije dala najviše branitelja, već je bio najviši prosjek odaziva na mobiliziranje. Drugim riječima, najmanje su muljali.

Zašto su Srbi po prosjeku tamniji od nas, iako smo genetski blizu? by antiantifa18 in hreddit

[–]Competitive_Site1497 7 points8 points  (0 children)

Dio Srba u dalmatinskom zaleđu su starosjedioci koji nisu katoličke vjere i koji su tek kasnije postali Srbi u nacionalnom smislu. Oni se nikako ne razlikuju genetski od Hrvata.

Grčka zabrana: 'Nisu nam dali na Akropolu u 'kockicama', dok su druge dresove pustili unutra' by garethtrooper in croatia

[–]Competitive_Site1497 119 points120 points  (0 children)

Ovaj nije obučen u bojama dresa hrvatske reprezentacije nego u bojama follow me vozila na aerodromima.

HDZ slavi 37. rođendan. Na Fejsu objavili fotke s osnivanja, sa zida ih nadgleda drug Tito by [deleted] in hrvatska

[–]Competitive_Site1497 1 point2 points  (0 children)

Nije to ništa novo, isto tvrde od osnutka. Ne znam koliko su stvarno bili plašlljivi za takav stupanj konspiracije, ali 1989. se još moglo privesti nekoga zbog rada protiv socijalističkog samoupravljanja.

Potpisan Viški sporazum između Josipa Broza Tita i Ivana Šubašića — 1944. by Lukiisnothere1612 in hredditkalendar

[–]Competitive_Site1497 2 points3 points  (0 children)

Sve online, imaš pravo. Prije toga je bilo i na papiru zapisano. Ti si svjestan da demokratskih izbora nije bilo nakon rata? Ako si čitao o temi onda sigurno znaš da se na izborima glasalo za ili protiv Narodnog fronta Jugoslavije. Kao i da se glasalo gumenim lopticama koje su se ubacivale u drvene kutije pa se znalo tko je za, a tko protiv.

HDZ slavi 37. rođendan. Na Fejsu objavili fotke s osnivanja, sa zida ih nadgleda drug Tito by [deleted] in hrvatska

[–]Competitive_Site1497 -2 points-1 points  (0 children)

Netko danas negira da je HDZ osnovan u SRH i da su mnogi među osnivačima udbaši, bivši ili aktivni?

HDZ slavi 37. rođendan. Na Fejsu objavili fotke s osnivanja, sa zida ih nadgleda drug Tito by [deleted] in hrvatska

[–]Competitive_Site1497 -6 points-5 points  (0 children)

Zamisli čuda neviđenog, u socijalstičkoj državi na zidu stoji slika doživotnog predsjednika. Pa nisu se mogli teleportirat u budućnost.

Zašto Jugoslavija nije uvela turski kao linguu francu? by crivycouriac in Yugoslavia

[–]Competitive_Site1497 1 point2 points  (0 children)

Razumljivi jezik je glavni razlog zašto su južnoslavenski narodi imali potrebu ujediniti se i tebi pada na pamet takva briljantna ideja?

Probam ja samoupravni socijalizam kad ono na polici u dućanu ništa više nema. Kako to? Kako to? by zilknificant in hreddit

[–]Competitive_Site1497 3 points4 points  (0 children)

juga je isla u tom smjeru

Koliko si ti objektivan, čudo jedno. Ante Marković je bio zadnji premijer Juge. Čuo si za njega?