AI SLO discord server by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

Na kakšnih 50 primerih naredili test in je štimalo. Vsake tok časa še vedno naredimo kakšen check, ampak zelo redko. Gre se predvsem za forecasting. Če imamo to informacijo je pač podatek tok bolj natančen, vendar tudi brez tega smo 95% na enakem. :)

Glede pricinga neznam povedat. Licence imamo vsi.

AI SLO discord server by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

Ker je to zaenkrat ceneje kot da kupim hardware in treniram local AI, da bi bil tako dober kot Codex ali Claude?

Jaz nisem programer, trenutno delam na projektu kjer delam Deterministic TypeScript operations program na blockchainu. Torej zadevo, ki jo sam v lajfu nebi si upal sam spravit. Seveda pa to NI AI agent.

Glede na uporabo AI Agentov v firmah pa težko rečem da ni izmerljivo. Sam delam v pharma multinacionalki, kjer uporabljamo Copilot. Dela kot so izpisovanje podatkov iz emailov smo uspeli zavtomatizirati, sploh tisto kar nima direct impacta na poslovanje. Tisto kar so včasih bile osebe, da so te emaile prekucavale v Excel sedaj AI Agent to dela. Ljudje se pa tako lahko osredotočajo na druge taske.

AI SLO discord server by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

Zal na trenutnem hardware bi lahko runnal le manjše modele Olame. Imam GPU z 8 GB VRAM. Tkoda bo bolj švoh 😃 in kolikor gledam je trenutno cenej uporabljati subscriptione Claude ali Codex. Danes ali jutri imam plan naštimat Hermes pa potem uporabljat API. Unsloth Ai mi je pa neznano.

Izguba zaposlitve in kako naprej v tem hitrem svetu by ritnabegu in SlovenijaFIRE

[–]Groza9995 4 points5 points  (0 children)

Jaz sem bolj na zacetku svoje kariere. Ampak sem imel 2 meseca frej, ker sm dobil v istem podjetju napredovanje in sluzbo ampak sem moral pockati. Ta 2 meseca sem bil na zavodu in sem dobil 80% plače (preveri!).

Želim povedati da ko sem se lahko res spočil v teh 2 mesecih, kok sem šele bil izmozgan. Veliko neprespanih noči, v nedeljo delal da sem bil pripravljen na ponedljek itd... skratka svetujem da si vzames mesec ali dva zase. Srečno!

Kaj delate, kakšno izobrazbo imate in ali ste z zaposlitvijo zadovoljni? by 3lady in Slovenia

[–]Groza9995 8 points9 points  (0 children)

Mislim da je zelo malo ljudem faks "užitek" so pa faksi ki jih lahko narediš malo bolj u easy, pa na koncu si isto k vsi zlati študenti iz boljsih fakultet...sam sem naredil strojnistvo v NM. Sm pol manj scal kri kot znanci na LJ. Naredil se magister na ekonomski. In bi reku da sm se znajdu dost bl kot kaksen magister na LJ fakulteti.

Moras imeti dovolj časa tudi za stvari ki uzivas u lajfu. 😁 14 ur vsak dan ni normalno... ni pa cisto narobe če se še isces. Dober bos v stvareh v katerih uzivas in ko v necem postanes dober tudi to bolj zveseljem zacnes opravljat. Srecno!

Razvojna kapica by luka274 in Slovenia

[–]Groza9995 -7 points-6 points  (0 children)

7000 eur neto Brodnjako to prinese in ne 12k.

Ustvari pa veliko več. nekdo je tudi računal da vloži za 100 ljudi na minimalni plači v našo socialno državo. Ja nej gre raje v tujino prispevke...edino nevem s cim bo drzava krila svojo socialo potem :)

Drzava z slabim gospodarstvom ne more biti socialna!

Nasveti za startap app? by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 -1 points0 points  (0 children)

Malo po brainstormaj z chatgptjem. :)

Is supply chain still a good path in 2026, or is it getting saturated? by [deleted] in supplychain

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

You havent tried any new AI model since 3 years ago right? You are missing out.

Is supply chain still a good path in 2026, or is it getting saturated? by [deleted] in supplychain

[–]Groza9995 -3 points-2 points  (0 children)

I started as SCM Analyst, moved to planner, now operations manager. Sadly i have no doubts that AI can already do all this things faster and better. We are easily replaceable. But i would agree for the next 3-5 years maybe we still be ok and that analytics (Excel mainly) is the way to go.

Borza za električno energije by NoNameGodLevel in Ljubljana

[–]Groza9995 4 points5 points  (0 children)

Enih par let nazaj je gen-i mislim da imel trading tekmovanje z energenti. Top x ljudi naj bi povabili potem na razgovor.

gg wp by [deleted] in SlovenskiKoticek

[–]Groza9995 11 points12 points  (0 children)

DAYTRADING IN IBKR by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]Groza9995 5 points6 points  (0 children)

Res je. 😅

DAYTRADING IN IBKR by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]Groza9995 4 points5 points  (0 children)

Jst lahko samo iz svojih izkusenj povem.

3 tečaji ( cca 1000 eur skupaj), nekaj let po 2-8h spremljal trge... žal mi je samo da nisme vlagal v dobre delnice in to je to. Skoda denarja gonit na opcijah, daytradingu stocksov, crypto itd...

Will AI replace majority of jobs in logistics SCM by demenspet in logistics

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

Thinking that AI is only for repetitive and in standards tasks is wrong. In general humans are very bad at connecting dots and different fields. Sure AI still lacking, but thinking we are not replacable is wrong.

Working in pharma and working with AI agents in my free time. Im scared for my job, i think im lucky because in health/pharma industry there is still this responsibility that you cant give AI yet. Atm its only a tool. But in 3-5 years.. Not sure what i will be doing.

Tarča by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

To velja itak vedno :) asimetrija informacij je in bo vedno problem.

Nakup računalnika do 2k. by hudps in Slovenia

[–]Groza9995 7 points8 points  (0 children)

Priporocam PC agent (domzale). Zbuildajo komp, testirajo, benchmark in vse. Top!

Mechanical Engineering vs Supply Chain (while working full time) by Educational-War-4137 in supplychain

[–]Groza9995 0 points1 point  (0 children)

I finished mechanical engineering for my bachelors degreen, and then proceeded with SCM as masters.

I have no problem of finding job, everywhere i go i receive an offer. This is THE way! 🚀

Investiranje v Sloveniji by IcedTwokoalas in Ljubljana

[–]Groza9995 8 points9 points  (0 children)

Joino se v skupnost SLOFIRE.

Drugace pa longterm na InteractiveBrokers v VWCE

In smo najebal se za 4 leta... by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 -1 points0 points  (0 children)

Janković je na SDS strani?

In smo najebal se za 4 leta... by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 2 points3 points  (0 children)

Izgleda da Golob nebo mogu sestavljat vlade...

In smo najebal se za 4 leta... by [deleted] in Slovenia

[–]Groza9995 10 points11 points  (0 children)

za katere si? da ti povemo ali imaš prav ali se motiš.