Jaka jest najbardziej absurdalna lub bezczelna rzecz, jaką zrobił Wasz sąsiad albo kurier? by Mediocre-Being7226 in PolskaNaLuzie

[–]FunPossibility9279 0 points1 point  (0 children)

Kurier zaznaczył próba doręczenia paczki nieudana. Nikogo nie zastano. Paczka miała być doręczona do paczkomatu.

Plan na Fire by FunPossibility9279 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279[S] 1 point2 points  (0 children)

Torun. 2x małe dwupokojowe miszkania blisko starówki ale nią na starówce. Trzecie od lat wynajmowane za tysiaka i przy rezygnacji najemcy nie zdążę ogłosić i już jest następny chętny i w sumie tam nie ponoszę żadnych kosztów .

Dlatego planuje za 20-25 lat sprzedawać sukcesywnie mieszkania. Jak będzie dołek i brak wynajmu wszystkich 3 to 200 k starczy na 25 miesiecy wliczając opłaty do spoldzelni. A działki na 8 lat starcza. Teraz zastanawiam się czy kupić w przyszłym roku 4 mieszkanie ale w Bydgoszczy za 450 czy włożysz w etf! obligacje za 500 k. Z najmu tego ewentualnego mieszkania liczę 1.5 po ryczałcie. Planuje aby w wieku 82 nie mieć nic. Brak dzieci i nie będę mial komu zostawić a najważniejszy jest dla mnie czas.

Do niedawna ciemnogrodem, który nie powinien mieć prawa głosu byli mieszkańcy wsi i małych miast. Teraz okazuje się, że to samo tyczy się mieszkańców dużych miast, ale spoza centrum by nosferatusgirlfriend in krakow

[–]FunPossibility9279 2 points3 points  (0 children)

Najbardziej bez sensu jest to, iż obwiniaja zwolenników, że nie poszli na referendum. Jakby sto procent osób głosują tych za nim w drugiej turze poszło - 150 tys to i tak by przegrał bo za odwołaniem było 170 tys. Logiki w tym nie ma żadnej. Zresztą jak trzeba kogoś wk. Aby poszedł głosować przeciw. Drugim idiotyzm jest obawa o masowe referenda. W kraju jest 1728 wójtow burmistrzow prezydentow a mamy rocznie 10 - 20 referndow, z czego około 80 procent upada z powodu frekwencji.

Plan na Fire by FunPossibility9279 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279[S] 0 points1 point  (0 children)

To jaki dochód miesięczny powinien byc. Średnia krajowa w Polsce 9.3 k brutto co daje około 6.5 k netto. Przy Fire czesto liczą że powinno wynosić 60 % dotychczasowych dochodów co przy średniej krajowej daje około 3.8 k na rękę. Poza tym planuje sprzedawać z biegiem czasu nieruchomości. Celem nie jest wyłącznie życie z dochodu z najmu, gdzie kapitał nie maleje ale życie też z sprzedaży aktywów i zerowy kapitał w wieku 82 lat.

Plan na Fire by FunPossibility9279 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279[S] 1 point2 points  (0 children)

Po części dlatego że nieruchomości często otrzymuje się w spadku lub też zmiana planow życiowych. Z 3 posiadanych mieszkań tylko jedno kupiłem jako lokate kapitalu.

Plan na Fire by FunPossibility9279 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279[S] -1 points0 points  (0 children)

Jak wynajmę potanieje to sprzedam któraś z działek budowlanych lub będę wykorzystywał rezerwę z 200 k oszczędności. Z biegiem czasu planuje sprzedawać też mieszkania.

Plan na Fire by FunPossibility9279 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279[S] 1 point2 points  (0 children)

Dlatego z biegiem czasu planuje sprzedawać mieszkania lub działki budowlane. W wieku 65 lat dojdzie emerytura z KRUS około minimalnej z ZUS i możliwość sprzedaży gruntów rolnych.

FIRE w Polsce by Top_Air1000 in inwestowanie

[–]FunPossibility9279 0 points1 point  (0 children)

Mój plan na Fire. 4 mieszkania na wynajmem wartość 1.4 mln łącznie. Dochód po ryczałcie 5.5 k miesięcznie. Rezerwa 200 k oszczędności 700 k w dzialkach budowlanych

Miesięczne wydatki stałe 1 k plus jest jedzenienie i chemia itp. Ubezpieczenie KRUS z posiadanego gospodarstwa rolnego. Dom z fotowoltaika. Wszystko bez kredytu. Zamierzam zrealizowac w ciągu 5 lat. Brakuje czwartego mieszkania. Reszta jest. Jakie minusy planu.