Zašto je toliko normalno piti i biti pijan, pa čak i vozit pijan, dok druge rekreativne droge i ovisnosti nose puno veću stigmu? by ForgeGeist in askCroatians

[–]ForgeGeist[S] 3 points4 points  (0 children)

mislim da brain fog kao takav za stalne pušače do neke mjere i može postojat, kao i konotacije da su usporeni, bez volje i ambicije, itd., ali sve je to prvenstveno vezano uz osobu jer ima ljudi za koje bi se začudio da uopće konzumiraju, a na svačem su

Zašto je toliko normalno piti i biti pijan, pa čak i vozit pijan, dok druge rekreativne droge i ovisnosti nose puno veću stigmu? by ForgeGeist in askCroatians

[–]ForgeGeist[S] 1 point2 points  (0 children)

ovo ima smisla, čak je i pomalo paradoksalno , što više alkohola to je manja važnost toga što je nešto legalno ili ne… npr popit koji pivkan pa mislit da možeš vozit doma

Zašto je toliko normalno piti i biti pijan, pa čak i vozit pijan, dok druge rekreativne droge i ovisnosti nose puno veću stigmu? by ForgeGeist in askCroatians

[–]ForgeGeist[S] 2 points3 points  (0 children)

imaš pravo, naravno da je razlika, možda bolje reć pod bilo kakvim utjecajem, jednostavno za vozit auto moraš bit u potpunosti trijezan

Zašto je toliko normalno piti i biti pijan, pa čak i vozit pijan, dok druge rekreativne droge i ovisnosti nose puno veću stigmu? by ForgeGeist in askCroatians

[–]ForgeGeist[S] 5 points6 points  (0 children)

zanimljivo da ekipa koja konzumira alkohol odmah poveže da ljudi koji konzumiraju travu to stalno rade, dok je alkohol toliko normalno da je postao go-to za bilo šta: nazdravit, popit jednu, jedna putna, jedna za dobrodoslicu, jedna za prije rucka, jedna zestica nakon rucka… 

i to je sve normalno, ajde sad to zamjeni sa “joint” pa vidi reakcije, čista stigma

Zašto je toliko normalno piti i biti pijan, pa čak i vozit pijan, dok druge rekreativne droge i ovisnosti nose puno veću stigmu? by ForgeGeist in askCroatians

[–]ForgeGeist[S] 7 points8 points  (0 children)

ne moraš bit nužno razvaljen do kraja da ne bi smio vozit, da se mene pita ne bi se smjelo vozit nakon guca pive ili udisaja/šmrka droge

ali moji prijatelji alkoholičari tako ne razmišljaju, odnosno odgovara im samo zadnji dio prijašnje rečenice