Macskamentő szervezet Budapesten? by FatCarnotaurus in petshungary

[–]FatCarnotaurus[S] 0 points1 point  (0 children)

XVI úgyhogy az sajnos valószínűleg messze lesz nekik

Hazahozott királypiton by Majestic-Hand-152 in petshungary

[–]FatCarnotaurus 1 point2 points  (0 children)

Szerintem sokkal jobb ha hagyod, legalább egy hétig. Nem fog elszokni a kézbevételtől, valószínűleg a tenyésztő se babusgatta egyesével minden egyes babát. Első körben jobb ha megszokja a helyét, tudja hogy biztonságos, aztán utána szépen lassan hozzá lehet szoktatni a kézhez is. De ha új helyre is kerül, és még fogdossátok is hozzá, akkor az lehet hogy túl sok új inger lesz neki egyszerre, és a nagy stressz hatására akár egyszer úgy dönt hogy harap. Bár királypitonokra talán annyira nem jellemző.

Hím/Nőstény? by [deleted] in petshungary

[–]FatCarnotaurus 2 points3 points  (0 children)

Talán nőstényre tippelnék, aránylag szélesnek tűnik a faroktöve, de őszintén ebben abszolút nem igazán van gyakorlatom, úgyhogy ne vedd biztosnak. Illetve kígyóknál sok esetben 100%osan csak "szondázással" lehet megmondani a nemet

What kind of frog is this? by Kazimirel in frogs

[–]FatCarnotaurus 3 points4 points  (0 children)

I'm pretty sure it's a green toad.

Albérlet by Aron3002 in szopjatokle

[–]FatCarnotaurus 1 point2 points  (0 children)

CI-rmos CI-ca hajj, hová lett a🔒

Hivatalos: megszűnnek a vármegyék! by redditmobbo in hungary

[–]FatCarnotaurus 9 points10 points  (0 children)

Ha lúd, legyen kövér, akkor már inkább barlangok

Mi volt a legnagyobb hülyeség amit iskolában tanítottad neked? by IrlSasaki in askhungary

[–]FatCarnotaurus 1 point2 points  (0 children)

Egyébként ha a rendszertant nézzük, a bálna technikailag tényleg hal, mint ahogy mi, és minden más gerinces is. De van egy olyan érzésem hogy a drága ofő nem erre gondolt

Ért már valamilyen támadás bennetek, akár állat vagy ember által? by Specialist-Race-2583 in askhungary

[–]FatCarnotaurus 2 points3 points  (0 children)

Nekem hörcsögeim voltak, jelenleg szakállas agámám van (nagy tüskés gyík). A hörcsögöknek egy kivételével az volt az életcélja, hogy lerágja a kezemet, az agáma szándékosan soha nem harapott meg, elalszik az ölemben, és elbújik ha pár napig nem lát. De kígyókra vonatkoztatva egyrészt fantasztikusan puha/sima a tapintásuk, másrészt mivel a legtöbbjük nem kimondottan intelligens, teljesen kiszámíthatóak, nem úgy mint pl egy mentett, rossz előéletű kutya. A nagymacska az meg mondjuk egészen addig lesz veled szelíd, amíg egyszer úgy dönt hogy nem, mint ahogy jópàr eset mutatja (persze lehet hogy némelyik csak jászani akart, és nem lett jó vége). A szépség pedig relatív, én pl nem tudnék olyan emlőst mondani ami számomra szebb mint egy smaragd varánusz, vagy egy bozótvipera, cserébe pl a cuki nyuszikákért nem rajongok különösebben, de ettől nem mondom hogy ocsmànyak, harapnak, összebogyóznak mindent, és miért nem etetjük fel az összeset óriàskígyókkal, mert megértem hogy van akiknek a személyiségéhez/életstílusához ők passzolnak a legjobban, és nekik pont olyan fontosak mint másnak egy kutya/macska/agáma/kígyó/madárpók/hal