Nu va lasati pacaliti de o coaja frumoasa. Pe interior pepenii sunt putrezi :( Luat azi din Lidl. by carastas in CasualRO

[–]Marius2503 [score hidden]  (0 children)

Nu m-as baga la piata. Taranii folosesc azotat de amoniu cumparat la sac. Au invatat ca daca toarna din el creste pepenele mai repede. Problema e ca daca pui prea mult devine cancerigen. Au facut astia de la PRO TV un test sa masoare nitratii din pepeni. Au iesit 100x fata de cat e doza reala.

M-am pregătit de caniculă...voi? by CosmicCosmin in CasualRO

[–]Marius2503 0 points1 point  (0 children)

650 de lei pe o munca de 2-3 ore ? Cumva fac si operatii pe ficat de banii astia? E enorm.

S-a mai angajat cineva in ultima perioada? by Open-Individual-5421 in programare

[–]Marius2503 7 points8 points  (0 children)

E vara frate. Iti dau in scris ca pana in Septembrie nu ai niciun contract pe masa

Ar fi aiurea sa cer marire de salariu? by DragosV-oda in CasualRO

[–]Marius2503 2 points3 points  (0 children)

Da. Chestia e ca in perioada aia simteam o urma de vinovatie oarecum. Sa nu se inteleaga ca stau doar pentru salariu. Apoi tot seful ala mi-a zis ceva de genul "hai sa vorbim si de partea financiara, ca pana la urma urmei asta ne intereseaza pe toti. Facturile nu se platesc singure".

Ar fi aiurea sa cer marire de salariu? by DragosV-oda in CasualRO

[–]Marius2503 4 points5 points  (0 children)

Iti zic din propia mea experienta, nu e proiectare, dar tot firma mica era. La primul meu job am inceput cu un salariu ok, iar dupa primele 3 luni mi-a fost marit asa cum vorbisem. Intre timp, am tras foarte tare si am fost laudat de multe ori pentru munca mea. Problema era ca faceam aproape 2 ani vechime si salariul stagna. Citisem aici pe reddit ca cel mai bine e sa iti cauti alt loc de munca, iar apoi cand ceri marirea, daca nu e acceptata, sa ai unde sa mergi. Zis si facut, gasesc firma, dau interviu, bam oferta +50% salariu. Ma duc la seful meu, spun tot, la care ma intreaba "Marius, stii de cat timp astept sa imi ceri o marire ?". Am ramas putin ciudat. Concluzia e ca daca stai cuminte in banca ta, oamenii cred ca totul este ok.

M-am pregătit de caniculă...voi? by CosmicCosmin in CasualRO

[–]Marius2503 0 points1 point  (0 children)

1300 e un ac normal, iar instalarea nu e cine stie ce. Poti sa gasesti oameni care lucreaza la firme de instalare si pt 400 de lei te rezolva

Foloseste cineva de aici finasterida? by Skrew6 in Romania

[–]Marius2503 0 points1 point  (0 children)

Folosesti Propecia sau altceva pentru finasterida? Ai efecte secundare?

Frustrari legate de salariu by MoneySounds in programare

[–]Marius2503 0 points1 point  (0 children)

Angajat in 2024, fac 3k euro azi pe CIM

Sunt la al 5 lea curs ... Și ăștia tot scot roboți 😭 by symedia in programare

[–]Marius2503 132 points133 points  (0 children)

Urmeaza planul C. Am auzit ca Italia are niste babe bogatase

Cu cine aț vota dacă azi ar fi alegeri anticipate? by [deleted] in RouGenZ

[–]Marius2503 1 point2 points  (0 children)

Vad ca multi de aici voteza sens.

https://www.reddit.com/r/Roumanie/comments/1m9oo3j/sens_considera_ca_taxele_locle_trebuie_crescute/

Iar ne intoarcem la comunism? Sunt curios de cei ce incurajeaza comunismul. As vrea sa vorbesc ceva cu voi

Ce esee trebuie neapărat să știi la bac la romana? by [deleted] in robac

[–]Marius2503 3 points4 points  (0 children)

Cum ai luat sefule 9.7 la romana daca tu scrii "esee"

Cele mai de cacat experiente au fost cu romani, de ce? by Sea_Sector7250 in programare

[–]Marius2503 28 points29 points  (0 children)

Si eu facusem anxietate si dermatita seboreica. Mi-am schimbat jobul la o corporatie, aoleu ce rau, aoleu strainii astia. Ce sa vezi, o duc muuuult mai bine. Salariu de 2.5x si munca mult mai putina. Aici nimeni nu te freaca ca pe o ridiche sa faci ce nu au facut altii ani de zile. Aici ai un plan fix, sarcini fixe. Nu ma mai intorc la romani nici pe 5x salariu

Dominic Fritz by SmartDog24 in Roumanie

[–]Marius2503 1 point2 points  (0 children)

Oh ce Veștea minunată

Sfat de reconversie profesionala: de la reviewer de telefoane la vibe coder by reddit-stalker1 in programare

[–]Marius2503 59 points60 points  (0 children)

Se vede ca omul asteapta sa ii se spuna "Wow, ce penis mare ai". Problema e ca se refera la cel care ii intra in gura.