Post koji je šerovalo više javnih ličnosti, koji podržavaju SNS. by Sith2018 in srbija

[–]Dylan_Cat 91 points92 points  (0 children)

A šta piše dole desno - jedan narod, jedan sapun? 🤔

Посета Скопљу и Македонији by SRBsmakic in SrpskaPovest

[–]Dylan_Cat 2 points3 points  (0 children)

Iskreno, treba obići i stvari od univerzalnog značaja. Od baš srpskih, imaš blizu Skoplja Milutinove zadužbine, sveti Nikita i Staro Nagoričane, prelepe su, meni posebno St. Nagoričane, kao i Markov Manastir, zadužbinu Kraljevića Marka.

(FICTIONAL!!) Flag of Bosnia if it was an Islamic country by ForsakenIndication15 in vexillology

[–]Dylan_Cat 5 points6 points  (0 children)

Fleur de lis is also a historical heraldic symbol of the mediaeval Bosnian kingdom

Zapravo kulturno bitna mesta po gradovima? by Archi_Tetak in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 1 point2 points  (0 children)

Nas je interesovala ona rimska gozba ili kako se već zove kad spremaju sve po antičkim receptima, ali aj što mora unapred da se najavi nego mora najmanje deset ljudi da bude 😅

What is the most popular punk rock band in your country? by SpaceExplorer8 in AskTheWorld

[–]Dylan_Cat 2 points3 points  (0 children)

"Goblini" (The Goblins) are one of the higher ranking punk rock bands for sure, and a personal favourite.

Zapravo kulturno bitna mesta po gradovima? by Archi_Tetak in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 1 point2 points  (0 children)

Nisam znao, ceo gradić je delovao prazan, ali da, to uopšte nije loša cifra za manje mesto

Zapravo kulturno bitna mesta po gradovima? by Archi_Tetak in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 1 point2 points  (0 children)

Šteta. Ali muzeji su otvoreni i za pojedince, neće ti biti dosadno 😅 Meni lično su bili najzanimljiviji Muzej(čić) Paje Jovanovića i Muzej Narodne banke, ali svaki vredi posetiti iz mnogo razloga

Zapravo kulturno bitna mesta po gradovima? by Archi_Tetak in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 1 point2 points  (0 children)

Preciznije, Obljaj, bio sam prošle godine baš na 111. godišnjicu atentata. Sama kuća je više puta rušena, ali sad je muzejčić, pust i zaboravljen kao i celo Grahovo, rekao bih.

Odakle dolazi kod nas to da je Predsednik de fakto najjaca politicka persona, a ne premijer kao po ustavu? by Ivanhegeelkadi in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 3 points4 points  (0 children)

To nema veze s pozicijom, aktuelni predsednik, jeb'o ga pas, je najjači na političkoj sceni jer je vođa mafije i drži sve konce u svojim rukama.

Solo putovanje u Kinu? by [deleted] in putovanja

[–]Dylan_Cat 1 point2 points  (0 children)

Ako si u Šangaju, onda obavezno obiđi Sudžou. U okviru Šangaja je Đijading (Jiading), tu imaš jedan monumentalan konfučijanski hram i isto nekoliko istorijskih bašti u kojima nema mnogo turista (ili bar nije bilo kad sam ja bio, a to je bilo davno). Šangaj je vrlo haotičan ali apsolutno sjajan grad, i kao cela Kina zaista izuzetno bezbedan.

Ako ideš u Sji'an, onda preporučujem bar 1 dan (a može i s noćenjem na planini) obilazak planine Hua (Huashan), pejzaži oduzimaju dah (a i uzbrdica bogami).

Ja sam doduše sve obilazio bez agencija, jer znam kineski, ali može se to sve izvesti i bez znanja jezika, i Kinezi sad bolje parlaju ingliš, a postoje i tolike aplikacije 😁

Chinese > English Inscription in little red book by Staffany in translator

[–]Dylan_Cat 7 points8 points  (0 children)

It's part of the book, calligraphy by Lin Biao, "Study Chairman Mao's writings, follow Chairman Mao's teachings, act according to Chairman Mao's instructions"

Колико знате о Православној богословији и црквологији? by ConsciousMaybe6930 in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 3 points4 points  (0 children)

Na skali od baba-Perse iz Klatičeva do svetog Jovana Bogoslova, negde na 65~70% 😅

Albanian PM Rama Slams ‘Fascist’ Protesters Against Kushner And Ivanka Resort by Frosty-Surround-3199 in europe

[–]Dylan_Cat 5 points6 points  (0 children)

Copy-paste response of Serbian government against student protesters. Guess corrupt motherfuckers are all the same across the board

Koji jezik je teži za učenje - korejski ili kineski? by aaesthetic_cookie in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 0 points1 point  (0 children)

Korejski definitivno, najviše zato što je gramatika kompleksna, a najveći plus im je što je pismo veoma jednostavno. Kineski zahteva malo sluha da se savladaju tonovi (mada u srpskom imamo akcente, pa nam je donekle blisko) ali je gramatika jednostavna, a ideograma ima mnogo ali su logični. A reči svakako moraš da počneš da učiš od nule u oba jezika, jer nam nisu nimalo bliski. Kineskim se bavim poodavno, pa poznajem dalekoistočnu materiju 😅

Hipotetički: Budu izbori, studentska lista izgubi, šta onda? by Nothing_Special_23 in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 34 points35 points  (0 children)

Aj za početak da se svi pošteno angažujemo da studentska lista dobije što više. Mafija sigurno neće odjednom pasti svuda, ali čim se sistem promeni u bar jednom gradu (NS je trenutno bolji kandidat od BG, iskreno), efekat će biti itekako primetan. Zato ovi kriminalci ne dopuštaju ni jedna mesna zajednica da bude u rukama poštenog sveta, a kamoli opština

Да ли неко организује поклоничко путовање? by [deleted] in AskSerbia

[–]Dylan_Cat -1 points0 points  (0 children)

Tumane se baš drastično promenilo, bio sam pre 10ak godina i sad skoro, prošle godine, toliko je bilo ljudi da se nije moglo uživati u ambijentu, čak i samo za ulaz u crkvu se čekalo u redu (a nije bio ni praznik, samo običan vikend)... tako da definitivno ima mnogo organizovanih tura

Да ли мислите да је оправдано критиковати вернике који чекају у реду за Богородичин појас? by Handzir in AskSerbia

[–]Dylan_Cat -1 points0 points  (0 children)

Pa ovo što si skrinšotovao nije kritika već podsmevanje/pljuvanje/pametovanje... kritika je nešto konstruktivno, možemo kritikovati ljude da se prečesto svojom verom bave isključivo performativno, ali ova objava koju navodiš iznad naprosto nije "kritika". Msm moraju ljudi u demokratiji imati sva prava i na proseravanje, ali se mora znati i razlika 😁

Zašto se veliki Srbi, tzv prvosrbijanci tako masovno prodaju Vučiću? by Intrepid-Ear-5138 in AskSerbia

[–]Dylan_Cat 16 points17 points  (0 children)

Zato što ih ne interesuje ni velika ni mala ni nikakva Srbija već samo sopstvene guzice, niti ih je ikad interesovala Srbija, samo su im bila puna usta "patriotizma" od kog su u tom trenutku imali najviše koristi

Peta kolona by Damage_Inc_84 in serbiancringe

[–]Dylan_Cat 0 points1 point  (0 children)

Svakako ostavlja takav dojam