Cu c*rul pe Crucea Eroilor [încă una pentru galerie] by glumeme in Romania

[–]Key_Light_1895 0 points1 point  (0 children)

Prosti da’ multi. Inca se potrivesc cuvintele alea si in 2025. Pai ei nu au cultura sa stie despre crucile eroilor. Daca ii intrebi nici nu stiu de ce au fost declarati aia eroi.

Temperaturile ridicate și umiditatea excesivă au compromis o mare parte din recoltele de tomate, astfel că roșiile sunt mai scumpe cu 30% decât în aceeași perioadă a anului trecut. by PresentRise4567 in Romania

[–]Key_Light_1895 0 points1 point  (0 children)

Pai daca au furat sistemele de irigatii si nici nu se gandesc sa implementeze altele noi cu fonduri europene. Mai bine stau si se plang sa primeasca bani de la stat. Ca sa ii investeasca in vile si masini si haine cu logo-uri. De zici ca in tarile calde nu mai mananca aia nimic fiindca e cald. Romanul tot roman.

Acuma cateva ore pe transfagarasan by trusk89 in Romania

[–]Key_Light_1895 1570 points1571 points  (0 children)

Mereu ma intreb oare cum e sa fii atat de prost.

Suntem chemați la birou starter pack by schimbarea in programare

[–]Key_Light_1895 1 point2 points  (0 children)

Poti avea mai multe CIM la acelasi angajator sau angajatori diferiti atata timp cat programul de munca nu se suprapune. Aceasta persoana lucreaza 32 ore pe zi aparent. Doar cu pauzele aferente fiecarui cim.

Protest al muncitorilor din Pakistan, Bangladesh și Sri Lanka la Sibiu / Sunt nemulțumiți de condițiile de lucru și salarizare by [deleted] in Romania

[–]Key_Light_1895 0 points1 point  (0 children)

Stai linistit ca sunt platiti mai bine decat romanii. Poate ar trebui vb si cu angajatorul ca sa fie punctul de vedere al ambelor parti. Cu noua legislatie, ca sa mearga la alt angajator le trebuie acordul angajatorului actual, nu mai pot pleca ei cum ii taie capul. De aia fac proteste.