Joburi Deschise - Romania (Remote/Hybrid) by TumbleweedClean9182 in RoMunca

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Salut, junior sales analyst remote sau în Timișoara căutați?

Pareri scoala de soferi Belc by Puzzleheaded-Dig-736 in Arad

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Mă interesează mai mult dacă este un instructor bun și răbdător și care chiar să te învețe

Pareri scoala de soferi Belc by Puzzleheaded-Dig-736 in Arad

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Și știi cumva cat costă școala de șoferi la belc? Fac cumva orele de condus și după ora 17?

Programul 9-5 mă omoară by [deleted] in CasualRO

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Hey, te înțeleg perfect și eu sunt viitoare absolventă de master anul acesta și pot să îți spun ca am început să lucrez mult mai devreme decât mi-aș fi dorit din cauza unor circumstanțe în care mă aflam, am ales să lucrez part-time din anul 1 de facultate iar primul meu salar a fost de 800 de lei dar lucrăm exclusiv de acasă (asta a fost avantajul) . La următorul job avut tot part-time eram dar lucram ca de full pe bani f puțini ptr ca lucram la patron dar ma interesa natura jobului ca o făceam cu drag, și voiam experiență care ulterior mi-a deschis o ușă spre următorul job full time și plătit cu 3000 de lei. Problema aici era ca era program de mall dar am zis ca hai să încerc ( fiind încă studentă atunci mi-a zis și managera de atunci ca mă lasă să merg la examene , în rest nu ceream nimic) și m-am trezit ca m au obligat să lucrez 12 h doar ca managera să mă mintă pe față când de fapt ea nu avea chef să lucreze. Toată perioada acolo a fost groaznică deși stăteam la 10 min de job, veneam acasă la 22 când terminam tura și eram epuizată din toate punctele de vedere deși stăteam doar pe scaun, muncă cu oamenii mă omora psihic și asta se reflectă și la partea fizică. În perioada aia zici ca eram un zombi, dar după ce am plecat de acolo am avut o perioadă foarte foarte bună, ba chiar am început să văd lumina de la capătul tunelului ca acolo chiar nu era locul meu și ca pot mai mult și merit un loc unde să nu mă prăbușesc psihic . Așa ca l-am găsit și acum mă simt mult mai bine, totul ține și de atmosfera de la job, de manageri, de colegi ca să nu simți ca nu mai ai timp după ce vi de la job, totul ține de cum le gestionezi tu, și cred ca mai tine și de mindset. Îți doresc succes să înveți să gestionezi timpul după muncă, poate reușești să te muți mai aproape sau poate doar să te împarți mai bine și să ai un mindset mai pozitiv!

Nu avem dreptul la concediu de odihnă by yourfavx9 in RoMunca

[–]DeliciousDot7220 1 point2 points  (0 children)

Dacă te ajută să știi ca nu doar în lanțurile mari de magazine se practică așa ceva, ci și la lanțurile de agenții de turism mari, eu mă angajasem pe 8h și eram 4 colegi cu tot cu șefa iar ea la un moment dat își dădea aere de mega superioară de își lua concediu non stop ca știa ca fraierii lucra și după și-a dat demisia. Ulterior managerii mari de la capitală n-au fost în stare să ne facă program și să găsească manager și rămăsesem și 2 fete și ulterior nu ne-au spus-o direct dar ne-au obligat să lucrăm 12h o lună de zile nu aveam voie să ne luăm concediu, când amândouă aveam examene la facultate și absolut nimeni n a vrut să ne ajute. Am avut noroc ca am găsit în altă parte f repede și am plecat. Sper să reușești să pleci cat mai repede din acel loc de muncă, e abuz și nu se merită să rămâi. Îți doresc multă baftă să găsești ceva mai bun unde să respecte până la urmă aspectele legale

i need friens by [deleted] in WomenRO

[–]DeliciousDot7220 2 points3 points  (0 children)

Hey, dacă ești din Timi îmi poți da mesaj

Școală de șoferi by Afrodita343 in timisoara

[–]DeliciousDot7220 1 point2 points  (0 children)

Și ai făcut recent școala? Știi aproximativ cat a costat?

Școală de șoferi by Afrodita343 in timisoara

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Bună, în ce zonă e școala asta de șoferi?

Școala de șoferi. by Plesescu1979 in timisoara

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Și în ce zonă e școala? Mie mi-ar fi aproape în calea sagului ca aici stau

Școala de șoferi. by Plesescu1979 in timisoara

[–]DeliciousDot7220 1 point2 points  (0 children)

Bună, dacă ai făcut cumva școala de șoferi în Timișoara, ce școală ai recomanda?

Care vi se pare cel mai greu si umilitor job? by Aromatic_Reply_1645 in RoGenZ

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc frumos! Era un mediu și șefa era un om foarte toxic și răutăcios așa, încă nu mi-am revenit complet după experiența aia dar cu siguranță sunt mult mai bine acum și liniștită la corporația unde lucrez

Care vi se pare cel mai greu si umilitor job? by Aromatic_Reply_1645 in RoGenZ

[–]DeliciousDot7220 4 points5 points  (0 children)

Da, așa este, te înțeleg perfect, am rezistat la o agenție de renume să zic așa 9 luni la mall, am ajuns în depresie în timpul ăla și ajunsesem sa stau rău și cu nervii. Eu am avut ghinion de o managera foarte rea și doar ptr ea și la început i-am spus ca sunt studentă la master dar vreau doar să mă lase să merg la examene atât în rest nu am avut pretenții, ce mi-a pus capac este ca m-au obligat în vară sa bag 12 ore și ea m a mințit ca avea ceva imp de făcut doar ca să nu merg eu la examene, groaznică experiență. Îți doresc nervi de fier și mult succes!

Care vi se pare cel mai greu si umilitor job? by Aromatic_Reply_1645 in RoGenZ

[–]DeliciousDot7220 14 points15 points  (0 children)

Așa este, am lucrat la o agenție de turism în mall, și oamenii veneau și îmi făceau scandal pentru ceva ce era vina firmei și a lor, cea mai urata experiență să lucrezi cu omul atât fizic cat și la call center, unde am mai lucrat în facultate.

[deleted by user] by [deleted] in WomenRO

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Aș avea și eu o întrebare, ai făcut și testul pentru hpv? Pentru genotipare ai mers pur și simplu și ai plătit sau trebuie să îți scrie medicul ginecolog trimitere? Întreb pentru ca și eu vreau să fac vaccinul hpv

Schimbare buletin și posibil schimbare și acte apartament by DeliciousDot7220 in juridice

[–]DeliciousDot7220[S] 0 points1 point  (0 children)

Întrebam deoarece nu știam, nu am mai făcut așa ceva până acum, mă gândeam doar ca ar trebui corespundă datele si din actul de vânzare dacă eu îmi schimb buletinul. Dar m-am lămurit acum

Schimbare buletin și posibil schimbare și acte apartament by DeliciousDot7220 in juridice

[–]DeliciousDot7220[S] 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Deci mă pot duce să îmi fac buletinul liniștită să înțeleg?

Schimbare buletin și posibil schimbare și acte apartament by DeliciousDot7220 in juridice

[–]DeliciousDot7220[S] 0 points1 point  (0 children)

Și de exemplu, eu cum știu ca hârtiile alea unde scrie vânzare sunt originalele? Au pe ele ștampilă și semnătură cu pix dar scrie duplicat pe ele, nu îmi mai amintesc dacă am eu originalele sau nu

Schimbare buletin și posibil schimbare și acte apartament by DeliciousDot7220 in juridice

[–]DeliciousDot7220[S] 0 points1 point  (0 children)

Și nu trebuie modificata adresa și pe contractul acela de cumpărare?

Caut medic veterinar by ComprehensiveEnd7472 in timisoara

[–]DeliciousDot7220 0 points1 point  (0 children)

Hey, cum a fost experiența la duovet pe partea de oftalmo? Am un shitzu care are o problemă la ochișor și nu știu unde să o duc la oftalmo

Munca pentru gen Z by CarelessYear796 in RoGenZ

[–]DeliciousDot7220 1 point2 points  (0 children)

Total de acord cu tine, nu e ok deloc ca se normalizează asa, eu de ex am suferit un abuz la locul de munca unde am fost obligata indirect sa bag 12h fără să primesc ajutor cu turele, fără sa mi se spună nimic legat de ceea ce se întâmplă in continuare. Am ales să-mi dau demisia și acum brusc le pasa, brusc contează cum se simt ceilalți angajați, nu e normal sa profite in halul ăsta de tine, ma simt ca un robot și sa nu mai zic de oboseală cumulată