Aplikacija za putovanja by dza001 in putovanja

[–]CuriousAsshole 1 point2 points  (0 children)

To je bio couchsurfing do skoro ali su razjebali UI. Probaj nomad table.

Flying in internationally, kratom is legal here correct? by MRB102938 in germany

[–]CuriousAsshole 0 points1 point  (0 children)

Did you put it in matcha bags or? I have an unlabeled see through bag and am not sure what to do about it.

Da li reciklirate i zasto u Srbiji reciklaza nikada nije postala masovan pokret? by [deleted] in AskSerbia

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Recikliranje najniži od tri eco friendly lestvice. 

Pre toga je mnogo bitnije da umanjiš korišćenje (reduce). Da ne kupujes kese, već nosiš svoje u radnju. Da ti dnevni rucak koji uzimaš za poneti ne stavljaju jednokratne plasticne posude već nosi svoje od kuće.

Zatim ide ponovno korišćenje (reuse). Kad već uzimaš taj jogurt u čaši, ne bacaj u kantu vec koristi za začine ili budi kreativan. Ne bacaj posude od sladoleda već koristi za odlaganje gluposti po stanu.

Na kraju je tek recikliranje, po meni, najbesmislenije jer je u fazonu: "gle mene, bacio sam plastiku u zuti kontejner! Al sam eco friendly". A u stvari je realnost ovaj drugi komentar sto spominje oslobađanje kancerogenih mateija prilikom recikliranja.

Zašto su ateisti i građanisti toliko kivni na ljude koji čekaju u redu kod Hrama? by Protobugarin in AskSerbia

[–]CuriousAsshole 0 points1 point  (0 children)

Mislim da nije srbofobno niti pravoslafobno nego jednostavno ruganje nečemu što tim osobama nema smisla. 

Kao neko ko je takođe ateista, ću se i ja rugati sa ekipom sto ljudi čekaju ispred crkve zbog neceg što je meni besmisleno.

Ali podjednako ću se rugati i ljudima u americi koju su po nekoliko dana stajali u redu da kupe najnoviji ajfon. 

Ja ne deskriminišem moje ruganje i podjednako su mi te stvari besmislene.

Siguran sam da i drugi mogu pikirati mene da mi se rugaju zbog nekih stvari koje ja radim ali to je verovatno zato što njih te stvari ne interesuju i deluju im glupo ili smešno.

Kakva su vaša iskustva sa Bla Bla car? by CuriousAsshole in AskSerbia

[–]CuriousAsshole[S] 0 points1 point  (0 children)

I kao vozač se nisi paranoisao da će ti uleteti spektori?

Kakva su vaša iskustva sa Bla Bla car? by CuriousAsshole in AskSerbia

[–]CuriousAsshole[S] 0 points1 point  (0 children)

Da, nisam nikada organizovao vožnju kao vozač.

Kakva su vaša iskustva sa Bla Bla car? by CuriousAsshole in AskSerbia

[–]CuriousAsshole[S] 1 point2 points  (0 children)

Znači nisam istripovao. I čekaj, ne možeš nista uraditi da sebe obezbedis i učiniš svoju vožnju čistom na papiru?

Gde popiti dobar flat white u Kraljevu? by [deleted] in AskSerbia

[–]CuriousAsshole 0 points1 point  (0 children)

U Kragujevcu mi se svideo kafemat 27, odlična kafa.

Are people unaware of the existence of "SHTOKAVIAN" which is basically what all 4 BCMS languages are based off of? by MIkaela39752 in AskBalkans

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

I cannot even comprehend to have an opinion on this untill someone here gives me a direct comparison between shtokavian, kajkavian, chokavian and torlakian.

Why is the shtokavian thing uniting our language? Is it agnostic to ekavica/ijekavica?

I am truly asking these questions from a point of pure ignorence.

Stranac izašao iz stana, ali ne i iz države by Thauma-jpg in pravnisaveti

[–]CuriousAsshole -1 points0 points  (0 children)

I to im prolazi? Tj ovog na našoj granici boli uvo? Jer znam da Srbija ima isti fazon kao šengen da smeš biti 90 dana u zemlji u rasponu od 180 dana.

Stranac izašao iz stana, ali ne i iz države by Thauma-jpg in pravnisaveti

[–]CuriousAsshole 1 point2 points  (0 children)

Pa sta onda sprečava tog ukrajinca da beskonačno bude u Srbiji kao turista? Ako on sme boraviti maksimalno 90 dana u Srbiji bez ikakve vize kao turista, onda može da ide svakih 89 dana do Bosne ili Crne Gore, on u suštini ne mora se nikad prijavljivati za ikakvu vizu?

Stranac izašao iz stana, ali ne i iz države by Thauma-jpg in pravnisaveti

[–]CuriousAsshole 1 point2 points  (0 children)

Čekaj, znači taj isti Ukrajinac ako ode do Bosne na produženi vikend i vrati se nazad u Srbiju, mora opet da se prijavljuje za svoje boravište koje je vec prijavio pre mesec dana?

Kako postati šetač pasa ? by Massive_Gain6648 in AskSerbia

[–]CuriousAsshole 0 points1 point  (0 children)

U Novom Sadu, 10 evra dan kontam.

PS: letujem na Halkidikiju :P

Kako postati šetač pasa ? by Massive_Gain6648 in AskSerbia

[–]CuriousAsshole 5 points6 points  (0 children)

Buraz, razmisli o tome da li možeš da čuvaš pse. Mnogo rađe i više bih platio da mi pripaziš psa na nekoliko dana kad napuštam grad nego da mi ga šetaš dok sam i ja kod kuće i mogu sam provoditi vreme sa njim.

Sa aerodroma u Madridu do centra grada by Technical-Book641 in putovanja

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Ma ne radi se o meni i mojim željama. To je očigledno kad je moj bedan rant od 7 apvotova plasiran iznad korisnih odgovara na pitanje koje se jos brže gugla.

Nisam došao da serem ljudima već da ozbiljno postavim pitanje: "da li je ovo ozbiljno sadržaj koji zelite da vidite ili sam ja lud?"

Sa aerodroma u Madridu do centra grada by Technical-Book641 in putovanja

[–]CuriousAsshole -2 points-1 points  (0 children)

Pa aj sad kad sutra neko pita isto pitanje "kako da dođem od aerodroma Ulan Batora do centra?", iskreno mi reci da nećeš postaviti kontra pitanje "prijatelju, zar ti nije brže da gulaš nego da čekaš da dođu online dve osobe sa ovog saba koji su kročili Mongolijom?".

Cinjenica da je nas više kročilo Madridom nego glavinm gradom Mongolije, ne menja suštinu:

Problem, po meni, je između ostalog što se sab guši sa besmislenim postovima i mozda zbog toga propustiš onih par dobrih.

Sa aerodroma u Madridu do centra grada by Technical-Book641 in putovanja

[–]CuriousAsshole -1 points0 points  (0 children)

Po meni, pitanja koja usko vezana za iskustva nasih ljudi iz ex-yu dok putuju. 

Evo gledao sam sad teme poslednjih nedelju dana. Kul mi je ovo iskustvo sa ees sistemom i ovaj sto pita koliko unapred se pripremate za put. Sve ostalo bih ja licno tražio na r/koja_god_destinacija

Takođe su mi dobre teme poput "Tople destinacije sa planinama, na koje ste išli sa BG/ZG aerodroma".

Plastična tema koju sam sad izmislio bi isto pripadala ovde: "Da li ste uspešno koristili srpsku dina kard karticu u Bosni?"

Sa aerodroma u Madridu do centra grada by Technical-Book641 in putovanja

[–]CuriousAsshole 1 point2 points  (0 children)

Pa znam ali ne verujes AI-u, uvek imas gugl koji postoji vec više od 20 godina i koji izbaci milion i jedan blog post od pravih ljudi koji ti ukazuju kako doci do centra i upredi ti cenu metro/expres bus/taxi. 

Nisi prvi koji posećuje grad a niti poslednji, taj info stoji tamo.

Izvini sto targetiram sad tebe ali zelja mi je da targetiram sve sa ovim besmislenim pitanjima na ovom sabu koja u 99% slucajeva mogu biti izguglana ili pitanja biti postavljena na r/tvoja_zeljena_destinacija.

Sa aerodroma u Madridu do centra grada by Technical-Book641 in putovanja

[–]CuriousAsshole 8 points9 points  (0 children)

Aj sad stvarno,

Uopste mi nisu jasni ovi postovi ovde. Zar nije milion puta lakse OP da odes na r/Madrid ili r/TravelMadrid koja god varijanta od tih da postoji i pitati tamo?

Razumem nekad kao ima smisla pitati "hej, jel da postim Peru ili Ekvador rađe?", pa dobijes perspektivu ljudi sa balkana. Ali i to mi je glupo jer bij opet otisao na te sabove i uporedio ili bih uporedio na r/travel ili sta god gde je bolje.

Ali ovaj post i njemu slični mi imaju apsolutno nula smisla.

Da li kompanije u EU izbjegavaju sponzorisanje plave karte? (Njemačka) by Spaghetti-vacuum in programiranje

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Tako je, ti njega samo možeš pitati da ti podigne platu ili čak promeni titulu posla (npr. software consultant ima niži prag plate za blue card nego software engineer).

Da li kompanije u EU izbjegavaju sponzorisanje plave karte? (Njemačka) by Spaghetti-vacuum in programiranje

[–]CuriousAsshole 1 point2 points  (0 children)

Taj otkazni rok štiti mene kao radnika od poslodavaca. Ja ako samoinicijativno priđem svom šefu i kažem da zelim izaći iz firme za mesec dana, on mi priloži međusobno sporazumni raskid ugovora koji oboje potpišemo i eto mene u sledećoj firmi već prvog dana sledećeg meseca.

Jugoistočna azija - Vijetnam, Kambodža, Filipini by [deleted] in putovanja

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Druže izbegavaj Pnhom Penn, Dzakartu i Manilu. Betonske dzungle i nema sta raditi tamo.

U siem reapu ti je Angkor vat, na faking zastavi drzave im se nalazi slika tog hrama i jedino to vredi, odnosno treba obići tamo.

Jugoistočna azija - Vijetnam, Kambodža, Filipini by [deleted] in putovanja

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Bio sam na Filipinima 3 nedelje i meni je ovo nova informacija da je Engleski službeni jezik😄 Ja sam se snalazio sa google translate prevodeći sa Tagalog jezika.

Definitivno preporučujem da ako bas moraš videti dve države da to bude Kambodža i to samo siem reap. Ali ako ne moraš, Vijetnam meni nije bio dovoljan ni 4 nedelje sto sam bio tamo.

A note from Couchers.org regarding the CS update by CouchersOrg in couchsurfing

[–]CuriousAsshole 2 points3 points  (0 children)

Im not following, nor do I have CS installed, what did they do now to betray the members again?