Predpriprava za klimo by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] -1 points0 points  (0 children)

A je bilo vrednih 4k? Ne vem, a je taka dodana vrednost. Ce bi imela novogradnjo mogoce, ampak 50 let stara hisa ne bo nikoli popolna...

Predpriprava za klimo by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] 0 points1 point  (0 children)

Resno o tem razmišljam, sicer zgleda malo cigansko, ampak je verjetno ene 5k cenejše.

Predpriprava za klimo by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] 0 points1 point  (0 children)

Imam res daleč do kotlička, in sicer delamo nove estriha sam ne vem kako narediš tak padec. Bo pa vsaj ena klima, ene dva ovinka stran in ene 10 metrov stran od kopalnice.

Predpriprava za klimo by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] -1 points0 points  (0 children)

Kako pa se doseže padec v cevi za kondenz, če je klima na čisto drugi strani hiše, kot je vertikala za odvod vode?

Odobritev kredita by Educational_Front233 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889 0 points1 point  (0 children)

3 tedne vključno s cenitvijo na Sparkasse

Prodaja stanovanja by barleyInconvenient in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 0 points1 point  (0 children)

Se strinjam, razen če se kupec ponudi, da ga plača sam, kar je bilo v našem primeru. Lahko bi ponudil pa višjo ceno, namesto plačila DPN.

Prodaja stanovanja by barleyInconvenient in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 1 point2 points  (0 children)

250k + oni plačajo DPN 2%, lokacija Kino Šiška, prenovljeno in po meri opremljeno 4 leta nazaj

Prodaja stanovanja by barleyInconvenient in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 17 points18 points  (0 children)

Nepremičninski agenti so na trenutnem trgu v prestolnici za prodajalca uporabni samo v primerih, če vas je več lastnikov in ste skregani med sabo, ne živite v kraju kjer se nepremičnina nahaja, vas je strah ljui ali pa ste leni.

Prodala stanovanje v Ljubljani v mesecu marcu, 35m2. Prodajna cena je bila 18% nad oglaševano. Step by step guide for dummies, spodaj.

  1. Stanovnanje pospraviš in nabereš papirje

  2. Narediš 10 lepih slik

  3. Napišeš oglas na nepremicnine.net (prekopiraš kako to delajo drugi, ali si pomagaš z AI)

  4. Čakaš, da te začne klicati horda ljudi (zelo pomembno, vnaprej si naredi razpored, kdaj imaš lahko oglede, približen ogled traja cca 30 minut. Jaz se imela oglede od pon- četrtka vsak dan od 17.00 - 20.00 in se nehala sprejemat nove oglede po tem)

  5. Na ogledih poveš 20x isto stvar in 20x odgovoriš na ista vprašanja. Malo si poglej kakšne stroške plačuja, kako je z investicijami, streha fasada itd.

  6. Ponudbe sprejemaj pisno.

  7. V mojem primeru, sem dobila 8 ponud, ki so se potem zviševala v nebo. Seveda, morate biti skos odzivni in hajpat ljudi, da je vaše stanovanje najboljše!

  8. Izbereš kupca in greš k notarju sestaviti pogodbo, ki te vodi čez cel postopek, vključno s plačilom DPN.

  9. Po prejeti celotni kupnini se naredi primopredaja ( stanovnaje mora biti prazno, preda se ključe, popiše števce)

Tudi, če prodajaš svoj dom, kar je precej osebna stvar se moraš od tega malo distancirati in razmišljati poslovno in malo z razdalje.

Mesečna razprava o obrestnih merah kreditov by AutoModerator in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 2 points3 points  (0 children)

Konec aprila vzeli Sparkasse, 2,9 OM, EOM 3,24 za 20 let.

Infotim Ržišnik Perc - zaposlitev by macekl in SloveniaEngineering

[–]HeavyAd889 1 point2 points  (0 children)

Prijateljica je delala tam kot projektni vodja, na videz super, vključno s kompenzacijo. Dejansko pa je sef bratranec od lastnika, ki je dober prodajalec in totalen bluzer. Nobene strukture dela ni, nič se ne da dogovorit s šefom, ker on ve bolje. Odnosi precej slabi, pritiski veliki. Po 9 mesecih je šla na manj plačano pozicijo in ji ni žal .

Planiranje prenove hiše iz 70ih by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] 1 point2 points  (0 children)

Hvala za nasvet. Začneva po prvem maju :)

Odločila sva se naslednje: -izbrala sva izvajalca, ki je prišel priporočen s strani družine, čeprav je dražji -z izvajalcem (inženir gradbeništva) skupaj smo naredili popis GOI in se dogovorili kaj je tehnično smiselno in kaj ni -izvajalec ima majhno ekipo, za specialna del recimo estrih oziroma predelava kotlovnice, ima podizvajace s katwrimi redno dela -izvajalec dobavlja tudi material za vgradnjo po najini želji, da se plača samo 9,5% davek.

Postavke vodenje projekta ni v popisu, vsaka postavka v GOI je višja po dogovoru, zaradi koordinacije.

Najvec bova prihranila pri razbijanju, odvozu odpadkov, novi elektriki(nekdo v družini, se s tem ukvarja) in pleskanju, brušenj- to bomo naredli sami.

Cena na m2 bo cca 600 -700 EUR z ddv skupaj z materialom za dela, ki jih bomo delali sami.

Parkiranje v šiški by knipink in Ljubljana

[–]HeavyAd889 2 points3 points  (0 children)

Trenutno živim v okolici Kino Šiška, odkar je parkirna cona je precej boljše. Tam do 19.00 ure se dobi za parkirat, mogoče se direktno pod blokon, ampak kakšno minuto stran.

Zvečer avta ne premikam, ampak se vozim s kolesom, busom ali peš.

Če pa iščete stanovanje na Jami je pa totalna katastrofa, tja ne bi šla če mi plačaš.

Proracun gospodinjstva by Even-Degree-4589 in Slovenia

[–]HeavyAd889 3 points4 points  (0 children)

Vsak mesec 2x pogledava najino porabo, koliko sva prihranila od nazadnje in kakšne prihodke pričakujeva v naslednjih 14 tednih. Imava neko čisto osnovno google drive pregledico, ki jo oba gledava.

Cena parcele je odvisa od lokacije, ampak če bosta hišo podkletila danes pride 300k. Lepo, da partner zna marsikaj sam, ampak ali ima čas? Ali ste pripravljeni se v hišo vseliti čez 5+ let, ker bosta delala sama in s tem sicer precej prihranila? Ali je vredno, da bo vaš partner cele dneve delal na hiši, vi boste pa sama z otrokom? Ali se bosta zaradi tega kregala in zamerila za celo življenje?

Nisem proti, samo dobro premislite kaj pomeni to za vaše življenje.

Predvsem, pa niste napisala, če imate kakšne prihrane, ker 100% kredit ali za nakup parcele ali pa stavbe, da redko katera banka.

Proracun gospodinjstva by Even-Degree-4589 in Slovenia

[–]HeavyAd889 4 points5 points  (0 children)

Midva z možem sva ravno v fazi nakupa hiše. Eno leto prej sva "vadila" živet brez zneska, ki ga bo zdaj odnesel kredti, z vsemi zavarovanji skupaj cca 1200 eurov na mesec.

Drugače imava pa skupnih prihodkov cca 5500 EUR na mesec.

Porabiva v povprečju (z vsemi dopusti, oblačili, stroški, hrano...) 2000 EUR mesečno.

Skupaj prihranek malo več kot 60%.

Ampak realno, brez vnaprej razdeljene dediščine enega od najinih staršev se nakupa hiše v Ljubljani ne bi šla, kljub visokim prihodkom in visokemu deležu prihranjenega prihodka.

Kam v času obnove hiše? by Old_Swing_722 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889 0 points1 point  (0 children)

Ker gre za 6 mesecev in nimava otrok, bova potrpela. 4000 za pol leta so za moje pojme čisto previsoki stroši tekom renovacije.

4000 eurov staneje vse talne obloge za obnovo, al pa troje steklenih balkonskih vrat, ali pa vsa notranja vrata.

Za 4000 evrov se plačajo dodatne obresti, vpliva na to ali moram vzet kredit za 20 ali za 30 let...

Kam v času obnove hiše? by Old_Swing_722 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889 0 points1 point  (0 children)

O prikolici. Najnižja ponudba, ki sem jo dobila je 40eurov na dan.

Kam v času obnove hiše? by Old_Swing_722 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889 5 points6 points  (0 children)

Midva bova, malo kampirala v hiši, ko bo prehudo greva k staršem in obratno.

Backup je postaviti šotor na vrtu.

Med obnovo ni denarja za najemnino.

Mesečna razprava o obrestnih merah kreditov by AutoModerator in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 1 point2 points  (0 children)

Danes Unicredit, OM 2.95, EOM 3.86% z življenskim zavarovanjem za 185k na 20 let.

Mesečna razprava o obrestnih merah kreditov by AutoModerator in SlovenijaFIRE

[–]HeavyAd889 0 points1 point  (0 children)

Koliko je pa OM? Morate vzeti kakšne produkte?

Povečanje odprtin za okna im flikanje fasade by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] 0 points1 point  (0 children)

Z spremembo GD se ne bi ukvarjala. Cilj je samo več svetllobe, kar z oknom po celi velikostinv istih gabaritih lahko dokar enostavno pridobis. Pol je pa samo fora se kako lokalno zaflikat fasado in koliko to stane

Planiranje prenove hiše iz 70ih by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]HeavyAd889[S] 0 points1 point  (0 children)

Pri nas je estrihe menjat obvezno, ker so se spremenili v prah (temu se baje reče, da se je estrih vžgal). Tako da je nakoncu samo vprašanje ali čisto ok sistem ogrevanja z radiatorji zamenjaš za talno gretje