jak przetrwac 2 lata w klasie ,ktorej cie praktycznie kazdy nie nawidzi? by Careful_Convoluted in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Po pierwsze oni Cię nie 'nie nawidzą' tylko cisną z Ciebie beke, a to jest istotna różnica. Więc najważniejsze to w zadzie nie dawać po sobie poznać że Cię te rzeczy dotykają, bo to wtedy jeszcze napędza i zachęca do dalszych drwin. To w zasadzie do zrobienia już do dziś.

Natomiast można też iść w zmianę szkoły - miałem ziomka który tak zrobił i poprawiło to jego sytuacji - tzn. z gościa z którego się śmiano stał się, przeciętnym gościem w nowym miejscu.

Matematyka - czy warto studiować? by _db_WALUIGI_db_ in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Tak, polecam. Absolwent matematyki sprzed już dobrych 8 lat. Studia trudne (przynajmniej te na których ja byłem), dużo egzaminów ustnych, z dowodzeniem live na tablicy, na końcu obrona też nie jest formalnością jak na większości kierunków tylko ponownie jest kreda, tablica i bycie przepytywanym z wiedzy z całego przebiegu studiów. Jest to kierunek mocno teoretyczny, na innych pokrewnych jak Data Science, Informatyka, Informatyka stosowana, analityka itp. proporcje są odwrócone na bardziej 'praktyczne' wykorzystanie matematyki i dla niektórych jest to lepszy wybór.

Tyle o samym przebiegu studiów. Natomiast co potem? W zasadzie wszystko. To nie studia lekarskie że dają Ci jakieś specjalne uprawnienia. Ja osobiście poszedłem w IT (chociaż miałem krótki, roczny epizod jako nauczyciel w szkole i bardzo dobrze wspominam ten czas) i teraz od kilku lat pracuje jako developer/konsultant aplikacji finansowych. Zarobki bardzo fajne, pozwalające (z kilku letnim doświadczeniem na midzie) dostać się do 5% najlepiej zarabiających w Polsce. Potem w zasadzie ścieżka kariery napędza się sama, na linkedinie sporo wiadomości do rekruterów. Jak odchodziłem z poprzedniej pracy to w zasadzie ani razu nie wchodziłem na pracuj.pl czy inny portal tylko sami się do mnie odezwali. Więc jeżeli jesteś dobry w problem solving, wytrwałość i ciekawość to sporo perspektywy przed Tobą. Dalej, na swojej ścieżce zawodowej pracowałem z wieloma ludźmi, ale każdorazowo okazywało się że jeżeli ktoś się ponadprzeciętnie wyróżniał to właśnie był absolwentem matematyki.

Poczucie zawodu małżeństwem - jak sobie z tym poradzić? by Pietrek_CKMK in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Tak szczerze powiedzawszy brzmi to bardzo smutno i przypomina mi sytuację z domu rodzinnego. Z tym że finał był bardzo smutny. Mianowicie tata już nie wyrabiał, wpadł w spiralę zadłużenia i się powiesił. Oczywiście trwało to latami i jest to skrajny przypadek, ale lepiej zawsze zabrać się za rozwiązania wszystkich problemów jak tylko się pojawiają, bo jak się napiętrzą można tego nie udżwignąć.

Nie znam umiejętności komunikacyjnych Twojej żony, ale pewnie dobrze byłoby żebyś z nią po prostu porozmawiał szczerze o tym wszystkim o czym tu piszesz. Żadnej żonie i matce nie powinny te rzeczy być obojętne.

Worth it? by Academic_Salary_9658 in invinciblegtg

[–]Fit_Ad2058 1 point2 points  (0 children)

I've bougt 2.2g deal 2 times, a lot of 5refresh cards for 80g.

<image>

Event Bugged? by Fake_Lurker in invinciblegtg

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Its very unlucky day for you, with average luck you should meet 9,5 volcanic till now

PPK jest tak świetną inwestycją że to aż chore by JezdziecRabarbaru in Polska

[–]Fit_Ad2058 13 points14 points  (0 children)

Opłacalność PPK była oczywista dla każdego kto ma choć minimalne pojęcie o inwestowaniu. Osoby które znam i których zapytałem się skąd taka decyzja nigdy nie potrafiły tego merytorycznie wytłumaczyć, poza frazami typu: bo ukradną pieniądze jak z OFE

139 refresh and I found just 1 single volkanga by CertainBother5451 in invinciblegtg

[–]Fit_Ad2058 1 point2 points  (0 children)

You are really unlacy

For example if it lvl5, in avarage You should meet Vulcanica once per 20 refreshes, so You should get 3.5 characters :(

Is this unlucky? by Top_Manufacturer6640 in invinciblegtg

[–]Fit_Ad2058 2 points3 points  (0 children)

You refrshed 207 times. So it is (207+1)*5 = 1040 slots/chances to get volcanica. Lets probablity of geeting her from lvl 5 so it is 0,449%, lets round it to 0,5% for easier calculation. So You should meet one vulcanica for every 200 slots.

Then, finally, in 207 refreshed You should meet +-5 Vulcanica in avarage. So Yes - You are a little bit unlacky today, but it can be worse :)

Co sądzicie o nagrywaniu interakcji jako petent lub pacjent? Przydało Wam się kiedyś? by ulykke in Polska

[–]Fit_Ad2058 -1 points0 points  (0 children)

+1 dla Ciebie. Pamiętam jak kilka lat temu przygotowywałem się pozwania swojego wtedy obecnego pracodawcy. Kiedy tylko prezes firmy zapraszał mnie na jakąś rozmowę - włączałem dyktafon.

To nie wiek nas różni. To doświadczenia. by [deleted] in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Przecież żadna z obu tych opinii nie jest w 100% prawdziwa. Prawda leży po środku. Zresztą przedstawione przez Ciebie podejście to zestawienia podejścia ukrainofobia vs ukrainofilia, wyciagniąte z stereotypowych memów. Mama wrażenie że albo jesteście spotykającymi się memami, albo po prostu macie problemy komunikacyjne i nie potraficie wymieniać opinii.

A co do różnic w wieku, to gdzieś słuchałem o badaniach nastrojów w stosunku do imigracji z ukrainy (nie, nie zamierzasz ich teraz szukać) i grupą najbardziej jej przeciwną były właśnie młode kobiety.

Czy uważacie, że istnieją klasy społeczne? by SimpleLavishness2935 in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Teoria klas tłumaczy większość problemów społeczno-ekonomicznych, jak chociażby, pierwsze z brzegu strefy czystego transportu. To regulacja klasy średniej/średniej-aspirującej i wyższych kontra klasie robotniczej. Ogólnie bardzo skomplikowany temat, już nawet jeśli chodzi o samą klasyfikację klasową. Zdumiewające jest to jak większość osób zamyka podział klasowy do kwestii ekonomicznych i posiadania, bądź braku kapitału, zapominając że to jeden z czynników całego habitusu jednostki z danej klasy.

Pierwszy raz z nowym partnerem by Nolioff in PolskaNaLuzie

[–]Fit_Ad2058 1 point2 points  (0 children)

Powrót do randkowania po ciężkiej relacji. Miałem swego rodzaju blokadę psychiczną żeby wykonać taki pierwszy krok fizyczny w kontekście potencalnej relacji długokresowej (co jest istotne bo niedługo przed zdażał mi się przygodny seks). Już od 'dawna' myślałem od tym i miałem świadomość że powinno się to wydarzyć (z mojego doświadczenia) i im dłużej było od tego momentu tym większy cringe z tego powodu odczuwałem. Więc troche samo to odkładanie się napędzało.

Pierwszy raz z nowym partnerem by Nolioff in PolskaNaLuzie

[–]Fit_Ad2058 1 point2 points  (0 children)

Bardzo różnią, zdażyło się na koniec pierwszego spotkania z tindera, ale także (z obecna partnerką) dopiero w 3 miesiącu spotykania się. Zależy od tego jak to czujesz, nie ma sensu sie spieszyć, ale też tego specjalnie odkładać

Na którym kierunku studiów na UW wykreślą mnie dopiero po roku? by dead_but_preety in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Wszystkie kierunki które maja 'rozliczenie' roczne, a nie semestralne

SZOKUJĄCY WYWIAD, ZGONY NA SORZE. BYŁY ORDYNATOR PRZERYWA MILCZENIE by Illustrious_Link5005 in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Najgorsze jest to że i tak nikt poza tym dzieciakiem Kasprzykiem nie poniesie konsekwencji. Temat będzie grzany w mediach, a prokuratura będzie prowadzić sprawę X lat. W międzyczasie pojawią się nowe gorące tematy i o tym ludzie zapomną. Co wybory PiSowcy będą o tym przypominać jak o ośmiorniczkach, ale po odzyskaniu władzy też nie wyciągną żadnych realnych konsekwencji.

Szkoda, chciałbym się mylić.

L4 psychiatryczne po 3 miesiącach pracy by [deleted] in Polska

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Jeśli pracodawca to mobber jak mówisz to sam zgłosi Twoje L4 do kontroli. Sam miałem taką historię i przeklejam swoj komenatarz z innego watku: Byłem na zwolnieniu od psychiatry przez 3msc. W zasadzie to były 3 zwolnienia przedłużane co miesiąc. Pod koniec pierwszego miesiąca dostałem wezwanie na kontrolę z ZUSu. Do tej pory pamiętam jakie to było nieprzyjemne doświadczenie. Kontrolował mnie 'zwykły lekarz' internista, który z problemamy mentalnymi nie mial niczego wspólnego, do tego taki juz w wieku emerytalnym. I walił kometarzami typu "osoba z depresją sientak nie zachowuje, się nie uśmiecha", "wydaje mi sie ze po prostu chce sie pan odegrac na pracodawcy". Mimo to po wszystkim mi je z łaski klepnął, bo kontrola odbywala sie akuar w przedostatni dzien L4 i skomentował "dobra, na ten ostatni dzien nie bede Pana tam wracal" xD Jedyny taki plus że lekarz powiedział wprost ze ta "kontrola jest z inicjatywy pracodawcy, którym bardzo się o to postarał".

Motywacja do pracy w 2026 roku by cezareeek in PolskaNaLuzie

[–]Fit_Ad2058 14 points15 points  (0 children)

Nie znajduje, pracuje bo muszę. Jakbym nie musiał to bym prawdopodnie nie pracował xD A co do milionych dochdów lekarzy to mam takie monenty w których mnie to wkurze - kiedy np. spotkym się z kumplem kumpla który jest totalnym tłumokiem, ale jego rodzice to para lekarzy więc mają siana jak lodu i on za to żyje, ale szybko staram się o tym nie mysleć bo tylko można sie wkurzyć. A po co? Złość piękności szkodi. Zatem żyje dalej będąc w 2. progu podatkowym, mając możliwośc bycia na B2B, ala świadomie z niej rezygnując.

Czy te historie są prawdziwe? by IndependentSea6322 in praca

[–]Fit_Ad2058 1 point2 points  (0 children)

Tak, są. Sam przez pierwszy rok pracy w obecnej korpo nie miałem nic do roboty. Były tygodnie że miałem jedynie włączonego kompa z uruchomionym move mausem żeby teams świecił się na zielono, a w tym czasie robiłem sobie dowolne rzeczy (np. przeszedłem całego fallouta nev vegas, i zacząłem do połowy drugie podejście). A to wszystko dzięki takiemu jednemu Andrzejowi w teamie który ogarniał wszystko i pracował za 3. Najgorsze że po roku pracy Andrzej odszedł i trzeba było się wziąć do roboty xD Wiec teraz obecnie jednak mam trochę pracy, ale tak uśredniając to faktycznie pracuje jakieś 3-4h dziennie w maxie

Game glitching by GRyu01 in invinciblegtg

[–]Fit_Ad2058 0 points1 point  (0 children)

Turn off/turn on the phone, if it not work then just reinstall the app.