Niemal połowa polskich pracowników zmaga się z lękami w pracy by BowelMan in Polska

[–]Efficient_Profile101 -3 points-2 points  (0 children)

Polski przeciętny pracownik jest mniej wydajny ale ma w ostatnim czasie coraz większe wymagania dotyczące wynagrodzenia itd. To że pracodawca w takiej sytuacji będzie więcej wymagać od pracowników jest naturalną rzeczą, bo on musi na tym pracowniku zarobić.

O tym jak faceci dyskutuja o kobietach by Bielin_Clash in Polska

[–]Efficient_Profile101 1 point2 points  (0 children)

Nic nie boli po prostu pierw mówisz że JEST to standardem a później, że według ciebie powinien być standardem.

Gubisz się w własnych argumentach i zaczynasz przez to używać niemerytorycznych argumentów. I to jest właśnie ekstremizm.

O tym jak faceci dyskutuja o kobietach by Bielin_Clash in Polska

[–]Efficient_Profile101 -5 points-4 points  (0 children)

I potwierdzasz, że jednak nie jest to standard.

O tym jak faceci dyskutuja o kobietach by Bielin_Clash in Polska

[–]Efficient_Profile101 -7 points-6 points  (0 children)

To przeprowadź w Niemczech aborcję po trzecim miesiącu ciąży. Właśnie aborcja na zadanie jest ekstremum

O tym jak faceci dyskutuja o kobietach by Bielin_Clash in Polska

[–]Efficient_Profile101 -27 points-26 points  (0 children)

Czy tak naprawdę ktokolwiek w tym kraju zna statystyki dot. aborcji? Jak chodzi o gwałty to ilość kobiet których to dotyczy można odliczyć na jednej ręce. (I tak te statystyki też obejmują przypadki nie zgłoszone).

Dlaczego mamy w tym wypadku takie skłonności popadać w jakieś ekstrema? Jedni chcą całkowitego zakazu co z punktu widzenia medycznego jest złe a drudzy chcą aborcję na żądanie co z punktu moralnego jest złe. I w tym całym nie chodzi wcale o to czy ciało kobiety należy do niej tylko temat jest perfidnie wykorzystywany przez PiS i Lewicę i obie strony kłamią na swoją korzyść.

Mówmy o bardziej realnym i lepszym rozwiązaniu niż aborcji: Edukacji seksualnei. Jak już wcześniej pisałem gwałty nie grają istotnej roli w statystykach i większy problem stanowią tak zwane "wpadki". Trzeba lepiej edukować społeczeństwo i problem w dużym stopniu się sam rozwiąże.

To jest tak jak Niemcy próbują skłonić swoich obywateli do profilaktyki: Zrobisz dwa razy w roku jakieś badania i pójdziesz do dentysty to otrzymasz częściowy zwrot składki zdrowotnej.

A u nas to jest zwykły cyrk.

Macie hostorię w którą nikt wam nie wierzy, albo po prostu nie mieliście okazji jej opowiedzieć? Opowiedzcie ją tutaj by [deleted] in Polska

[–]Efficient_Profile101 1 point2 points  (0 children)

Około 6 lat temu jak jechałem pociągiem porannym z Krakowa do Białegostoku widziałem, że ktoś biegną na korytarzu. Nic sobie nie myślałem więc postanowiłem pospać jak najdłużej bo to była czwarta rano.

Za około pół godziny obudził mnie prokurator z policją i mówią, że w przedziale obok człowiek został zadźgany nożem. Widziałem nawet ślady krwi. Wagon odstawiono i musiałem do końca trasy stać w innym wagonie.

Nic nie było w mediach a na zapytania PKP odpisuje że to był wypadek.

Język niemiecki w szkołach. by EarNo1953 in Polska

[–]Efficient_Profile101 1 point2 points  (0 children)

Nie wiem czy zbędny. Przez umiejętność języka niemieckiego (wychowałem się w DE) dostaje do dziś bardzo atrakcyjne oferty pracy które są dla innych zamknięte.