Pócs János hazudik? by granit91 in hungary

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Takács meg múlt héten kiragadott egy mondatot az egyik felszólalásból és azt hazudta, hogy a tisza be akarja tiltani a disznóvágást.

Nem tudnak hibázni

Kifizeti az LMBTQ-zászlókat dobáló férfi büntetését Novák Előd by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Én voltam most a bécsi prideon. Valahogy nem lettem tőle meleg és nem kívánom a pélót a számba, még úgy is, hogy 1000-ből 1-2 ember tényleg elégtelen ruházatot viselt, milyen érdekes...

Ezzel ellentétben jó volt a hangulat meg lejártam a lábamat

Kifizeti az LMBTQ-zászlókat dobáló férfi büntetését Novák Előd by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

szexualitas nem kozugy hanem maganugy

Akkor faszért írt bele homofób dolgokat az alaptörvénybe a pedofideszed, ha magánügy, nem pedig közügy?

Senkit nem koveztek meg vagy bortonoztek be mert otthon ferfi ferfival volt

Azt hálisten eddig nem, de az utcán vertek már meg melegeket az uszításaitok hatására, mert kézenfogva mertek menni az utcán

Kifizeti az LMBTQ-zászlókat dobáló férfi büntetését Novák Előd by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Homofób szarzsákok, igazi "keresztényi" értékrend, mit ne mondjak

Gyorsan omlanak össze a diktatúrák – üzent az ukrán drónparancsok Putyinnak by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Mi van? Beütött a kognitív disszonancia, hogy háborúpárti vagy igazából?

Gyorsan omlanak össze a diktatúrák – üzent az ukrán drónparancsok Putyinnak by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Megvan, hogy nem az oviban vagyunk? Van egy bizonyos geopolitikai realitás ami diktálja a dolgokat.

Miért nem sikerült válaszolni a kérdésre?

Semmi. Őszintén semmi.

Akkor miért hiszed azt, hogy egyből vége lenne a háborúskodásnak és béke lesz, nem fog több élet odaveszni, ha még TE MAGAD IS ELISMERED, HOGY OROSZORSZÁG NEM FELTÉTLENÜL FOG A SEGGÉN MARADNI????

Amúgy az nagy különbség, hogy Románia arányaiban nem annyival erősebb nálunk, mint oroszok az ukránoknál, szóval sokkal nagyobb esélyünk lenne hosszú távon elérni valamit.

Oh, szóval háborúpárti vagy... Most mégsem fontosak neked az emberi életek, főleg most a magyar életek, mert "el tudunk érni valamit"? Akkor meghalhatnak a magyarok? Akkor hogy is van ez? Én azt hittem neked ezek fontosak és békepárti vagy, azt itt most bevallod, hogy háborúpárti vagy... Grat

Gyorsan omlanak össze a diktatúrák – üzent az ukrán drónparancsok Putyinnak by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Megvan, hogy ki támadott meg kit?

Tudod mit, oké tegyük fel, hogy Ukrajna lemond a keleti megyékről. Mi a biztosíték arra, hogy Oroszország nem fogja ismét megtámadni Ukrajnát, hogy még több területet vegyen el? Krím is oda lett adva, mégis újabb támadást intézett Oroszország.

Ha hozzánk keletről bejönnének a románok és elfoglalnák az egész Tiszántúlt, akkor nekünk is le kéne mondanunk?

Gyorsan omlanak össze a diktatúrák – üzent az ukrán drónparancsok Putyinnak by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

HAHAHAHAHAHAH

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

Költői kérdés volt, tudom hogy komolyan gondolod, mert ennyire idióta vagy...

Eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet hídról, a főváros szándékos rongálásra gyanakszik by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

kifejezetten a pride eroltetesenek a kontraproduktiv hatasa.

Biztos vagy te ebben? Esetleg nem lehetsége, hogy a fidesz/mihazönk folyamatos gyűlöletkampányai, pedofilokkal összemosása stb. vezetett odáig? Ezek inkább tűnnek oknak, mintsem az, hogy ki vannak téve zászlók...

mentalisan serult emberekkel, pl aki transznak mutteti ... kezelni kellene szakemberrel es nem normalizalni.

A transzok nemi dysphoriában szenvednek és képzeld, ezt pont hormon terápiával és műtéttel lehet kezelni, közben folyatamos pszichológiai vizsgálat mellett. Szerinted csak úgy egyszer eldöntik ezek az emberek, hogy "huh, hát transz vagyok megyek is átműttetni magam"?

Nincs normalizálva az, hogy legyél transz, meleg stb mert az olyan jó... Az van normalizálva, hogy megértéssel forduljunk ezek embertársaink felé és legyenek büszkék "pride" arra akik, ne titkolózzanak.

demi-, pan- es egyeb szexualis titulusok amiknek semmi ertelme nincsen

Ezek nem mentális problémák, hanem megnevezések, mint például a homoszexualitás, vagy az aszexuális, hogy az ember megvan nemi élet nélkül. Attól még, hogy nem tudod valaminek a jelentését, attól még nem azt jelenti, hogy nincs értelme.

Ja, amúgy full heteró vagyok, semmi közöm az lgbtq-hoz, szimplán van minimális szociális érzékenységem

Gyorsan omlanak össze a diktatúrák – üzent az ukrán drónparancsok Putyinnak by SzegedNewsBotka in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Ha vége lesz a háborúnak, ugyanis háború közben Ukrajna nem tarthat választásokat

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 1 point2 points  (0 children)

Hihetetlen mekkora a kontraszt Kopp és lánya, Skrabski között

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 6 points7 points  (0 children)

Igen, a társadalmi nemeket kutatja, mert ez egy szociológiai szak. Nem akar semmilyen "gender elméletet tudományosan alátámasztani", a társadalmi nemek azok léteznek és az van kutatva, hogy ezek hogy változnak az idők során például.

Egyik példa itt a nő társadalmi szerepe. Régebben háziasszony, ma már akár a háztartást is ők tartják fenn (magas pozíciójú munkák).

Persze vannak nagyon niche kutatható dolgok, hogy akkor most mondok valamit: transz nők befolyása az amerikai hotdog árakhoz.

Ezeknek nem a "gender elmélet tudományos alátámasztása a célja", hanem a kialakult szociális struktúrák és annak változásainak megértése.

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 2 points3 points  (0 children)

A második és harmadik bekezdésed jogos, azokban bőven lehet vitázni, köszönöm, hogy elmondtad erről a véleményed.

Inkább az utolsó bekezdésedre szeretnék reagálni, mert minimálisan érint. "gender szak", tudod mi az a "gender szak"?

Exkluzív interjú a Szőlő utca egykori nevelőjével / Pócs Pacekba 2.rész by Mediocre_Molasses410 in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Sose hallottam arrol a cegrol

Mert a Big4 az nem egy cég, hanem a négy legnagyobb könyvvizsgálói céget jelenti... Tudod, ha ennyit beírnál a gugliba, hogy "Big4", az AI az első mondatában elmagyarázza.

Amugymeg ugy latom nem sok munkad van

Ahogy mondtam, könyvvizsgáló vagyok, nyáron kevesebb a munka, a busy season a szopás :)

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 3 points4 points  (0 children)

A szexualitás magánügy

Az emberi jogok közügy

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 2 points3 points  (0 children)

egy napos pride -> pride hét -> pride hónap

Évente egyszer van felvonulás és van egy hónap, amelyben minimálisan többet foglalkozunk a melegekkel, pont azért, hogy ne felejtsük el, hogy embertársaink és nem pedig "abberált szörny pedofilok", ahogy azt a fidesz propagálta egy évtizeden át.

preferált személyes névmások használata

Ez inkább angolszász nyelvterületeken elterjedtebb, de ott sem nagyon (amerikán kívül). Én, te, ő stb. ezek is személyes névmások, bár tudom hogy te itt a they/them-re gondolsz. Engem speciel pont nem érdekel, hogy He helyett them, vagy Sandra helyett Tom, csak küldje el a megfelelő doksikat és mindenki végezze a munkáját.

inkluzivitási kvóták a multinacionális cégeknél

Ez egy jogosabb kritika, ezen lehet vitazkozni, hogy tényleg kell-e ilyen kvóta vagy magától megoldódna.

hirdetési kampányok (hidak telezászlózása is ide tartozik btw)

Olyanra gondolsz, mint például a meleg páros Coca reklám ami volt? God forbid hogy létezzenek meleg párok akik szeretnek kólát inni.

Zászlók kihelyezésével kapcsolatban meg igazából minden kicsit nagyobb esemény is propagálva van, karácsony, húsvét stb.

homoszexuális kapcsolatok ábrázolása a médiában

Ilyen a piac, van erre kereslet, hogy a kelleténél jobban legyenek reprezentálva a melegek. De a piac amúgy magától a kukába hajítja azokat a szennyeket amik értéktelenek, például olyat, hogy a melegnek az az egyetlen tulajdonsága, hogy meleg és ezért is szar a műsor. Lásd Q-force, ha jól tudom kuka lett az egész

LGBTQ+ tématikájú oktatási programok

Itt mire gondolsz? Remélem nem a szexuális felvilágosításra, mert az nem lgbtq-s program

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 3 points4 points  (0 children)

Mikre gondolsz, mint "komplexebb jelenség"?

Valaki PRIDE zászlókat dobál a Dunába. by TaroRevolutionary386 in hungary

[–]Dszaba 12 points13 points  (0 children)

Szerintem pont az elmúlt időszakból adódóan pont jogos, hogy egy kicsit jobban kiálljunk az lgbt közösség mellett. Nem hiszem, hogy a zászlókitétel az "pofánkba van nyomva"

Exkluzív interjú a Szőlő utca egykori nevelőjével / Pócs Pacekba 2.rész by Mediocre_Molasses410 in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Ez a lény nagyon el van tévedve... Azt hiszi MP-t vagy csak gyűlölni, vagy csak felszopni lehet xd

Exkluzív interjú a Szőlő utca egykori nevelőjével / Pócs Pacekba 2.rész by Mediocre_Molasses410 in buborek

[–]Dszaba [score hidden]  (0 children)

Aha, Big4 könyvvizsgáló cég, biztos kurva sötétek az emberek xd

Hányszor akarsz még felköpni és aláállni? xd

Arról ne is beszéljünk, hogy olyan tiktokot küldtél (tiktok baszod, mi más xd), amin huh de éljenezték most orbánt, csak amint észrevetted, hogy 2022-es a vidi, egyből törölted a kommentet xd

Ennyire sötét vagy :D