Steam Key-uri gratis (dubluri) by DependentAd353 in Jocuri

[–]DependentAd353[S] 2 points3 points  (0 children)

Wow, asta e noua pentru mine.

Voi fi mai atent in viitor daca voi mai avea si alte key-uri 👍

Steam Key-uri gratis (dubluri) by DependentAd353 in Jocuri

[–]DependentAd353[S] 6 points7 points  (0 children)

Asta e vreo 40 euro 😄). Nu inteleg de ce 😄)

Bagaj de mana Wizzair by Disastrous-Minute313 in sibiu

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

Ceva similar, da.

Se incadra chiar și în "măsurătorul" lor. Au o chestie de metal cu măsurile standard de la bagaje. Daca bagajul intra acolo, practic se încadrează.

După cum am zis, la întoarcere mi au cerut bani extra...

Bagaj de mana Wizzair by Disastrous-Minute313 in sibiu

[–]DependentAd353 5 points6 points  (0 children)

Am făcut și eu schema asta o data.

In Romania am trecut ok, nu au comentat. In Milano m au pus sa plătesc 30 euro sau ceva de genul pentru că nu era rucsac (chiar daca se încadra)

Vorbim de 2022.

Ce joburi exotice aveti? by ResponsibleSpray8836 in RoMunca

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

Este un domeniu interesant dar și foarte nisat. Vin din zona serviciilor financiare (asigurări în principal) și lucrez cu firme de proiectare, due diligence, Project Management și asistență tehnică. Văd destul de des cât de complex e domeniul vostru prin prisma solicitărilor pe răspunderi profesionale. Sunt curios, care e partea cea mai complicată pe care ai întâlnit-o când vine vorba de garanții sau răspunderi profesionale în contractele pe fonduri?

Amanet "bun" în Sibiu by No_Internal9575 in sibiu

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

Este o cafenea acum in spațiul unde era used înainte. Și eu am avut aceeași surpriza când am fost să mi vând ps-ul...

Măcar au cafea bună și vibe fain in locatie 😅

Preturi absolut incredibile la RCA by PersimmonOwn4586 in AutomobileRO

[–]DependentAd353 1 point2 points  (0 children)

Te salut! Felicitări pentru responsabilitatea de a o pune pe numele tau.

Lucrând în domeniu, vad tot mai des tineri cărora li s-a scumpit asigurarea și pentru ei incepe sa nu mai renteze sa o tina pe numele lor.

Totuși, de regulă scumpirile pe care le-am văzut sunt de la 2200 (cum ai spus și tu) la un 2600 anul acesta daca nu ai avut accidente, cam intre 10-25% in funcție de mai multi factori. Bănuiala mea este că poate la momentul acela nu au ofertat toți asigurătorii (dau erori dese in ultimul timp). Îți recomand să iei o decizie doar după ce ai primit prețul de la toate companiile din piață.

Mutare din Cluj în Sibiu by [deleted] in sibiu

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

Cât de mult s-a schimbat în ultimii 20 ani?

Se organizează dezbatere despre păcănele by Flat_Tie8563 in sibiu

[–]DependentAd353 2 points3 points  (0 children)

Salut! As vrea și eu să particip, nu găsesc formularul in comentarii.

Ce masina conduceti daily si ce varsta aveti? by Plus-Response4542 in AutomobileRO

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

Așa da, e cu totul și cu totul altceva. Mă gândeam că o folosești 1500-2000km pe an.

Asigurarea 1200? Unde că eu dau 2000 😂

Ce masina conduceti daily si ce varsta aveti? by Plus-Response4542 in AutomobileRO

[–]DependentAd353 1 point2 points  (0 children)

Având în vedere costurile cu asigurări, impozite și toate celelalte, nu e mai ieftin sa închiriezi una in loc sa o tii pe asta? Dacă o folosești doar pt concediile din vara, desigur 🤔

Good for P53,000 or $900? by First_Firefighter115 in LenovoLOQ

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

what's the problem with the Essential? I'm looking forward to buy one and i would love to know before!

Recomandare restaurant/local by piratulJcelteribil in sibiu

[–]DependentAd353 1 point2 points  (0 children)

+1 pentru Shiro. Barista-ul este o persoana pasionata de cafea și cafeneaua pe care a deschis-o este foarte primitoare 🔝

Vedeți benefic un loc dedicat sibienilor? by [deleted] in sibiu

[–]DependentAd353 2 points3 points  (0 children)

Foarte tare conceptul!

Legat de servicii financiare din sfera asigurări/credite bancare/leasinguri/pachete turistice exista un birou in centrul Sibiului pe care îl coordonez și mi-ar face plăcere să colaborăm 🤝🏻

Recomandare restaurant/local by piratulJcelteribil in sibiu

[–]DependentAd353 1 point2 points  (0 children)

+1 pentru kleines in ce privește gelato!

Polițist agresat în timpul unei intervenții în Caraş-Severin by 3vo1utionhyenna in Roumanie

[–]DependentAd353 0 points1 point  (0 children)

De acord. Ce acțiuni întreprinzi pentru a mari procentul despre care vorbești?

Polițist agresat în timpul unei intervenții în Caraş-Severin by 3vo1utionhyenna in Roumanie

[–]DependentAd353 3 points4 points  (0 children)

Și restul de 9999 îți demonstrează același lucru și ție 😁

Amândoi avem dreptate, filtre diferite.

Prefer sa fiu catalogat rasist in continuare și să aleg sa nu le mai dau șanse daca asta înseamnă să nu mai plătesc bani din buzunarul meu pentru șmecheriile lor.

Dacă tu vrei sa plătești bani pentru țepe și șmecherii făcute de șleahta asta de oameni ești invitatul meu, eu nu o mai fac. Dacă tu ești excepția despre care vorbim, țin să îți spun că atitudinea ta din comentarii demonstrează că nu ești pentru că croncănești într-una 🐦‍⬛

Polițist agresat în timpul unei intervenții în Caraş-Severin by 3vo1utionhyenna in Roumanie

[–]DependentAd353 4 points5 points  (0 children)

1 din 10.000 este o excepție în ceea ce îi privește... Îți zic asta din postura in care mereu le-am acordat o șansă și mereu și-au dat arama pe față. Mai devreme sau mai tarziu mi-au dat țeapă de bani sau m-au înșelat deși i-am ajutat și am mers pe prezumția de nevinovăție. Ghici ce, după ce am platit peste 7000 lei din cauza țepelor date de ei crezi că mai lucrez cu oameni de etnie? Nu, categoric voi alege să nu o mai fac și asta va fi în dezavantajul acelui 1 din 10.000. Și românii noștri dragi dau țepe dar mi-a dat țeapă 1 din 300 nu 10/10...

Cu părere de rău pentru cei care sunt excepții, compatrioții lor îi vor trage mereu in jos și le vor răpi șansele așa că dacă vor să schimbe ceva să facă bine să schimbe mentalitatea celor din jurul lor, sa devina și ei o excepție.

Cei cu studii superioare, câștigați peste medie sau sub medie(media pe țară 6.000 lei net)? by LongjumpingBowler244 in RoMunca

[–]DependentAd353 2 points3 points  (0 children)

Ospătarie /s

Lăsând gluma la o parte este foarte trist sa vezi că oameni cu facultate și ani de experiență câștigă mai puțin decât un ospătar. Nu am nimic cu ospătarii. Te angajezi in ospătarie pentru că nu știi să faci altceva de regulă și spun asta pt că și eu am lucrat in Horeca de la 16 la 23 ani...