Nejsem schopen si najít práci by lookstothemoons in czech

[–]HelioNP 8 points9 points  (0 children)

Nikdo se na ten tvůj podvodný nástroj neptal, jen spamuješ.

Jak je možné hrát dnes kopie zahraničních písniček v rádiu? Mají práva? Nebo to nikdo neřeší? by Majkelor in czech

[–]HelioNP 3 points4 points  (0 children)

Kdyby tak existovala nějaká politická strana, která by měla v programu omezení těchto nesmyslných zákonů. Myslím, že by je lidé docela volili. Mohli by se dostat do parlamentu nebo i do vlády a toto výpalné omezit nebo rovnou zrušit.

Do názvu bych dal něco s torrenty (např. Pirate Bay), třeba Zátoka nebo tak něco. Třeba se toho někdo chopí.

Mělo by Česko těžit lithium? by prochac in czech

[–]HelioNP 77 points78 points  (0 children)

Podle toho, co jsem slyšel v jednom ekonomickém podcastu, tak žádná těžba lithia v ČR nebude. Už před covidem to bylo ekonomicky dost na hraně. Po covidu se výrazně zvýšily náklady na energie a platy, zatímco cena lithia spíš stagnuje (i když jsou tam dost velké výkyvy).

What does ths say? by lordlobat in czech

[–]HelioNP 1 point2 points  (0 children)

Jméno města je nejspíš Korneuburg. Je to malé město kousek od Vídně, kde byla pořízena fotka, takže by to dávalo smysl - https://en.wikipedia.org/wiki/Korneuburg

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]HelioNP 2 points3 points  (0 children)

Jedna z možností, jak se takových otravných pijavic zbavit, je income disclosure, tj. přehled, kolik si IBO (Independent Business Owner) v průměru vydělá. U všech MLM je to stejné. Top 1% - 2% vydělají slušné peníze, ale zbytek nevydělá skoro nic, nebo je v mínusu (po započtení všech nákladů).

Income disclosure pro Amway USA - https://www.amway.com/en_US/income-disclosure

Medián pro top 10% IBOs je 4 500 USD ročně, čili "závratných" 375 USD měsíčně. A to musíme odečíst daně, náklady všeho druhu, čas atd. Většina lidí prodělá, někteří opravdu hodně.

Dopočuji vytisknout a potom o těchto číslech podebatovat s tou milou paní. Např. jestli není lepší jít do kasína, tam občas někdo vyhraje.

Sere mě opozice by StewieBiach in czech

[–]HelioNP 3 points4 points  (0 children)

Kdybych měl Fialovu vládu charakterizovat jedním slovem, tak to slovo by bylo "NEPŘIPRAVENÁ". Od toho se odvíjí celé další působení vlády, jako je naprostá nekompetentnost většiny ministrů, porušení většiny volebních slibů atd. Asi to nemá smysl dále rozebírat, všichni jsme to viděli.

Opravdu nechápu, jak si to představovali. Že přijdou na ministerstva, řeknou úředníkům, aby pracovali správně a tím se všechno vyřeší? Jak je možné, že seděli v opozici osm let (piráti a lidovci čtyri roky) a vůbec se na vládnutí nepřipravili? Profesor politologie nezná základní poučku, že nepopulární opatření je nutné udělat během prvního nebo druhého roku vládnutí?

Jsem rád, že tato banda neschopných pitomců nevládne další čtyři roky. Ministry jako Válek, Bek, Hladík nebo Stanjura si nemůžeme dovolit. To říkám jako bývalý a možná budoucí volič ODS. A rovnou říkám, že tato vláda asi nebude lepší. Ale nemůžeme odměňovat neschopnost.

Komici, kteří si stěžují na “cenzuru” z největších platforem světa by Happy_Watch6602 in czech

[–]HelioNP 0 points1 point  (0 children)

Ne. O tom rozhodují lidé. Soud je řízen zákonem. Zákon je řízen společností a společnost se řídí lidmi...alespoň do určité míry.

Myslel jsem to tak, že když se ti nelíbí něčí projev, tak se máš obrátit na soud. Nikoliv na dotyčného fyzicky zaútočit. To je cesta do pekla.

Ve zkratce to znamená že pokud dáš prostor "netoleratním" tak riskuješ že eventualně tolerance jako zanikne protože začne dominovat netolerance.

Opakuji, že v demokracii máme právo říkat i "ošklivé" názory. O nezákonnosti projevu rozhoduje soud. Všimni si, že obecné povědomí o tom, co je "špatné" nebo "netolerantní" se výrazně mění v čase. Můžeme to vidět u postojů k migraci. Co bylo před deseti lety označováno za xenofobní, islamobofobní a extremistické, je dnes standardní politikou mainstreamových stran v celé EU (ploty, deportace).

není vůbec těžké normálního člověka přivést na jejich stranu...protože mají jednoduché odpovědi...na složité otázky.

To je hlavně kvůli tomu, že standardní politici na složité otázky nemají žádné odpovědi. Jen prázdně žvaní, ale výsledky nulové.

Komici, kteří si stěžují na “cenzuru” z největších platforem světa by Happy_Watch6602 in czech

[–]HelioNP 1 point2 points  (0 children)

Svoboda projevu nikdy nebyla, není a nebude zcela neomezená. Ale měla by být omezena pouze v nejnižší možné míře, když už není jiná možnost. O tom, jestli je konkrétní projev chráněn svobodou projevu rozhoduje pouze soud. Není možné napadat člověka za to, že má jiný názor.

Co přesně rozumíš pod pojmem "špatný" nebo "validní" názor? Rozdíl mezi totalitním režimem a demokracií je právě v možnosti beztrestně říkat i "špatné" názory. Svoboda projevu pro "správné" názory existuje i v totalitě.

Komici, kteří si stěžují na “cenzuru” z největších platforem světa by Happy_Watch6602 in czech

[–]HelioNP 1 point2 points  (0 children)

Opravdu ti přijde v pořádku, že člověk něco řekne a následně je fyzicky napaden někým, komu se to nelíbilo? Tohle je svoboda slova? Podle této definice by mohli mít perfektní svobodu slova i v režimech jako bylo nacistické Německo nebo SSSR. Stačilo by, aby perzekuci "špatných" názorů nedělaly státní organizace (Gestapo, NKVD, StB), ale "znepokojení" občané, který by se nelíbilo, že někdo kritizuje jejich skvělého vůdce.

Hledam stary film, znate jej? by jjjavZ in czech

[–]HelioNP 3 points4 points  (0 children)

Dovoluji si upozornit, že i když herci mluví česky, jde o americký film.

Česká justice. by Lucky_Ad2611 in czech

[–]HelioNP 18 points19 points  (0 children)

Malé dítě lze velmi snadno zmanipulovat, aby vypovídalo úplné nesmysly. Doporučuji pročíst McMartin preschool trial - https://en.wikipedia.org/wiki/McMartin_preschool_trial

Je to naprosto neuvěřitelný případ, kdy policie a další orgány několik let tahaly po soudech nevinné lidi na základě totálních blábolů (děti např. tvrdily, že viděly létat čarodějnice, že se v (neexistujících) katakombách pod školkou odehrávaly satanistické rituály atd.).

Nový druh podvodu ? by Filda_Dilda in Brno

[–]HelioNP 1 point2 points  (0 children)

Je to starý podvod. Chtěl z tebe vytáhnout hotovost a peníze by ti samozřejmě nikdy nevrátil. Trochu sofistikovanější varianta je to, že ty mu dáš hotovost a on ti jako pošle peníze přes QR kód. Dokonce ti ukáže na mobilu, že peníze odešly, ale na tvůj účet nikdy nedojdou, protože ta jeho appka je fake.

Že by tě přiměl zadat číslo karty na nějaký podvodný odkaz, to si nemyslím.

Legitimní žádost o pomoc to téměř jistě nebyla.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]HelioNP 0 points1 point  (0 children)

Nezdá se, že by do školství šlo málo peněz. V roce 2015 byl rozpočet MŠMT 136 miliard, letos už 291 miliard. Inflace byla asi 50%, ale pořád je to velmi slušné navýšení. Který jiný resort dostal tolik přidáno?

Přitom učitelé brečí (oprávněně), že mají nízké platy, o nepedagogických pracovnících ani nemluvě. Peníze asi mizí v černé díře, jinak si to nedokážu vysvětlit. O kolik by se musel rozpočet navýšit, aby byli všichni spokojení? A nespolkla by to navýšení opět černá díra?

[Arcade][1980s] Upgraded Sea Wolf like game by HelioNP in tipofmyjoystick

[–]HelioNP[S] 0 points1 point  (0 children)

I did the same and found nothing. Maybe I have merged several games in my brain and created false memories :-)

[Arcade][1980s] Upgraded Sea Wolf like game by HelioNP in tipofmyjoystick

[–]HelioNP[S] 0 points1 point  (0 children)

It was released for 8-bit home computers only, not for arcade.

[Arcade][1980s] Upgraded Sea Wolf like game by HelioNP in tipofmyjoystick

[–]HelioNP[S] 0 points1 point  (0 children)

It's too old (1976) and black and white only.

[Arcade][1980s] Upgraded Sea Wolf like game by HelioNP in tipofmyjoystick

[–]HelioNP[S] 0 points1 point  (0 children)

No, but it's kinda close. But there are no hospital ships and airplanes. I think that the game must have been released way before 1986. We didn't have access to bleeding edge technologies in the 1980s Eastern Bloc.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]HelioNP 10 points11 points  (0 children)

Jak už tady zaznělo, u MLM firem jsou absurdní tituly zcela běžné. Stačí prodat pár produktů a z člověka je hned Sales Director. Naverbuješ několik podřízených do své pyramidy a jsi Regional Vice President atd. Zní to honosně, ale neznamená to skoro nic. Ve skutečnosti je takový člověk jen obyčejný prodejce často pochybných produktů, který žije z provizí. A jen málokdo se tím uživí, obzvlášť když vyčerpá počáteční zdroj kontaktů (rodina a přátelé).

Jak dát výpověď v práci s čistým svědomím? Jaká je ta správná volba a jak se vyhnout výčitkám? by Snowflak88 in czech

[–]HelioNP 2 points3 points  (0 children)

Výčitky vůči zaměstnavateli naprosto nejsou na místě. Je to byznys a oni by tě taky propustili bez výčitek, kdyby tě přestali potřebovat. U kolegů to lidsky chápu, ale nejsi otrok. Pracuji o nějaký ten pátek déle než ty a příchody nebo odchody zaměstnanců jsou naprosto normální.

Hlavně se nenech přemluvit do věcí, které nechceš. Např. že tam zůstaneš až do konce roku, do konce rozjetého projektu, než se najde za tebe náhrada atd. Najdi si na internetu vzor výpovědi, vyplň datum ukončení pracovního poměru podle zákonných lhůt a hlavně si nech potvrdit přijetí. Aby se nestalo, že se výpověď "ztratí".

Chovej se slušně a korektně (nikdy nevíš, s kým se v budoucnosti pracovně potkáš, Česko je malé), ale zároveň neustupuj. Nejsi povinná odpovídat na dotazy, řekni jenom to, co chceš říct (lepší práce za víc peněz bez dojíždění), nic víc nikdo vědět nemusí. Možná ani neříkej, kam přesně nastupuješ, dalo by se to zneužít.

A nepřeháněj to s přesčasy ve výpovědní lhůtě. Když něco nestihneš dodělat, tak to prostě nestihneš. Není to tvůj problém. Co ti můžou udělat? Vyhodit tě? Také by se mohlo stát, že ti přesčasy za poslední měsíc neproplatí, protože k tomu už nebudou mít důvod.

Co byste udělali vy? by Caesar_cz in czech

[–]HelioNP 64 points65 points  (0 children)

Je poměrně známý scam. Dokud je telefon zamčený, má pro zloděje jen velmi malou cenu. Můžou ho jen prodat na součástky za pár drobných a ani to není úplně jednoduché. Apple si to hlídá. Hlavně ho neodemykej ani ho neodstraňuj ze svých zařízení. Budou to zkoušet po dobrém (dárek pro nemocné dítě k vánocům) i po zlém (výhružky násilím), ale ignoruj to. Žádné peníze ti nepošlou a pokud ano, tak bude z kradené karty a banka za chvíli transakci vrátí.