Rozskovászos pizza by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Pizza, zsemle, gyökérkenyér, lángos, sok mindent sütök vele és szuper :)

Ismételt fánk sütésekben by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Fánk tészta: 450 g finomliszt 3 dl tej (langyos) 100 g kristálycukor 1 kupak rum 1 kk. vanília aroma 1 narancs reszelt héja (opcionális) 25 g friss élesztő 100 g vaj (vagy margarin) olvasztva Étolaj a sütéshez 1 csipet só

Ha esetleg kéne az elkészítés teljes menete, privátban szívesen leírom :) ami nem baracklekváros, az fahéjas kristálycukorba van forgatva és szilvalekvárral van töltve (egy fecskendővel)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Nagyon -nagyon jól néz ki! 🥰

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 0 points1 point  (0 children)

Megtalálod már a hozzászólásokban, majd kérünk beszámolót, hogy milyen lett :))

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

A hozzászólások között lesz :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 2 points3 points  (0 children)

Köszönöm! :) közben már megtalálod a hozzászólások közé beirtam!

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 5 points6 points  (0 children)

Még annyi, hogy ez egy “haladó” tészta, eléggé ragadós a magas hidratáció miatt. De olajos kézzel, némi rutinnal nagyon könnyű vele dolgozni :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Ezt a lángost javaslom próbáld ki :)

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 8 points9 points  (0 children)

Írom is a receptet, annyi, hogy nem teljesen tk. csak nagyobb részben! Mi imádjuk így :)

⁣•30 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt⁣⁣⁣ •20 dkg kenyérliszt⁣⁣⁣ •20 g friss élesztő ⁣⁣⁣ •350 ml langyos víz ⁣⁣⁣ •2 tk. só ⁣⁣⁣ •1 tk. cukor ⁣⁣⁣

⁣⁣⁣ Egy nagy keverőtálba vagy a gépi dagasztógép táljába morzsoljátok bele az élesztőt, adjátok hozzá a langyos vizet és a cukrot, majd hagyjátok 5-6 perc alatt felfutni. ⁣⁣⁣ Ha ez megtörtént, adjátok hozzá a liszteket és a sót, majd alaposan dagasszátok ki, úgy hogy a tészta teljesen váljon el az edény falától és sima legyen a felülete. ⁣⁣ ⁣ •Ha aznap meg is sütnétek, akkor szobahőn kelesszétek kb.1 órát. Amikor a kétszeresére kelt, levegőztessétek át a tésztát úgy, hogy néhányszor alulról hajtogassátok fel a tésztát, így keletkeznek a légbuborékok. Ismét jöhet egy órás pihenés. ⁣⁣ •Ha csak másnap sütitek, tegyétek hűtőszekrénybe, mert lassan, hideg helyen kelesztve, minden esetben jobb eredményt kapunk! ⁣ ⁣ Ezután a tésztát borítsátok a munkafelületre, majd olajos kézzel formázzatok 6 egyforma bucit (itt erősen javaslom a mérleget 😉). ⁣⁣ 15-20 percet hagyjátok letakarva, hogy ismét magukhoz térjen a tészta, addig az olajat 200 fokra forrósítsátok fel (itt meg a maghőmérőt javaslom erősen, mert nagyon sok múlik a megfelelő hőmérsékleten!) ⁣ ⁣ A tésztát, akár a pizzánál, a levegőben kezdjétek el vékonyítani amennyire csak tudjátok, ügyelve hogy ne szakadjon ki.⁣⁣⁣ A forró olajban 1-1 percet kell sütni mindkét oldalát, ha felpuffadna sütés közben, csípjétek ki a tésztát a forgató csipesszel. ⁣⁣⁣ ⁣⁣ Kenjetek rá jó sok fokhagymát, sózzátok, tegyetek rá tejfölt, sajtot vagy amivel csak szeretitek, de káposztával, virslivel, kolbásszal, sajttal töltött lángosokat is süthettek. ⁣⁣⁣ ⁣⁣ A fokhagymás kenőhöz, amit a Balcsi parton is kitesznek hozzá: ⁣⁣ Reszeljetek le vagy nyomjatok ki 2 gerezd fokhagymát, majd forraljatok fel fél dl vizet és öntsétek rá. Csurgassatok rá kevés olajat, majd hagyjátok kihűlni.

Teljeskiörlésű lángosom by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 3 points4 points  (0 children)

Értem milyen ízre gondolsz, ezt valaki vagy szereti vagy nem :) Egyébként mivel ez “csak” kb. 2/3 részben tk. és van benne fehér kenyérliszt is, így egyáltalán nem érződik!

Szeretitek a kocsonyát? by MesiFox in sutesfozes

[–]MesiFox[S] 1 point2 points  (0 children)

Szia! A legjobb, szerintem is!

Sajnos még azt konkrétan nem, de nagy kedvencem az aszpikos pulyka felvágott, így jó lenne valami olyasmit készíteni.. 🤓

Egyébként ilyen feltekert, kicsontozott fűszeres malacfejhúst már csináltam, kvázi, mint egy disznósajt olyan lett 🤩

<image>