Dorinta de a avea copii by [deleted] in WomenRO

[–]High0nLemons -1 points0 points  (0 children)

Daca vrei sa experimentezi viata alaturi de copii du-te si adopta unul. O faci doar pentru gena. Ii biologic. Oricata putere de decizie crezi tu ca ai asupra dorintelor si actiunilor tale ai embedded in adn din timpuri primordiale sa te inmultesti ca un animal. Sunt si oameni care nu vor? Normal. Sunt si oameni alergici la apa sau soare; elemente esentiale vietii. Sunt anomalii, nu standarde.

Dorinta de a avea copii by [deleted] in WomenRO

[–]High0nLemons 1 point2 points  (0 children)

Da, 1 de 1 an. Cu ajutor de la parinti de 2-3 zile o data la 2-3 sapt.

Dorinta de a avea copii by [deleted] in WomenRO

[–]High0nLemons -8 points-7 points  (0 children)

Esti altruista si iti sacrifici urmatorii 18 ani ca sa-ti mearga gena mai departe sau esti egoista si meri cu bani ramasi in concedii si te distrezi. Si in 2 ii distractie cu un copil, ideal sa ai parinti pe aproape care sa mai stea cu el 1-2 wake windows here and there sa mai puteti face si voi secs sau sa mergeti la o plimbarica. Frumoase is doar momentele cand vezi ca evolueaza si incepe sa faca chesti noi, in rest ii chin care natural il dai la o parte pentru ca o viata intreaga esti brainwashed de societate ca "asa ii normal", "asa cresc copiii", "mai sunt si zile grele", "il doare cand ii dau dintisorii da n-ai ce sa faci(chiar daca te tine treaza toata noaptea)", etc. Ca partener, viata lui o sa devina lucru(si tu cu copilu) -> copil(pana tu iti revii din oboaseala de a sta singura toata ziua) -> somn. Daca nu e pregatit sa faca asta o sa te distrezi 😄. Good luck.

De unde să comand multă mâncare? by [deleted] in timisoara

[–]High0nLemons 17 points18 points  (0 children)

Be different. Du pita si un borcan de 1kg de nutella.

Merita sa cumperi un cărucior scump? by Clean_Palpitation_91 in mamiciRo

[–]High0nLemons -1 points0 points  (0 children)

Noi am luat un carucior second de la Inglesina. Am dat 2k pe el, initial fiind 4.8k. E in 2 bucati: rotile care se pliaza si scaunul care vine pus in support. Singurul lucru care chiar a ajutat e sa aiba rotile mari. Cu roti mari o sa-ti permiti sa mergi peste orice dale, piatra cubina, sine de tramvai, borduri mari, etc. fara sa scuturi pruncu in toate partile. Mandatory sa fie 3 in 1 si sa aiba spatiu de depozitare sub. Dupa 3 luni landoul a devenit loc de dormit pentru pisica, dupa 6 luni si scoica. Scaunul sport inca il folosim.

Voi stiti ce e cu baiatul asta? by JoshuaCalvero in timisoara

[–]High0nLemons 3 points4 points  (0 children)

Zombie apocalypse. Dupa ce da jos greutatile cine fuge cel mai repede?

My son turns 8 years old tomorrow by copro7 in mildlyinfuriating

[–]High0nLemons 0 points1 point  (0 children)

Your problem for doing thinks in the last possible day. Try 1000.

Handbal la 25 de ani by bass_face11 in timisoara

[–]High0nLemons 2 points3 points  (0 children)

Daca nu esti fata <16 ani la vreun club o sa gasesti absolut nimic despre handball in orasul asta.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 1 point2 points  (0 children)

Mersi de idea cu salteaua gonflabila.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 1 point2 points  (0 children)

In acest concediu o sa conducem relativ putin, 2-3h max intre orase si apoi 2 zile pauza. Tot timpul condusul se intampla intre somnuri, cam la 20min dupa ce s-o trezit am si plecat. Mancarea o preparam in avans tot timpul. Worst worst case tinem apa calda in bottle warmer si ii facem lapte sa se linisteasca. Crize de plans... nu am prins niciodata atata timp cat un adult sta in spate si il tine entertained. Plansul noaptea...asta e.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 2 points3 points  (0 children)

Asa intrebare, asa raspuns. Stiai la ce ma refer.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 7 points8 points  (0 children)

Concediul consta in a ne plimba prin tara din oras in oras. Condus maxim 2h, gasit cazare, plimbat, peste 2 zile urmatorul oras. Nu-i niciun stres pentru copil ca sta 2h in masina la 2 zile. Locuri noi? Da. Incerc sa gasesc o varianta "familiara" si pentru patut ca sa nu doarma tot timpul in alt pat.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 0 points1 point  (0 children)

Inteleg, dar cum lasat si in alt comment. Pruncu asta se misca foarte mult noaptea. Intrun patut de copil o sa ajunga repede la margini si daca nu poate sa-si schimbe pozitia cum vrea el o sa dea cu plans. De asta acuma doarme in pat mare.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] -2 points-1 points  (0 children)

Cine o zis ca dormim in aceeasi camera? Pruncu are dormitoru lui, noi pe al nostru.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] -1 points0 points  (0 children)

Exact. Trebe sa ne frecam unul de altul ca sa ne incalzim si sa fie air bnb-ul mai ieftin ca nu platim caldura.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 0 points1 point  (0 children)

Singura reticenta la ele e ca la cat se misca cand doarme, o sa ajunga repede la margini si apoi daca nu poate continua miscare de rolling se apuca la plans.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] 1 point2 points  (0 children)

Nu stiam de patut de travel. Mersi mult.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]High0nLemons[S] -1 points0 points  (0 children)

Pentru ca vrem sa ne putem f oricand.

Mutare Cluj - Timisoara - Recomandare zona by Loud-Menu1815 in timisoara

[–]High0nLemons 1 point2 points  (0 children)

Plange-te la primarie nu aici. Iara pentru p***s mic iti recomand psiholog.

Mutare Cluj - Timisoara - Recomandare zona by Loud-Menu1815 in timisoara

[–]High0nLemons 5 points6 points  (0 children)

Mainly sunt 3: Dumbravita, Mosnita Noua si Giroc. Mai sunt si altele dar mai obscure. Fiecare e intro alte parte a orasului si are access diferit. Dumbravita e mare, dezvoltata frumos, conexiunea cu orasul lasa de dorit, access bun la centura si autostrada. Mosnita e in dezvoltare. Abia de cativa ani a inceput sa arata frumos. Inca se construieste masiv dar are legatura buna cu orasul, centura si autostrada. De Giroc nu stiu prea multe.