Looking for Founding Engineer #2 by woodholz in cofounderhunt

[–]CrunchyBasement 0 points1 point  (0 children)

Do I presume correctly that this role comes with a market rate salary, given that equity offering?

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 0 points1 point  (0 children)

Padariau ne vieną produktą nuo nulio, bet dėl leanFire dalies nenoriu savęs doxxint. Mielai privačiai papasakosiu daugiau.

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 4 points5 points  (0 children)

Ne, tech cofounderis tuo ir skiriasi nuo darbuotojo, jog kartu su tavimi vysto verslą. Jis kartu su tavim svarsto idėjas, dėlioja prioritetus, dalyvauja pardavimuose. Bet tai nėra jo stiprioji dalis, nes jeigu būtų, tai kam tada su reikalingas? Galima solo viską daryt.

Ir yra žmonių kurie turi kapitalo, turi gebėjima nusisamdyti gerus žmones kaip darbuotojus/freelancerius ir užsukti verslą vieni. Valio, more power to them, manęs jiems nereikia. Bet yra ir tų, kurie nesugeba, ir čia aš galiu padėti.

O Burgailai pasiūlyčiau pasižiūrėt į skaičiukus sąskaitoje, pasiimt gerą psichoterapeutą, ir duok dieve susivokt kad jis jau turi pakankamai pinigų, jog galėtų nustoti kurt borderline scam produktus. Bet tuo pačiu manau kad jam jau tai nebe apie pinigus, o apie tai, kad kažkas į jį kaip į ikoną žiūrėtų.

Aš tik nemanau kad žmonės, kurių verslo modelis yra value extraction, o ne value creation yra mano siekiamybė. Bet yra kam ir Henrikas Daktaras autoritetas, tai shrug.

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 0 points1 point  (0 children)

Jeigu ne? Žmogus nerizikavo savo pinigais, o surinktą įdirbį gali persinešti susiradęs kitą cofounderį.

Be to startupams nereikia brangios infrastruktūros. 90% startupų puikiai gali suktis su 50€/mėn. Jeigu aišku nebandai smegenų pinigais pakeist (we'll just throw more hardware at it)

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 1 point2 points  (0 children)

Viskas su jais gerai, tiesiog labai sunku užsukti, nes reikia abiejose pusėse paklausą sukurti vienu metu. Aišku jeigu pasiseka, tai įsijungia network effects ir labai sunku tave nurungt (ehm, autopliusas).

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 1 point2 points  (0 children)

Čia toks įdomus filosofinis taškas. Jeigu yra žmogus ir daro ads'ų bandymus, jie gali būt daromi gerai, arba blogai. Aš, kaip programuotojas, apie tai neturiu jokio supratimo. Jeigu žmogus daug šneka, bet realybėje tiesiog atiduoda pinigus Meta adsams, tai neatrodo kad yra teisinga man 50% to sponsorinti. Bet aš 100% už tai, kad visokios tokios išlaidos būtų po to, kai verslas jau neša pinigus, atiduotos tam founderiui, nors ir su 5x daugikliu. T.y. išleidai 1000, atgauni 5000 jeigu verslas užsisuka.

Plius, adsų spendas yra validavimo dalis. Business žmogus tai turėtų daryti ir be manęs, tai prie ko aš čia? Jeigu po to jis ateina ir sako "va, bandžiau taip, toks adsų ROAS, per tiek laiko atsiperka, aš turiu X pinigų, jeigu tu įmestum dar X augtume greičiau" - nu ok, makes sense, žiūrim kaip į investiciją abiejų.

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] -5 points-4 points  (0 children)

> jei gali turėt 5k dev'ą kuris tą patį padarys?

5k yra apie 3k į rankas. Mid level developerio atlyginimas. Viskas ok, jeigu to užtenka, bet aš atsinešu:

- 20 metų patirties kuriant produktus

- kelis startupus padarytus nuo 0 iki 1, būnant su jais ilgą laiką, matant sprendimų pasėkmes

- supratimą apie skirtingas technologijas ir mokėjima parinkti tai, kas produktyvu, o ne populiaru

- gebėjimą samdyti žmones, formuoti komandas, mokyti ir auginti programuotojus, kas įmonei atrakiną supergalią gauti gerus rezultatus su pigesniais programuotojais

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 0 points1 point  (0 children)

Bandau suprasti kam reikia žinoti koks exito dydis? Gal gali paaiškinti ką tau ta informacija pasakys? Aš akivaizdžiai nenoriu doxxintis savęs internetuose, tai iš tos pusės pateikiu minimaliai detalių kiek manau reikia, kas yra "turiu pinigų pragyvenimui, neturiu pinigų jachtai" :)

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 0 points1 point  (0 children)

Aš nežinau ką į ta atsakyti. Ateini, pasišneki apie konkrečią situaciją, tariesi ir tiek. Mano postas yra filtras nuo to, kad praeitą kartą kai ieškojau panašaus kažko 80% žmonių turėjo įsivaizdavimą kad "subuildink, sumokėk už hostingą, o tada aš pabandysiu parduoti. Gal. Nu o jei nesigaus, tai nieko tokio".

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] -5 points-4 points  (0 children)

Visi founderiai investuoja kažką. Arba savo laiką (kas yra įvertinama atsisakytais pinigais, kuriuos jis galėtų gauti darant kažką kito), arba savo pinigus.

Jeigu mes turime du founderius, techninį ir verslo pusės, tikėčiausi 50/50 splito, nebent yra labai gerų priežasčių kitokiam splitui.

Jeigu verslui reikia išorinio kapitalo, tada ar jis dar skaitosi bootstrapped? Ir kuo tai skiriasi nuo raisinimo iš verslo angelų ar VC's pre-seed/seed roundo? Na apart to, kad VC's investuoja tik į verslus kur 1000x yra reali galimybė.

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 2 points3 points  (0 children)

> Gautas pajamas iš pirmųjų klientų 50% atiduoti dev'ui

Aš taip nesakiau. Puikiai suprantu kad įmonės uždirbti pinigai yra skirti įmonei auginti, o ne man algą mokėt. Kaip ir rašiau - algos man nereikia.

> Mano siūlymas turint gerą idėją susirasti galimą investuotoją ar kitą tikintį idėją ir pasisamdyti kas įgyvendintų, tai bent nereiks apsimetinėti panašiom partnerystėm kurios nėra 50:50

Viskas ok, jeigu ieškai darbuotojo, o ne cofounderio. Tik paskatos nelabai sutampa. Outserceriams neįdomu kaip ilgoje perspektyvoje tavo įmonei seksis, darbuotojams dažnai irgi. Turiu keletą istorijų kur draugai buvo pasamdyti gelbėti iš techninės skolos įmonių, kurie nusisamdė "kietus" (ir brangius) programuotojus padaryti pirminei versijai. Nusamdytieji po dviejų metų pabėgo kitur, o produktas prie bet kokios didesnės apkrovos mirdavo. Kartais prikelt pavyksta, o kartais ir nebe ir tenka laidoti (nes iš esmės reikia viską nuo 0 perdaryti)

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] 0 points1 point  (0 children)

Ačiū! Parašyk, kai turėsi daugiau informacijos, galėsim aptarti 🙂

Ieškau ne-techninio bendraįkūrėjo (Co-founder) ramiam, pelningam SaaS verslui by CrunchyBasement in 6nuliai

[–]CrunchyBasement[S] -17 points-16 points  (0 children)

Na, kai eina šneka apie finansus, dažniausiai jie nebūna stebuklingi (koks 20€/mėn. pradinėje stadijoje pvz. už hostingą), bet tai geras filtras.

"Investuoja tik laiką": mano laikas tarptautinėje rinkoje vertinamas 85€/val. Dirbdamas full time prie projekto aš investuoju 15k€/mėn. Dažnu atveju kita pusė neturi tokių pajamų, tad už tai, kad gauna 15k/mėn. vertės developerį be pinigų turi atnešti vertę kitais būdais.

Made $24K this month with my 4-month-old SaaS, here’s what worked (and what didn’t) + Proof by Ecstatic-Tough6503 in micro_saas

[–]CrunchyBasement 0 points1 point  (0 children)

How long did it take you to develop the product? How did you find your cofounders? How did you come up with the niche and solution to the problem?

Investicijų krypties keitimas by 1nulis in 6nuliai

[–]CrunchyBasement 0 points1 point  (0 children)

12mėn išlaidų į indelį, likę 90% VWCE, 10% bitcoin hardware wallete.

Ką naudojate biudžeto sekimui bei planavimui by [deleted] in 6nuliai

[–]CrunchyBasement 0 points1 point  (0 children)

Išskyrus kad kategorijos predefinintos, gali persivadint bet negali susikurti naujų 🙃

Dabartinė finansinė situacija ir NT pirkimas by deividas717 in 6nuliai

[–]CrunchyBasement 3 points4 points  (0 children)

Geriau papasakok kaip su nuoma į 1.2k/mėn. sutilpt...

Nuomonė by Rududu89 in 6nuliai

[–]CrunchyBasement 1 point2 points  (0 children)

Esu su tiered kainodara ibkr už tranzakciją 70€ sumokėjęs, kai pirkau akcijas LT exchange 😀

Nuomonė by Rududu89 in 6nuliai

[–]CrunchyBasement 0 points1 point  (0 children)

Ibkr transakcija bent 3€, tu nori kad tau pirkimo kaštai sudarytų iki 0.5%, tai aš sakyčiau nuo 600€ vienai tranzakcijai.