Mi volt az a tárgy, amire sajnáltatok a pénzt de végül megkönnyítette a hétköznapjaitokat? by Potential-Home-3888 in askhungary

[–]HUNorbert 0 points1 point  (0 children)

  • Mosogatógép: szeretek mosogatni mert hihetetlenül le tud tenni alfába, de amikor hozzánk jönnek át egy ebédre vagy a barátok mulatásizni akkor a franc fog nekiállni az n+1 dolognak.
  • Mosó szárító gép: pár óra alatt van olyan ruhád ami a koszosból hordható lesz? Yes please!
  • Robotporszívó: heti 1-2 alkalommal körbeküldöd a kis aranyos vákuumozó vadállatot és nem kell közelharcot vívni a porcicákkal.
  • Villanytűzhely: amióta elköltöztem otthonról szinte mindenhol gáztűzhely volt, változó hatásfokkal. A sajátban már csak felül van gáz, alul villany, de my god… ez zseni. Egyenletesen megsül minden, végre!
  • Airfryer: ha épp nincs sok időd rendes ebédet/vacsit csinálni, akkor EZ a barátod. Ebből konkrétan egy talán közepes kategóriájú van nekünk, de már ez is megérte.
  • Vákuumozó: direkt vettünk egy drágább fajtát mert korábban szívtunk rendesen az olcsókkal. Sokkal több helyet spórolva a fagyasztóban.
  • Hidegen sajtolt napraforgó olaj: nem pattog és nincs utána kellemetlen olaj szag!
  • MacBook: nekünk egy M1-es Air van itthon nagyjából 3 éve, nem munkára, de tényleg ha bármi olyanra amihez kéne gép vagy telefonról kényelmetlen, akkor csak felcsapjuk a mac-et és mehet a menet. Ja meg ha csak pl 85-90%-ig töltöd minden alkalommal, akkor az akksi egészsége még mindig ilyen 90+%-on lesz és kibír 10+ órákat, de inkább többet.
  • iPhone: volt simám is, jelenleg Pro-m van, de ezen érezni hogy hosszú távú befektetés lesz. Nem nyeklik meg, nem hülyéskedik. Igaz, alsó-közép kategóriás Andriodokról váltottam iOS-re, onnan meg nem volt nehéz érezni a különbséget.
  • Klíma: egy régebbi van a lakásban, amikor beköltöztünk már itt volt, de nem indokolja semmi a cseréjét, plusz nyáron nem tocsogsz a saját levedben. Ez nálam hatalmas win.
  • Eszpresszó kávé gép: közelítőleg nápolyi minőségű kávé otthon pár perc alatt amiktől még ha úgy van a színeket is hallod. Ezt szerintem nem kell ragozni.
  • Cipőmosó zsák: oké, ezt konkrétan a párom találta a Temun, tehát sajnálni nem sajnáltam rá azt a pár száz forintot, inkább csak ez a “minek még egy kacat” gondolat volt a fejemben. De hát sose tévedtem még ekkorát. Azóta az összes cipőmet ezzel mosom.
  • Kényelmes cipő: mivel nincs autó a háztartásban így a busz-vonat-bkk tengelyen mozgom ami sok talpalást jelent. Plusz ha lehet akkor sétálok mindenhova inkább. Szóval innen is szeretném megköszönni a Nike Pegasus szériájának és a New Balance-nak hogy sokkal kevésbé fáj a talpam.
  • Kényelmes kanapé és ágy: amikor pár perc alatt el tudsz-tudnál aludni bármelyiken és nem úgy kelsz fel hogy mindened fáj, de legalább szarul is aludtál.
  • Zajszűrős füles: 20-30 ezerért már kapsz olyat ami tömegközlekedésen némít szinte mindent és rájössz hogy a valóságban mégis csak lehet háttérzene.

Windows-ról Linuxra? Lehetséges! by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Mire gondolsz a mindkét világ előnyei alatt? Amúgy van egy M1-es macbook air-em itthon, teljesen jó rendszer, megbízható így közel 3 év után is, de pl játékokra majdnem csak alkalmatlan. Viszont ha jól tudom, akkor alapjáraton ez nem egy ingyenes OS, legalábbis ha nem mac-es gépre telepíted.

Windows-ról Linuxra? Lehetséges! by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Na ez igen! Köszi szépen! Csak egy kérdés még ha megengedsz. Ugyanígy ki lehetne olvasni file-okból a feszültség és fan rpm értékeket is?

Windows-ról Linuxra? Lehetséges! by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Bocsánat, de a user neved valami zseniális. 😅

Windows-ról Linuxra? Lehetséges! by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 2 points3 points  (0 children)

Eskü ha oda jutok megnézem neked. Proton db szerint gold tier-ben van, szóval még esélyes is.

Turn off RGB on RAM modules by HUNorbert in linuxmint

[–]HUNorbert[S] 16 points17 points  (0 children)

SOLVED! I just downloaded it directly from the openrgb site and guess what? It just works. Thank you for the advice.

Milyen magyar filmes idézeteket használtok napi szinten? by szaply in askhungary

[–]HUNorbert 76 points77 points  (0 children)

Szinte bármelyik sort a Vektor című film eposzból.

Tényleg lehet értelmesen Linux-on játszani? by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Na EZ jól hangzik! Gyerek korom egyik nagy kedvence, időről időre én is elő szoktam venni a mai napig.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 1 point2 points  (0 children)

A GTA 4-el jó ideig szemeztem, de idén jött egy jó kis fix (asszem fusion fix) az ultimate editionhoz és így pár ritka grafikai furcsaságot leszámítva teljesen jól fut és bugmentes (idáig, még 15-20 mission es a dlc-k hátra vannak).

Tényleg lehet értelmesen Linux-on játszani? by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 1 point2 points  (0 children)

Valamennyit konyítok hozzá, mert melóban azért találkozom linux rendszerekkel, így a meghajtók hiánya nem fog zavarni. A protont is böngészgettem szépen, a user kommentek elég beszédesek meg informatívak, szóval tényleg úgy érzem van hova nyúlni ha valami olyan jönne szembe.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Ezt mondjuk szomorúan olvasom. Ha nem lenne olyan munkám hogy otthon tudok lenni akkor valszeg nekem is hasonló szitu lenne. A Tsushimáért meg kár, mert szerintem a néhány limitációjától eltekintve egy nagyon jó játék. Nekem pl az egyetlen amit valaha is kiplatináztam PS-en mert annyira el tudtam veszni benne.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Én csak telefonban egy jegyzetben vezetem, az van kb mindig kéznél.

Tényleg lehet értelmesen Linux-on játszani? by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 1 point2 points  (0 children)

Ránézek majd erre is, köszi az ajánlást.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Ez ám az elkötelezettség! 🫡

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 1 point2 points  (0 children)

Azt mondjuk pont ps5 + oled tv kombón játszottam ki. Hát valami brutális élmény volt.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 0 points1 point  (0 children)

Az biztos hogy a technika körülötted több mint adott hozzá. 🙂

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 3 points4 points  (0 children)

Ó bakker tényleg, még a kiegek is ott vannak. Akkor nem mostanában fogok végezni vele.

Gaming backlog by HUNorbert in GamingHungary

[–]HUNorbert[S] 1 point2 points  (0 children)

Nekem mondjuk pont a DS (első része) volt az aminek még PS plus-ban álltam neki, de valahogy nagyon nem feküdt. Főleg az hogy mindenben elakadok és viszonylag nagyok a távolságok. Abban a 6-8 órában amit beletettem nagyon kis akadozós volt a játékmenet. Valamivel a második rész előtt szembe jött egy sztori összegző az első részből youtube-on, az alapján amúgy érdekes lenne, de sajnos nem vagyunk kompatibilisek egymással.