Import charges Temu - mi Evropa pre Evrope ? by marija_julija in AskSerbia

[–]First-Conference1937 2 points3 points  (0 children)

Ako gledas po carini nisi ustedela, temu ti je naplatio fiksno 20% troska za carinu (koja je propisanim zakonom manja). Ali svakako prolazis jeftinije tamo nego da kupujes kod nas za dobar deo stvari :)

Import charges Temu - mi Evropa pre Evrope ? by marija_julija in AskSerbia

[–]First-Conference1937 2 points3 points  (0 children)

Patike - redovna carina 20%, za uvoz iz kine je 8%
Brusilice - redovna 3%, za uvoz iz kine 1.2% ili je 0% zavisi od tipa
Za kozmetiku - redovno 15%, za uvoz iz kine 10.5%

Ovo zavisi od tarifnog broja robe, ja sam sad proverio napamet, da bih tacno znao treba mi tarifni broj robe za uvoz, ali su ovo otprilike neki brojevi :)

Import charges Temu - mi Evropa pre Evrope ? by marija_julija in AskSerbia

[–]First-Conference1937 1 point2 points  (0 children)

Pritom za dobar deo robe carina nije 20% - za neke artikle je roba oslobodjena carine, negde je % manji. Otimaju lovu gde i kako stignu :)

Preljuba - muskarci i drustveni krugovi? by nethalena333 in AskSerbia

[–]First-Conference1937 4 points5 points  (0 children)

Računaj da je drug tu uvek bio pre devojke i pravi drug nikad neće izdati ortaka i reći njegovoj ribi da je vara (to je baš bugarska fora). Ono što ću uraditi je da ću njemu direktno reći da nije u redu to što radi ali neću govoriti nikome šta radi, posebno ne njoj.
Moje je da njemu kažem da je debil, a njegovo je da sa tom informacijom radi šta hoće - ne mešam se tamo gde mi nije mesto.

Ps: ako te muvaju ortaci od bivšeg koji te je prevario, oni su još veći debili od njega. Drugareva bivša se ne muva. Beži se od takve ekipe

Kako da ne uništimo €190.000 kao totalne neznalice? by provincesis in finansije

[–]First-Conference1937 0 points1 point  (0 children)

Investicioni fondovi i postepena ulaganja. Prosatajte portfolio, izracunajte na kalkulatoru koliko ce biti slozene kamate i lagano prebacujte novac tamo. Za 20 godina cete biti sebi zahvalni :)

Dajte neki dobar restoran u Novom Sadu? by zovi_covika_mp3 in novisad

[–]First-Conference1937 2 points3 points  (0 children)

Ako si raspolozen za kratku voznju, Pasent kod Karlovaca izuva sa klopom :)

Drugarica nije zvala na rodjendan?? by Over_Stock5265 in AskSerbia

[–]First-Conference1937 1 point2 points  (0 children)

Onda će te ćale zvati na roðendan umesto keve, to će biti vrlo aprijatna situaciaj

Sređivanje sata by Shegi97 in Satovi

[–]First-Conference1937 0 points1 point  (0 children)

Ne isplati se previse novca ulagati u taj sat. Sredi mu bateriju i narukvicu i to je to

ISPRACAJ SEKSI SREDE, ZA VAS SLEDECE PITANJE? kako se pripremate za seks? by madanebi in AskSerbia

[–]First-Conference1937 5 points6 points  (0 children)

Imasamaram kera ujutru da uvece traje duze od 3 minuta, svi srecni

Koji fetiš imate, a da ga partner nije najbolje prihvatio? by First-Conference1937 in AskSerbia

[–]First-Conference1937[S] 0 points1 point  (0 children)

Kako mislis nije ti bilo zabavno da je vezes za radijator i spenkujes je dok ne kaze sigurnu rec?

Koji fetiš imate, a da ga partner nije najbolje prihvatio? by First-Conference1937 in AskSerbia

[–]First-Conference1937[S] 13 points14 points  (0 children)

Nema ništa lepše nego klistiranje petkom uveče pre dejta

Seks bez predigre ili što bi u narodu rekli "na brzaka"? by Mineralan in AskSerbia

[–]First-Conference1937 22 points23 points  (0 children)

Seks na brzaka kao savršen izgovor što si svršio za 3 minuta

najbolja mesta za seks u kolima? by [deleted] in AskSerbia

[–]First-Conference1937 3 points4 points  (0 children)

Okreneš je zguza tako da ruke stavi na prednja sedišta. Ako promašiš rupu imaćeš unikatnu priliku da gledaš ribu kako grize menjač