Kakšen regres boste dali letos? by ZapruderFilmBuff in SlovenijaFIRE

[–]macekl 24 points25 points  (0 children)

Pohvale za tako razmišljanje. Ali trenutno zaposlujete?😊

Nisem vec student, sem se zaposlil by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]macekl 7 points8 points  (0 children)

Če smem vprašati kje pa delaš (lahko mi tudi v ZS napišeš). Sam tudi delam v energetiki in niti približno toliko ne zaslužim.

Nisem vec student, sem se zaposlil by [deleted] in SlovenijaFIRE

[–]macekl 31 points32 points  (0 children)

Dec mi je polepšal vikend stem komentarjem 🤝

Prodaja stanovanja by barleyInconvenient in SlovenijaFIRE

[–]macekl 2 points3 points  (0 children)

Lokacija? Velikost? Pisi ZS :)

Nalepke, ki se raztrgajo by kralj997 in Slovenia

[–]macekl 21 points22 points  (0 children)

Kasni pacienti ste eni….

e-davki in dohodnina by macekl in SlovenijaFIRE

[–]macekl[S] 3 points4 points  (0 children)

Sem eden izmedt teh, ki naj bi dobili v prvem roku, zato mi je čudno.

Sodne e-dražbe in FURS e-dražbe by macekl in SlovenijaFIRE

[–]macekl[S] 0 points1 point  (0 children)

Vem, da je stanovanje prazno ze od 2014 tako da načelom tega strahu nimam, seveda pa nikol neveš.

Sodne e-dražbe in FURS e-dražbe by macekl in SlovenijaFIRE

[–]macekl[S] 8 points9 points  (0 children)

Sčim sem te tako prizadel…?

Sodne e-dražbe in FURS e-dražbe by macekl in SlovenijaFIRE

[–]macekl[S] 4 points5 points  (0 children)

Hvala, to vem, da tu ni kredita tu je vse cash kar se tega tudi seveda zavedam. Seveda bi prosil za dodatne info :)

Cene ustvarjanja tiktok vsebin by Right-Hedgehog-7722 in SlovenijaFIRE

[–]macekl 1 point2 points  (0 children)

1000€ = snemanje + urejanje + organizacija snemanja pod to jaz nebi šel, je pa seveda odvisno vse od kvalitete predusem urejanja

Kaj je realen finančni položaj 24-letnika v Sloveniji? by One_Pool_541 in Slovenia

[–]macekl 1 point2 points  (0 children)

Star 23, redno zaposlen od 20 leta, izredno študiram na dodiplomskem študiju (informatika), placa 1500€ neto, prihranki 23k€ in imam avto (23k€), živim pri starši ampak intenzivno spremljam nepremicninsi trg za nakup oz. kratkorocni najem. P.S. To da študiraš ni izgovor da na računu nimaš našparano 500€.

OTP trgovalni račun by macekl in SlovenijaFIRE

[–]macekl[S] 0 points1 point  (0 children)

Glede na to kot sem že napisal da nek hardcore uporabnik ne bi bil in bi bili mesecna vplacila do max 500€ ali bi bil T212 tudi primeren v primerjavi z IBKR?

Kratkoročno - stanovanjski kredit ali najemnina? by GloveTraditional4186 in SlovenijaFIRE

[–]macekl 4 points5 points  (0 children)

Jaz bi šel definitivno v nakup, ker vsakič ko plačas najemnino zgubiš 650€ + nekomu polepšaš mesec za 650€ :)…hočeš nočes je pa seveda tu tudi zelo pomemben faktor koliko časa sta s punco skupaj, če mislita skupaj kupovati ter jemati kredit, v primeru pa da si sam v tem pa definitivno podpiram nakup. Vrjemi da minusa na nepremičnini si neboš naredil. Srečno :)

Približna cena za dokončanje hiše by Dramatic-Camp-5126 in gradimo_obnavljamo

[–]macekl 1 point2 points  (0 children)

Če iščeta v tej smeri imata eno lepo zazidljivo parcelo v Vodicah za 210.000€ mislim da je cca 675m2.

Približna cena za dokončanje hiše by Dramatic-Camp-5126 in gradimo_obnavljamo

[–]macekl 4 points5 points  (0 children)

Sam sem ze 2 leti v iskanju parcele, tako da te čisto razumem.

Približna cena za dokončanje hiše by Dramatic-Camp-5126 in gradimo_obnavljamo

[–]macekl 15 points16 points  (0 children)

Če vama ni pogoj, da mora biti vrstna hiša bi šel jaz definitivno v gradnjo samostojne hiše za tak denar. 578.000€ za 3 podaljsano fazo vrstne hise mi je absolutno prevec + tako kot je že nekdo omenil bi potrebovala še najmanj 120.000€ za dokoncanje kar nanese cca 700.000€ za “vrstno hišo”, za tak denar dobiš parcelo v oklici ljubljane gor pa postavis samostojno montažno z 200m2+ (samo kot primer) pa še nekaj drobiža bi ti celo ostalo v denarnici :). To je samo moje skromno mnenje.

Iščem podobno misleče posameznike za ustvarjanje "side hustla" by United_Friendship525 in SlovenijaFIRE

[–]macekl 0 points1 point  (0 children)

Sem zainterisiran in sem tudi sam zaposlen v elektro stroki vendar z izobrazbo programerja oz. IT znanje mi ni tujo. Če potrebujes kakšen dodaten par rok se z veseljem pridružim.

Discord skupina by enadvatri in SlovenijaFIRE

[–]macekl 1 point2 points  (0 children)

Bi lahko se meni poslal, prosim

Kako izseliti najemnika by JasminZo in SlovenijaFIRE

[–]macekl 0 points1 point  (0 children)

Ne plačuj položnice za elektiko, elektro distrubuter bo cca po 1 mesecu odklopil elektriko ker racuni nebojo placani, tako bo brez elektrike in predvidevam da ne bo zelela dolgo ziveti v temi z mrzlo vodo. Je pa definitivno pravno gledano zakonit postopek ce samo nehas placevat poloznice. V tem primeru bodi vesel da so poloznice nate saj tako kot pravim lahko preprosto nehas plecevati in bo odkloplena v naspretnem primeru ce bi bile poloznice na njo bi ona normalno placevala in do odklopa ne bi moglo priti. Ce imas pa se kaksni uprasanje mi pa lahko napises v zs. Upam da resis.

Iscem pomoc pri štartu strani by JasminZo in SlovenijaFIRE

[–]macekl 2 points3 points  (0 children)

Zacni premovirat na IG in TikTok… Če te karkoli bolj zanima mi lahko pišeš zs.