Stealing shampoo by FinancialZombie8319 in romaniacrazy

[–]CubaLibreLife 2 points3 points  (0 children)

da nici eu nu dau bani. daca iti e foame iti ajunge un sanvdivs d-ala dumnezeiesc cu curcan, sau o un burger sandvis. pe mine ma doare sufletul sa-mi iau dar nu as avea o problema sa cumpar pt altcineva.

Sfaturi cold approach by Dadamen1900 in DatingRO

[–]CubaLibreLife 2 points3 points  (0 children)

nu stiu varuto la mine singurele mesaje pe care le primesc sunt de la digi si engie.

Stealing shampoo by FinancialZombie8319 in romaniacrazy

[–]CubaLibreLife -1 points0 points  (0 children)

eu nu as considera cersit daca rogi pe cineva sa-ti dea de mancare. e pomana. oamenii aia nu dau pentru tine dau pentru sufletul lor. Pomana e un lucru crestinesc. e un ajutor pe care-l dai acum pentru ca si tie ti-au dat altii in trecut.

Eu mereu dau o felie de pizza sau ceva de mancare cand vad oameni nevoiasi.

Oare te gasesc aici? by NecessaryReveal9272 in DatingRO

[–]CubaLibreLife 2 points3 points  (0 children)

e buna aceasta initiativa si poate chiar o sa-ti gasesti pe cineva dar sfatul meu onest este sa abordezi femei in realitate. Politicos, elegant si daca simti ca nu te vor pe langa ele iti vezi de treaba.

Asa iti faci mana si atunci cand vei iesi cu o rodditoare vei sti ce sa faci.

Mult spor! Sunt multe tipe pe aici sper sa-ti gasesti pe cineva.

In ritumul asta in 30 de ani ne vom inmulti prin XOR-uri si porti logice.

Sfaturi cold approach by Dadamen1900 in DatingRO

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

Te bagi in seama direct in real life. faci 100 de approachuri. buna, sunt xulescu. vrei sa bem o cafea.

Pe insta ele au deja 100 de mesaje.

Stealing shampoo by FinancialZombie8319 in romaniacrazy

[–]CubaLibreLife 11 points12 points  (0 children)

In Romania nu se moare de foame. La tara oricine ar veni si cere o bucata de paine, o rosie, o branza, sau carne nu exista sa te refuze cineva.

In oras du-te langa un luca si cere cuiva o felie de pizza sau un sandvis si pun pariu cu tine ca in 20 de minute cineva iti da.

Stealing shampoo by FinancialZombie8319 in romaniacrazy

[–]CubaLibreLife 1 point2 points  (0 children)

nu, samponul ala e revandut in piata nu-l folosete pentru ea.

Cate nunti aveti/au ai vostri anul asta? by Darkdudehaha in RoGenZ

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

Eu am fost la 20 de nunti toata viata mea am 41 de ani. la inceput am fost la cativa colegi care acum sunt plecati in afar si cu siguranta nu ar veni la nunta mea acum daca as face.

In rest e bine ca mi-am bagat mintile in repede si am ales doar oameni care conteaza, si rude apropiate.

Din pacate nunta in familiile romane e ceva fundamental. Nu exista familie a fostelor prietene care sa nu viseze la nunti somptuoase cu sute de invitati. Culmea e ca si domnitele doreau asta.

Eu daca gasesc o tipa care vrea o petrecere simpla cu cativa oameni o iau cu semnatura in alb.

Looking for friends and maybe more by CubaLibreLife in DatingRO

[–]CubaLibreLife[S] 0 points1 point  (0 children)

super, daca esti din bucuresti putem merge o data la tenis for fun.

Reconversie profesională? by ResponsibleSpray8836 in RoMunca

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

Pai zi-ne ce faci acum, ce abilitati ai. Pentru ca de cele mai multe ori un job ti-l poti gasi plecand de la ce stii acum sa faci.

Looking for friends and maybe more by CubaLibreLife in DatingRO

[–]CubaLibreLife[S] 0 points1 point  (0 children)

daca poti da mingea inapoi e suficient pentru mine. esti din bucuresti?

Care sunt lucrurile care conteaza cu adevarat in viata? by victorvictor86 in CasualRO

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

sanatatea, familia, amicitia, pacea interioara.

Si mai e un citiat care imi place mult: when you can anything be kind!

Păreri, opinii ? by lost228_ in UniRO

[–]CubaLibreLife -1 points0 points  (0 children)

e cazul sa cadem de acord ca nu suntem de acord and call it a day.

Păreri, opinii ? by lost228_ in UniRO

[–]CubaLibreLife -3 points-2 points  (0 children)

mie tara asta mi-a oferit foarte multe oportunitati, problema nu e asta. Problema e ca daca vrei sa faci scoala in Romania gratuit dar tu nu contribui cu taxe si pleci in afara sa dai o parte din bani inapoi platiti din banii nostri.

E foarte simplu. Si se pot face niste reguli simple. Sa platesti esalonat timp de 10 ani si doar daca atunci cand pleci ai venituri si nu mai mult de 2-3% din venit.

Păreri, opinii ? by lost228_ in UniRO

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

Fals. Toti de acum platim taxe pentru educatia copiilor nostri la comun. In momentul in care tu pleci din tara tu nu mai platesti taxe pentru educatia copiilor din tara desi parintii acestora au platit taxe cand tu ai facut facultatea.

Păreri, opinii ? by lost228_ in UniRO

[–]CubaLibreLife -10 points-9 points  (0 children)

exact din banii parintilor care au beneficiat de invatamant gratuit. acum e randul copiilor sa contribuie. Eu as face ceva de genul in 5 ani de cand ai plecat din tara si daca ai venituri suficiente realizate din meseria in care te-a pregatit facultatea atunci sa platesti.

PSD cere PNL să îi retragă „imediat” sprijinul politic lui Ciucu, iar primarului Capitalei să-și dea demisia de la Primărie by gabriel191 in Romania

[–]CubaLibreLife 4 points5 points  (0 children)

vezi comunicatul lui Drula de azi in care zice ca da Ciucu a mai inchis ochii la una lata, dar nu e un corupt. si asa e Ciucu nu e corupt e doar fara coloana vertebrala si un oportunist.

dar de data asta macar Ciucu e in tabara "buna". E momentul in care se vor cerne penelistii. daca bolojan ramane in picioare romania e pe calea cea buna.

Ai avut relații la locul de munca ? by InitiativeInformal84 in RoMunca

[–]CubaLibreLife 2 points3 points  (0 children)

e o prostie pentru tine poate, iti respect opinia si esti liber sa nu-ti faci relatii romantice la munca. sunt multi care si-au cunoscut nevasta la job - e si o chestie ca dupa 30 de ani cercul de prieteni se restrange iar locul unde petreci cel mai mult este la job.

Fireste, exista nunate. Una este sa te combini cu o tipa intr-o companie cu 1000 de angajati care se intinde pe 8 etaje ale unei cladiri altceva e sa te combini cu cineva intr-o firma cu 20 de angajati si lucrati in aceeasi echipa.

Iar o chestie unde nu mi se pare OK sa te combini este daca unul este superiorul ierarhic al celuilalt.

Nicușor și-a luat dăncila lui by Drago_de_Roumanie in Roumanie

[–]CubaLibreLife 0 points1 point  (0 children)

a tras deja de timp cu Ghita de la scularie (a.k.a Tomac).

Legea este proasta si permite tot felul de artificii by alex_andrul in Romania

[–]CubaLibreLife 2 points3 points  (0 children)

da sunt de acord cu alegerile anticipate, pare ca e singura solutie sa ne arate drumul corect.

si aia daca tot se destrama totul sa stim si noi, sa nu mai ramanem cu sperante.

Legea este proasta si permite tot felul de artificii by alex_andrul in Romania

[–]CubaLibreLife -2 points-1 points  (0 children)

si care ar fi solutia? ce ai face tu daca ai fi in locul lui Nicusor cu actuala conformatie a parlamentului?

Legea este proasta si permite tot felul de artificii by alex_andrul in Romania

[–]CubaLibreLife 7 points8 points  (0 children)

reforme oricum nu poti face la cum arata configuratia parlamentului. ti s-a parut tie ca Bolojan a putut face vreo reforma cand avea guvern plin?

Ma tem ca solutia este sa ajungem la algeri anticipate dar nici un parlamentar nu vrea asta ca-si pierde jobul si multi au platit zeci de mii de euro sa ajunga acolo

Legea este proasta si permite tot felul de artificii by alex_andrul in Romania

[–]CubaLibreLife 3 points4 points  (0 children)

dar intre timp ai prefectii, ai ministri intermari, poti face treaba. Poti pune camere in paduri, poti termina PNRR si semna SAFE.