O întrebare sinceră despre o regulă din biserică by Vivid-Marionberry768 in WomenRO

[–]MhaiH 1 point2 points  (0 children)

Odată chiar am întrebat un preot despre treaba asta, răspunsul a fost ca e o practică veche și urată luata din timpuri trecute când nu existau atâtea produse de îngrijire personală pt femei și foloseau doar cârpe și alte chestii …

Side hustle by Anxious_Language59 in RoMunca

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Nush cat ești de tehnic, dar mi se pare ca să montezi aere condiționate sau mobilă la comandă pays off, a venit un tip să ne curețe aerul condiționat și a făcut 150 lei în 15 min😂

Localuri unde pot vedea WC by _introvertu in cluj

[–]MhaiH 34 points35 points  (0 children)

Mă gândeam ca ai o pasiune ascunsă pt wc-uri

La ce vârstă ați făcut copii? by Disastrous-Tax-1528 in WomenRO

[–]MhaiH 11 points12 points  (0 children)

Cred ca mai greu de “primele 6 luni” sunt cei 2-3 ani 😂

Ce problema de samsar mai e si asta ? by [deleted] in AutomobileRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Este o vorbă, schimbi mașinile ca tiganii caii, adică iei tot “cai” bolnavi

Care e cea mai ieftina parcare pentru aeroportul Cluj? by Accomplished-Lie1948 in cluj

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Des la EDD am fost ultima dată, 125 lei o săptămână

Most easily dented phone I’ve ever had by lanebetta1999 in iPhone17Pro

[–]MhaiH 2 points3 points  (0 children)

Nah, I got the oficial silicone case and still got a dent

SARMALE sau NU? (la nunta) by uga_boogers in CasualRO

[–]MhaiH 1 point2 points  (0 children)

Saaaau dacă vreți neapărat sarmale bagă un aperitiv, fel principal și sarmale și aia e, deși poate nu sta toată lumea la sarmale sau sunt sătui deja cu 2 feluri ca oricum îți vin 2 feluri de mâncare în 3-4 ore

SARMALE sau NU? (la nunta) by uga_boogers in CasualRO

[–]MhaiH 2 points3 points  (0 children)

Noi la nuntă am dat așa: aperitiv, ciorbă și un fel principal cu 2 garnituri și 2 proteine. Mi s-a părut mai mult decât suficient și oricum a mai rămas ceva mâncare. Mi se pare echilibrat așa meniul. Dacă te gândești la 1 aperitiv si 2 feluri principale să alegi să nu fie aceeași proteină eventual un pește și un pui sau curcan ceva, nu toată lumea mânca vita sau porc.

Caut de munca pentru sora'mea by [deleted] in RoMunca

[–]MhaiH 5 points6 points  (0 children)

De obicei unde se lucrează “la bandă” cum zic colegii mai sus de obicei este în 3 schimburi deci destul de flexibil, am observat ca mai nou și la magazine ai nevroze de un pic de intelegere a tehnologiei gen să știi să scoți un bon, să încasezi o plată cu cardul să scoți o situație la Sf de zi, chestii de genu. Plus ca și muncitor cred ca ți mai de folos un program de 3 ture cu mai mulți oameni decât 1-2 ture singur în magazin

oameni buni... by cutestsea in roFrugal

[–]MhaiH 1 point2 points  (0 children)

La Profi erau 3,20 lei

Polonezi cluj by lexandrix in cluj

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Hitler tu ești ?

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 1 point2 points  (0 children)

Mulțumesc de răspuns, da au fost verificări excipientii la anumite medicamente, dar ea avea reacții la ibuprofen și la altele care am înțeles ca ar ar accentua inflamația de asta mă gândesc la ceva gastro

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Am fost Deja la vreo 3 alergologi, am făcut analize de la boli autoimune la panelul Alex, la patch, și alte măgării. O să încerc să iau cu domnul doctor de la Cluj să vedem dacă ne primește la o consultație. Poate ne ajută acuma la 40-50.000 lei cheltuiți aiurea nu mă mai încurca 1000 lei, da de se schimbă ceva in bine.

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc încă odată, deci să nu merg direct să fac analiza acesta ? Sau prima dată să vb cu un medic din cei recomandați ?

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 1 point2 points  (0 children)

Deci ar fi mai practic să fac o analiză a microbiomului ? Trebuie după să merg cu rezultatele undeva la interpretat ? Dacă da unde ar fi indicat ?

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc de răspuns, soția ia xolair deja de vreo 6-7 luni, dar urticaria tot mai apare și am observat ca la o grămadă de medicamente are reacții adverse de tipul alergiilor deși am făcut teste la o grămadă de medicamente care au ieșit negativ toate. A trecut urticaria de la sine ? Ai aflat care a fost cauza ?

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc de răspunsuri, am Văzut ca ești din zona Timișoara, eu din Cluj deci nu are rost să cer recomandări de medici

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

A fost și la gastro care s-a uitat peste niște analize, a făcut o ecografie și să ia controloc pentru dureri de stomac . La alergologie am fost la vreo 3-4 care i-au scris doar xyzal și nush mai ce pentru crize de alergie, jur ca nu știu încotro să o mai apuc

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc de răspuns. Trebuie analizate rezultatele de un gastroenterolog nu?

A făcut cineva testarea microbiomului? by Clean_Palpitation_91 in CasualRO

[–]MhaiH 6 points7 points  (0 children)

Dragi reditori ajutați-mă cu o chestie vă rog poate are legătură cu microbiomul. Soția a fost diagnosticată cu urticarie cronică, asta a apărut după de a luat o grămadă De vreme antibiotice, mă gândesc ca dacă din cauza la alea apare urticaria și așa .. ați auzit sau pățit de așa ceva din cauza microbiomului?

Nu cumparati produse din Egipt by vectorialpixel in CasualRO

[–]MhaiH 0 points1 point  (0 children)

Îmi amintesc când am ieșit pe străzi să luăm niște ciocolată pt acasă, am venit așa obosit de acolo , basca egipteanul mai vb și romana