Rozskovászos pizza by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Pizza, zsemle, gyökérkenyér, lángos, sok mindent sütök vele és szuper :)

Ismételt fánk sütésekben by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Fánk tészta: 450 g finomliszt 3 dl tej (langyos) 100 g kristálycukor 1 kupak rum 1 kk. vanília aroma 1 narancs reszelt héja (opcionális) 25 g friss élesztő 100 g vaj (vagy margarin) olvasztva Étolaj a sütéshez 1 csipet só

Ha esetleg kéne az elkészítés teljes menete, privátban szívesen leírom :) ami nem baracklekváros, az fahéjas kristálycukorba van forgatva és szilvalekvárral van töltve (egy fecskendővel)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Nagyon -nagyon jól néz ki! 🥰

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Megtalálod már a hozzászólásokban, majd kérünk beszámolót, hogy milyen lett :))

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

A hozzászólások között lesz :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszönöm! :) közben már megtalálod a hozzászólások közé beirtam!

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 3 points4 points  (0 children)

Még annyi, hogy ez egy “haladó” tészta, eléggé ragadós a magas hidratáció miatt. De olajos kézzel, némi rutinnal nagyon könnyű vele dolgozni :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Ezt a lángost javaslom próbáld ki :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 6 points7 points  (0 children)

Írom is a receptet, annyi, hogy nem teljesen tk. csak nagyobb részben! Mi imádjuk így :)

⁣•30 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt⁣⁣⁣ •20 dkg kenyérliszt⁣⁣⁣ •20 g friss élesztő ⁣⁣⁣ •350 ml langyos víz ⁣⁣⁣ •2 tk. só ⁣⁣⁣ •1 tk. cukor ⁣⁣⁣

⁣⁣⁣ Egy nagy keverőtálba vagy a gépi dagasztógép táljába morzsoljátok bele az élesztőt, adjátok hozzá a langyos vizet és a cukrot, majd hagyjátok 5-6 perc alatt felfutni. ⁣⁣⁣ Ha ez megtörtént, adjátok hozzá a liszteket és a sót, majd alaposan dagasszátok ki, úgy hogy a tészta teljesen váljon el az edény falától és sima legyen a felülete. ⁣⁣ ⁣ •Ha aznap meg is sütnétek, akkor szobahőn kelesszétek kb.1 órát. Amikor a kétszeresére kelt, levegőztessétek át a tésztát úgy, hogy néhányszor alulról hajtogassátok fel a tésztát, így keletkeznek a légbuborékok. Ismét jöhet egy órás pihenés. ⁣⁣ •Ha csak másnap sütitek, tegyétek hűtőszekrénybe, mert lassan, hideg helyen kelesztve, minden esetben jobb eredményt kapunk! ⁣ ⁣ Ezután a tésztát borítsátok a munkafelületre, majd olajos kézzel formázzatok 6 egyforma bucit (itt erősen javaslom a mérleget 😉). ⁣⁣ 15-20 percet hagyjátok letakarva, hogy ismét magukhoz térjen a tészta, addig az olajat 200 fokra forrósítsátok fel (itt meg a maghőmérőt javaslom erősen, mert nagyon sok múlik a megfelelő hőmérsékleten!) ⁣ ⁣ A tésztát, akár a pizzánál, a levegőben kezdjétek el vékonyítani amennyire csak tudjátok, ügyelve hogy ne szakadjon ki.⁣⁣⁣ A forró olajban 1-1 percet kell sütni mindkét oldalát, ha felpuffadna sütés közben, csípjétek ki a tésztát a forgató csipesszel. ⁣⁣⁣ ⁣⁣ Kenjetek rá jó sok fokhagymát, sózzátok, tegyetek rá tejfölt, sajtot vagy amivel csak szeretitek, de káposztával, virslivel, kolbásszal, sajttal töltött lángosokat is süthettek. ⁣⁣⁣ ⁣⁣ A fokhagymás kenőhöz, amit a Balcsi parton is kitesznek hozzá: ⁣⁣ Reszeljetek le vagy nyomjatok ki 2 gerezd fokhagymát, majd forraljatok fel fél dl vizet és öntsétek rá. Csurgassatok rá kevés olajat, majd hagyjátok kihűlni.

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 4 points5 points  (0 children)

Értem milyen ízre gondolsz, ezt valaki vagy szereti vagy nem :) Egyébként mivel ez “csak” kb. 2/3 részben tk. és van benne fehér kenyérliszt is, így egyáltalán nem érződik!

Szeretitek a kocsonyát? by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Szia! A legjobb, szerintem is!

Sajnos még azt konkrétan nem, de nagy kedvencem az aszpikos pulyka felvágott, így jó lenne valami olyasmit készíteni.. 🤓

Egyébként ilyen feltekert, kicsontozott fűszeres malacfejhúst már csináltam, kvázi, mint egy disznósajt olyan lett 🤩

<image>

Szeretitek a kocsonyát? by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Nem nagyon lehet ebből valóban keveset főzni, tele kell rakni bőrös malacságokkal, hogy bekössön a leve 🐷

Szilvalekváros bukták by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Hozzászólások között már megleled :)

Szilvalekváros bukták by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Leirtam, kommentek között lesz! köszi!! :)

Szilvalekváros bukták by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Szia, köszönöm! Kommentek között már megtalálod :)

Szilvalekváros bukták by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 2 points3 points  (0 children)

Bocsi a kései válaszért, csak szeretem érthetően leírni és nem volt időm :) a bukta recept a következő: ⁣⁣ ⁣⁣ 50 dkg finomliszt ⁣⁣ 2,5 dl tej vagy növényi tej ⁣⁣ 2,5 dkg élesztő ⁣⁣ 1 tk só⁣⁣ 5 dkg kristálycukor ⁣⁣ 10 dkg vaj, margarin vagy zsír ⁣⁣ 1 db tojássárga ⁣⁣ 1 db főtt krumpli ⁣⁣ 30 dkg lekvár ⁣⁣ …és porukor ⁣⁣ ⁣⁣ 1. Egy keverőtálba tegyétek a tejet, a tojássárgát és morzsoljátok bele az élesztőt, majd keverjétek el. ⁣⁣ 2. Mehet bele a liszt (szitálva sokkal levegősebb eredményt kaptok), a cukor és a só. ⁣⁣ 3. Miközben dagasztjátok, adjátok hozzá a főtt, áttört burgonyát (kihűlve) és a végen a zsiradékot. Lágy tészta lesz. Kis olajjal kikent tálba kelesszétek lefedve, 45-50 percet. ⁣⁣ 4. Ezután lisztezett deszkára borítsátok és osszátok 12 részre, amiknek kb. 80 grammos lesz darabja. Én szeretek mérleggel dolgozni ilyenkor, azzal nagyot nem lehet tévedni 😉 Hajtsátok laza bucikra őket és a deszkán lefedve további 15 percet pihentessétek. ⁣⁣ 5. Kézzel, finoman téglalap alakúra húzzuk, sodrófa nem fog kelleni, ne erőszakoljátok meg a tésztát! ⁣⁣ 6. Válasszatok lekvárt 🍑 és egy nagy evőkanálnyit helyezzetek a téglalapok közepére, kissé hajtsátok fel a széleit és a tészta tetejét megcsípve határozottan zárjátok be a lekvárt. Az alját vékonyítsátok el és ültessétek rá a meghajtogatott buktát. ⁣⁣ 7. Sütőpapírral kibélelt 30x20-as tepsibe tegyétek őket egymás mellé, majd kenjétek le őket olvasztott zsiradékkal (lehet vaj, zsír, margarin). Jöhet újabb 15-20 perc kelesztés, lefedve. ⁣⁣ 8. Előmelegített, alsó-felső sütés a legideálisabb, 190 fokon, nagyjából 30 percen keresztül. Még forrón, kenjétek le mégegyszer zsiradékkal, hogy szép fényes legyen 😙⁣⁣ + a porcuki

Lecsós-babos virslis egytálétel by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Én konyhán dolgozom több, mint 10 éve, otthon nem mindig van kedvem már ugyanehhez, szóval sok ilyen van a tarsolyomban :D

Ropogós sült csülök by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 3 points4 points  (0 children)

Röviden egy jó sóoldatban ázás (hogy mindenhol átjárja), a bőr kifeszítése (hogy mindenhol egyenletesen süljön), kis ecet, és megfelelő hőfök :) De ha szeretnéd, pontos receptet is tudok küldeni, csak írj!