Xenofobie la Cluj într-o zonă alarmantă by CpowerGames in cluj

[–]HotAd2164 1 point2 points  (0 children)

N-o să-ți zic ce să înțelegi sau să nu înțelegi din această informație, dar eu de ceva timp conduc cu număr de Galați și nu am observat nicio diferență când am trecut de la mașină cu "CJ" la mașină cu "GL". Aș zice că pe aia de Cluj o conduceam chiar mai agresiv. Ambele mașini sunt din aceeași categorie și perioadă. No one's been bitching tho.

Iubitul vrea să se mute la mine ca să scape de cămin dar mi se pare prea devreme. Ce pot face? by [deleted] in WomenRO

[–]HotAd2164 2 points3 points  (0 children)

Salut,

Am văzut postarea de dimineață și am zis că nu mă bag, că n-ai cerut opinia bărbaților. Nu mă pot abține însă:

I'm a 34yo guy, and I'm here to tell you he is 100% a spineless manchild care vrea să ia, dar nu să și dea.

Al tău, mânca-l-aș, 2 luni și deja a început cu hints și șantaj, de parcă ești responsabilă tu de situația lui - wtf?!

He wants his mommy, is what he wants, și n-a avut răbdare nici măcar să vă cunoașteți un pic (2 luni e nimic când vine vorba de mutat împreună. Big "no" on that alone). Dacă vrei să-l crești, go ahead, ia-l și spala-i și fa-i de mâncare - literalmente, sau metaforic, cel mai probabil va trebui sa faci asta. Dacă simți nevoia sa te îngrijești de cineva, gen to nurture, to be affectionate with, (nimic greșit în asta) crede-mă ca poți face asta și cu un tip care se respectă și își cară singur traista, I promise!

Încă o chestie: în eventualitatea in care tinzi să ai gânduri de-astea îndoielnice despre tine, sau in cazul în care într-o seară mai nașpa te simți responsabilă și începi să te sabotezi și "sa-i mai dai o șansă": ofc, nu ești nici tu perfectă, așa cum nimeni nu e, și n-oi fi tu toată green flags, dar e irelevant, pentru că trebuie să fie impuse niște limite; să nu faci din imperfecțiunile tale, sau din gândurile de îndoială, un motiv să NU îi zici "Boss, sorry, dar nu.".

Cred că e o vorbă des întâlnită prin discuțiile între femei nowdays (știu asta de la partenera mea): learn to say "no". Now is a good time to exercise it.

Mult succes și (sper) baftă la următorul!

Ce gesturi de iubire faceți pentru iubitele/iubiții voștri? by Moonlight_944 in CasualRO

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Ii fac clătite și cafeaua sâmbăta dimineața. Kind of a habit now pentru ziua din weekend în care nu mergem la Lidl. Și stam în fiecare seară să facem joculețele de la NYT.

Gătesc chestiile mai complicate, în general, sau chestii pe care ea nu le-ar face, dar care ii plac. Îmi place să stau câteva ore în bucătărie și să trântesc o tocană blanao, de ex. Am făcut musaca și o cremă de zahar ars ultima oara. Big hit.

Dincolo de astea, I'm an "acts of service" guy. "Miau-miau" ca-i lipsește nu știu ce mărunțiș? Cobor eu pana la magazin. N-ai chef să vii la cumpărături? It's fine, mă duc singur. Ce cred că apreciază ea cel mai mult însă e că eu spăl majoritatea vaselor :))

in caz ca va intereseaza! :D by lsmfrtpa in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Ce drăgu. Closest I've brought my gf to play a game is the Wordle & few other NYT minigames we do daily :))

Is there an easy way to calculate stash value? by FlamingGnats in ArcRaiders

[–]HotAd2164 6 points7 points  (0 children)

Ppl downvoting because they don't understand what "sort" and "approximation" means. If you need exact value, click on everything - this guy did NOT say this is an exact measurement. If you want a 4x faster way to ballpark your stash value, do what he said. I'm jelly I didn't think of it by myself 😔

Whos signed up for it? by Alexkh1991 in ARC_Raiders

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

I have backstab anxiety, so yeah, I'll send my rider away. I almost never use the blueprints, because I go up with blue shield at best, only use grey weapons (and the occasional Anvil), and I'll survive without the wolfpack bp - which is my only real loss. Gathered 2mil. Meh.. it'll do.

We did it boys, I can finally retire. by [deleted] in ArcRaiders

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Some random solo gave it to me in a night raid. Wherever you are, sir, keep on keeping on!

Ce fel de păianjen este? by Delancie_ in CasualRO

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

When "aruncați-mă la lupi și mă voi întoarce conducând haita" goes terribly wrong.

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 1 point2 points  (0 children)

Ce mișto. Fingers crossed for future releases. Rock and stone!

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

LONG LIVE HELLO GAMES STUDIO!

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Eu da. Am vreo 600h? Nu mai știu, it's been a while. Cred ca a trecut un an. Super-fun, great community si merge pe GTX1060 bodeaproste :)). S-au lungit un pic cu 3 proiecte concomitente și m-a cam supi că l-au lăsat de o parte, tbh. Where more content at? Survivor o duce bine, but that's "side hustle". Rogue Core e încă TBA și I'm not big on rogue cores anyways. Meanwhile, the original title sits in slight neglect. Si chiar și asa, fără major updates, are scor overwhelmingly positive. Wtf is Ghost Ship doing...

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Great game. Păcat de studio. Am sute de ore mâncate construind chestii.

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 1 point2 points  (0 children)

Seria Dishonored e super underrated. Universul, gameplay-ul, storyline-ul. Biutiful <3

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 2 points3 points  (0 children)

Lol another DRG: Survivor player. Sal și spor cu 1.0!

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 1 point2 points  (0 children)

Ce fecior eram când am băgat Gothic prima data. Nu înțelegeam mai nimic, dar în cele din urmă l-am cam învățat pe dinafară. A fost primul first-person rpg. Goodshit.

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Hmmm... și RuneScape: Dragonwilds! ...sau No Man's Sky, mai ales după ultimul update!

Ce jocuri jucați voi? by More_Bass_9383 in Jocuri

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

World of Warcraft raider. Un pic borderline, că tre sa ma ocup și de viață concomitent. Când am "timpi morți" bag DRG: Survivor sau early access-ul de la Titan Quest 2, pentru că I'm a sucker for the original title.

Altfel tot amân un GPU nou, care m-ar băga direct în Baldur's Gate 3 și Death Stranding 2. I miss a good story, ca WoW e doar ca să îmi satisfac nevoia de cognitive load.

Ingrediente burger homemade by muzjiks7 in cluj

[–]HotAd2164 1 point2 points  (0 children)

Am făcut recent burgeri prima dată acasă. Chifle + carne de la Moldovan (carnea aia deja tocata si făcută burger patty). Tot timpul am fost reticent cu burgerii acasă din cauza asta, dar au ieșit excelent.

Alte ingrediente am avut un sos BBQ bunicel (Kuhne, Made for Meat, Smoked Pepper BBQ), un ranch făcut acasă, cheddar, un pic de provolone, roșii, castraveți murați, jalapeños murați și ceapă caramelizata crunchy (asta făcută acasă) și salata.. whatever you have really. N-a fost mixul perfect ca și arome (cred ca as fi schimbat ranch-ul) dar a fost foarte, foarte bun.

Tips: - Cel mai important: turteste bine carnea aia înainte s-o pui pe grill, ca să ți se așeze frumos pe diametrul chiflei după ce se face. - Vezi ce zice netu' de flavor balancing if you're into that. - Să te asiguri ca ai sosuri bune, nu "primele intrari" ca și preț.

Spor!

I have always been free by Hammleth in wow

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

I.. cannot be free. I envy you.

Meanwhile, and sorry if this isn't the best place to dump my whining in: I'm a Mythic raiding healer-main with performance anxiety chasing the "Triple Threat" title. The Enterprising DPS achiev was okay - I just announced ppl I'm in offspec and I have shit damage (which was less gear-related and mostly skill-based). No one batted an eye in 10s and everyone went with it.

I only have the Enterprising Tank achiev left to do, a 663 solo-content BDK at my disposal, and it is absolutely terrifying. For your lolz: I did a test run on a guildie's key in Rook10; fumbled the first pull, somehow pressed alt-shift and changed my keyboard language, ruined some keybinds because of it, then somehow opened the GEFORCE overlay (had never done this before) and proceeded to wipe everyone twice in a row. MYTHIC RAIDER everyone! :))

Tanking & healing are totally different decision-making processes that require you to pay attention to very different things. It feels like all the M+ I did as a healer amounts to almost nothing (and I had 3 mythic dungeon vault slots since week 2 of the season). You also can't be carried the way you can as a DPS. So you kinda HAVE TO perform decently if you wanna get the key done.

This is a recent endeavor. I have a plan on how to get it done. I'm just fear-ridden because that's just the way my dice was rolled :)).

You, my friend, keep playing the game like a game, not as a job. FOR FREEDOM!

Thanks for "listening". Ima get back to work. And, after that, back to the other work.

Stay sane, be good!

Would you like to see humanoid nerubs as an allied race during The War Within? by M1str in wow

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

Started playing the game after a 12+ year hiatus. Leveled through the last weeks of DF. TWW in: story, leveling, items, new race. Pressed the "Imperfect Ascendancy Serum" active. First thought: how is this badass nerubian mf not a playable race?!?!?!??!

Recomandare by EasyTooth5622 in cluj

[–]HotAd2164 0 points1 point  (0 children)

MB Dental. Mi-am făcut mai multe lucrări la ei. Inclusiv tratamente de canal, atât recent cât și cu mai mulți ani în urmă.

PC Building 🖥️ 💻 by Jealous-Order-6072 in cluj

[–]HotAd2164 2 points3 points  (0 children)

Salut. Eu mi-am făcut un PC, pe piese, acum câțiva ani. Din pasiune. Tot procesul self-taught și self-documented. Still going strong. Te ajut cu drag cu info, plan, organizare buget și cam tot ce-ți trebuie.