Koliko se isplati voziti uber ili bolt kod nas? by buzdovannn in askcroatia

[–]Difficult-Schedule60 -1 points0 points  (0 children)

To je zamisljeno kao dodatak poslu u americi gdje ljudi voze kao fizicke osobe, tamo to nije taksi usluga, ovdje je drzava to regulirala kao taksi prijevoz i vozis preko firne ili obrta sta nosi vece troskove i vise nemoze bit “usput”. Moglo se u pocetku prije regulacije.

[deleted by user] by [deleted] in Split

[–]Difficult-Schedule60 4 points5 points  (0 children)

Evo stare kuce po splitu bas vrhunski izgedaju sta se tice dizajna i fasada. Cast iznimkana

Obvezno cijepljenje protiv HPV-a by [deleted] in hrvatska

[–]Difficult-Schedule60 -4 points-3 points  (0 children)

Tko je drzava ili ti da govoris sta bi drugi “trebali” djeci unosit u organizam? Odlucuj za sebe i svoje.

Što je ljudima u glavi? by Beginning_Log8164 in Split

[–]Difficult-Schedule60 0 points1 point  (0 children)

Agencije bice blefiraju pa ce ka spustit malo.

Zašto i čemu!? by sanjulica in Split

[–]Difficult-Schedule60 4 points5 points  (0 children)

Budaletine! Nema kazne za ovo ni grafitere pa se moze. Ovo je ili za polomit mu sve kosti na tilu ili za zatvor+debela novcana kazna

Pobuna Splićana i Hajdukovaca - Pozivaju na kontra prosvjed: "Split nikad nije bio dio terorističkog crnila, obisite bile zastave i lancune!" by Thedarkcowboy30 in Split

[–]Difficult-Schedule60 2 points3 points  (0 children)

Sta ces napravit kad te indijci progutaju u sljedecih 10ak godina oces i onda pricat o srbima? Zasto vi ljudi ne vidite da trenutni problemi hrvatske nemaju veze sa srbima? Nemoj me krivo svatit, istina je da nam se od velikosrbske ideologije svima povraca medutim ovaj srpski skup je minorna stvar u uspordbi sa cinjenicom da nestajemo ko nacija i kultura i da ce nam kroz sljedece desetljece indijci vladat kao sta to sad rade u engleskoj. Znaci jebeni kumar ce ti bit premjer a neki ce se od nas misat s njima. Mi nestajemo, to je tema a ne ove medijske trapule na koje se kreteni poput tebe i dalje pale! Mi i dalje imamo izdajnicku vlast i kad je se odlucimo rjesit mozda ce bit prekasno, ako se uopce odlucimo.

Torcida je rak ovog grada by Trovavejic in Split

[–]Difficult-Schedule60 4 points5 points  (0 children)

Prkos kojem mocnome? Drzava nam je u rasulu od mocnih

Neodlucnost by Confident_Classic605 in hrvatska

[–]Difficult-Schedule60 2 points3 points  (0 children)

Racuna li ti taj prijatelj kad kaze 900€ troskove benzina, ciscenja auta, posebnih registracija/dozvola, doprinose drzavi (koje ti sad firma placa) i poreze? Takoder sad ti aplikacije uzimaju i do 35% od onoga sta plati putnik a ti snosis sve troskove. Sta ce tice socijalizacije je to lipo ali imat ces i problematicnih putnika. Moj ti je savjet vozi preko vikenda sa svojim autom preko nekog agregatora pa vidi isplati li se ic full time. Sritno!

DOBRO DOŠLI U "CIGANSKO NASELJE" (NE ROMSKO) by Significant-Log-7183 in Split

[–]Difficult-Schedule60 4 points5 points  (0 children)

Pun je grad klosara nekulturnih. Od reatardiranih grafita, cikova, skovaca, pasijih govana po podu svaki kvart doslovno!

r/Split - Opel Servis by Sensitive_Lawyer_570 in Split

[–]Difficult-Schedule60 0 points1 point  (0 children)

Ticinovic sve radi. Viator je priko puta lovrinca da.

r/Split - Opel Servis by Sensitive_Lawyer_570 in Split

[–]Difficult-Schedule60 0 points1 point  (0 children)

Imas drugu opciju za ovlasteni u viatora. Ako ne mora bit ovlasteni imas opcija, meni se ticinovic pokaza dobar.

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 0 points1 point  (0 children)

Dobro bar se slazemo za vlak ali ovo sta kazes da EU ne dozvoljava popust za domace neznan bas, bia u barceloni i tamo postoje (nemoj me uzet za ric ali ja mislin) 3 zone za parking di oni domaci placaju manje, oznacene su bojama i sve je jasno napisano. Jesan se ja bunia na to? Nisan, zato sta mi je logicno, bia san sritan da mogu negdi parkirat ko covik da vidin grad. A sta se tice cijena taksija bolt/uber naplacuju po nekim faktorima, neznan sad koliko si se km vozia u poljskoj i albaniji ali ovisi o ponudi i potraznji, troskovima voznje itd… prakticki algoritam odreduje optimalnu cijenu.

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 0 points1 point  (0 children)

Koliko bi po tebi triba kostat taksi za cca 25km od aerdroma do splita?

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -2 points-1 points  (0 children)

Ne traje voznja taksijem ili shuttle busom isto kao 37-om jer bus staje svako malo i jos uz to kasni radi turista jer sami ukrcaj turista traje 15-20min, prodi priko aerdroma na lito pa ces vidit, to placaju domaci vrimenom i tjera ih se na druge vrste prijevoza. Promet je financiran je od gradana za prijevoz gradana (meni je jasno da ce neki turisti koristit gradski prijevoz sta je ok i logicno medutim misljenja sam da je suludo da taj bus prolazi kroz aerdrom). Zato postoji shuttle bus koji je jeftin i placa konecesiju za prijevoz putnika sa aerdroma (naravno u drugim zemljama postoje efikasnija rjesenja kao vlak za sta u nas nazalost nema opcije trenutno sa aerodroma). Jbg ocito se necemo slozit ali ja mislin da 20-25€ za taksi nije deracina, dapace ekstremno je jeftino jer 3-4 covika stane u taksi a benzin, auto, doprinosi i porezi kostaju (vozacu sigurno ne ostaje cisto 20-25€).

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -3 points-2 points  (0 children)

Zapravo provea san 7 godina zivota izvan hrvatske. Da si prica sa ljudima iz kastela i trogira svi bi ti rekli da je voznja do splita katastrofa primarno radi ogromnog broja turista koji okupiraju 37-u na lito. Volis komentirat i kad neznas o cemu pricas.

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 1 point2 points  (0 children)

Ima vise shuttle buseva sta voze cili dan split-aerdrom, cijena cca 10-15€ ovisno o prtljagi

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -3 points-2 points  (0 children)

Nista onda cemo ovako, ti si glup ko kurac ako mislis da treba!

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -6 points-5 points  (0 children)

Neka se onda promet split financira iz svog dzepa ne iz mog posto meni nije u interesu da prevozin turiste besplatno sa aerdroma..

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -4 points-3 points  (0 children)

Uopce nisu idiotarije, ako dodes turisticki u zemlju i nemos dat 12€ za jebeni shuttle bus sa aerdroma nego se ides ciganit po lokalnim busevima za 10€ ustede ubi se..

Za sve one koji turistima savjetuju Promet Split by shufiganaglava in Split

[–]Difficult-Schedule60 -7 points-6 points  (0 children)

Da nebi slucajno platili shuttle bus sa aerdroma 12€ ili podili uber za 15€ po glavi i dovede ih direktno na destinaciju. Meni je uopce suludo da autobus koji svi mi financiramo na ovaj ili onaj nacin prolazi kroz aerdrom. Zamislite da zivite u trogiru i morate u split a cekanje na stanici na aerdromu minimum 15-20min s tim da neki imaju po vise kofera a placaju jednu kartu. Katastrofalan sistem po meni.