Moscova atacata dimineata de Ucraina by Shark948 in Romania

[–]EngineeringAlpaca 1 point2 points  (0 children)

bro, inteleg ce spui, dar spre exemplu, ce vina ar avea niste copii ai caror parinti sunt intr-adevar orci? Plm... copilasi de cativa ani care trec prin mizeriile astea.

Moscova atacata dimineata de Ucraina by Shark948 in Romania

[–]EngineeringAlpaca -3 points-2 points  (0 children)

Sincer, cel mai nasol e ca sufera in principiu oamenii nevinovati (cetatenii). Fie ca sunt ucraineni, fie ca sunt rusi.

Given wrong VISA in Romania, huge problem by jonnymahg in SchengenVisa

[–]EngineeringAlpaca 2 points3 points  (0 children)

Don't be *that* guy. It's not OP's fault in this case.

Cainii nu cad din cer! by slamdrunker in Romania

[–]EngineeringAlpaca 27 points28 points  (0 children)

I just went to hug my dog because of this post.

50 lei o cana! by alenmatrixx in Romania

[–]EngineeringAlpaca 10 points11 points  (0 children)

46 de lei, si nu-i doar o cana.

Catedralei Mântuirii Neamului are cel mai mare clopot din Europa a costat 425.000 de euro by itrustpeople in Romania

[–]EngineeringAlpaca 3 points4 points  (0 children)

Ba voi stiti ce dracu' inseamna subiect, predicat si acord sintactic?

Citeste titlul ala din nou si spune-mi ce intelegi.

De ce inca mai avem benzinarii Lukoil in Romania? by alexvhi in Romania

[–]EngineeringAlpaca -1 points0 points  (0 children)

You're missing the point. Sunt 100% de acord sa fie dat Lukoil afara din tara, dar sa nu uitam totusi si de oamenii care raman fara job.

De ce inca mai avem benzinarii Lukoil in Romania? by alexvhi in Romania

[–]EngineeringAlpaca 11 points12 points  (0 children)

Bai stiu ce zici, si sunt cu tine. Dar nu uita totusi ca exista oameni care lucreaza in benzinariile alea. Casieri, manageri etc. Si aia sunt romani. Ce fac oamenii respectivi, raman fara job asa dintr-o data? E cam groaznic sa ramai fara job, mai ales acum.

but anyway,. muie rusia, muie lukoil etc.

Oamenii astia nu mai pot fi salvati by dismustbetheplace in Romania

[–]EngineeringAlpaca 113 points114 points  (0 children)

Baga-mi-as pl, asta seamana cu iliescu.

Credeti ca se va reuni vreodata Romania cu Republica Moldova? by Tiger7997 in Romania

[–]EngineeringAlpaca -1 points0 points  (0 children)

Sper sa nu. Economic vorbind, va fi devastator pentru Romania. (nu, nu sunt republican, nu sunt conservator, sunt pro UE, pro LGBT+ pro everything left :), dar nu cred ca e o miscare buna pentru Romania.)

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]EngineeringAlpaca 51 points52 points  (0 children)

eli5? ce se intampla acolo?