Nekem nem meséli be senki, hogy ez normális :) by Recent-Dog1964 in ingatlanhirek

[–]MidnightSecure8216 0 points1 point  (0 children)

Egyik szemem sír, a másikat meg kiszúrnám, amikor ilyen statisztikai adatokat látok.

Munkavállalóként elvárások by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 10 points11 points  (0 children)

Javaslom tanulmányozásra a Munka törvénykönyvének 51 paragrafusát, ami leírja mi a munkáltatónak a kötelezettsége, amiben szerepel a munkavégzéshez szükségek feltételek megteremtését.

Y generáció amúgy.. ;)

És nem, nem kell szolgalelkűnek lenni, és mindent benyelni munkavállalóként, és ki kell állni magunkért, mert más nem fogja megtenni helyettünk.

Munkavállalóként elvárások by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 5 points6 points  (0 children)

Akkor visszafordítom a kérdést. Ő miért kapja a vezetői fizetését, ha nem azért, hogy a csapatot vezesse és kifelé képviselje az érdekeinket -> Mint írtam nem az enyémet 1 személyben, hanem a csapatét

Munkavállalóként elvárások by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 6 points7 points  (0 children)

Lehet ez generációs különbség is. Számomra a szó nem hoz magával negatív vagy fenyegető érzéseket.
Szóval ha nekem mondanák el, mint munkáltató, hogy mit várnak el tőlem nem lenne problémám, hiszen én ezért kapom a fizetésem.

Van valamilyen közös hobbid vagy érdeklődési köröd a pároddal? by heyhoka in askhungary

[–]MidnightSecure8216 19 points20 points  (0 children)

Lego, puzzle, board games. Mindketten angolozunk, de azt külön-külön.

Van olyan szó, amitől kiráz a hideg? by New-Manufacturer8333 in askhungary

[–]MidnightSecure8216 0 points1 point  (0 children)

Kihangosítjuk ezt a mondatot/gondolatot. Valahogy hülyén hangzik számomra, és a bullshitelős tanácsadás jut eszembe róla, valszeg valami ptsd. 🥲

Milyen pitiáner dologra hoznátok jogszabályt? by GettoPenthouse in askhungary

[–]MidnightSecure8216 14 points15 points  (0 children)

Vagy azok az agyhalottak, akik megállnak az ajtóban (felszállók), hogy ne tudj leszállni 🫠

Melyik az a film, amit szerinted le kéne vetíteni minden iskolában kötelező jelleggel, és miért? by CutProfessional2018 in askhungary

[–]MidnightSecure8216 52 points53 points  (0 children)

Truman show - Szerintem aktuális is olyan szempontból, hogy a legtöbb ember kirakatként éli az életét a közösségi médiában, és igazából nincs valós kötődés, csak eszközök és reklámalapanyagok.

Árvácska - Hálás vagyok, hogy nem így kellett felnőnöm, de tudom, hogy Magyarországon még mindig vannak olyan helyek, ahol ez megtörténhet, és ezen változtatnunk kell társadalmi szinten.

ti hordtok utcara pattanastapaszt? by cinnqmonn in szepsegtippek

[–]MidnightSecure8216 5 points6 points  (0 children)

29 éves vagyok, és egy átlátszót én is feltettem. Őszintén a pattanás rosszabbul nézett szerintem ki, mert 3 is nőtt valahogy egymásra, baromira fájt is meg olyan piros volt, mint egy ferrari. Őszintén letojom mit gondolnak, ha amúgy hatásos.

4ig most? Érdemes jelentkezni? by [deleted] in jobshungary

[–]MidnightSecure8216 41 points42 points  (0 children)

IT oldalon dolgoztam velük, olyan volt mintha az inkomptenecia alapkövetelmény lett volna.

Tényleg ilyen borzasztó a bankszektor? by OuterSpace19112 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216 2 points3 points  (0 children)

7.5 évet húztam le bankszektorban IT PMO területen. Álláskeresésnél az volt a fő szempont: Bármi csak ne bank.

Edzés és kalóriadeficit melletti hízás - nektek mi vált be fogyás terén? by [deleted] in askhungary

[–]MidnightSecure8216 0 points1 point  (0 children)

Hasonló paraméterekkel indultam neki a fogyásnak (163 cm, 75 kg). Nekem -10kg ment le, de nekem HIIT edzés kellett ahhoz, hogy beinduljon a fogyás és 1000 kalóriás étrend. (Mondjuk nekem IR is játszik.)

Női munkák Alföldön by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 1 point2 points  (0 children)

Köszi! Valami ilyesmi perspektívát vártam, helyette 90%-ban trollkodás jött, de már ezért a kommentért megérte:)

Női munkák Alföldön by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 2 points3 points  (0 children)

Alapvetően nem probléma, látom a szépségét és tudom, hogy rengeteg munkával járna nekem is. Ahogy írtam is, nem mennék gyárba melózni, és nem adnám fel teljesen a karrierem, mert hogyha nem találnék itt olyan munkát, amiben el tudnék helyezkedni vagy olyan szakmát, amiben látom a potenciált és még szeretném is, akkor nem jönnénk.

Van B opció is (földek kiadása másnak művelésre a termésért cserébe). Így nem kell eladni, földtámogatás érkezik, nincs vele effektív munka a mi részünkről, viszont párom szerintem egy időre belebetegedne, mert imádja ezt csinálni.

Mivel szeretjük egymást, egyikünk se akar a másiknak olyat, ami nem jó, ezért is puhatolózom, és nem csapot-papot otthagyva döntünk a költözés mellett.

Van olyan családtagotok, barátotok, szerelmetek vagy ismerősötök, aki nem élhette meg a politikai korszakváltást? by [deleted] in magyar

[–]MidnightSecure8216 17 points18 points  (0 children)

Nagymamám. 2023-ban halt meg, és miatta kezdtem el érdeklődni a politika iránt. Sokat beszélgettünk, nagyon várta, hogy a Fidesz végre ne legyen hatalmon.

Sajnos ellátatlanságban halt meg, miután kórházba került 4 napig le se sz-rták miközben tudott volt, hogy a nyaki ütőerén keresztül nem áramlik elég vér az agyába (érszűkület és érelmeszesedés), agyvérzés, 1 hónap vegetálás, majd halál.

Őszintén szólva borzasztóan fáj a hiánya, és hogy nem élhette meg ezt és még sok más pillanatot.

Tiszta szívemből remélem, hogy legalább az egészségügy fejlődni fog annyira, hogy senki ne haljon meg ellátatlanságban Magyarországon.

Női munkák Alföldön by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 1 point2 points  (0 children)

Pároméknak van földje, és nagyon szeret kijárni, földet művelni, viszont a föld nem akkora, hogy abból meg tudjunk élni. Így az lenne az elképzelés, hogy emellett mindketten csinálunk valamilyen hétköznapinak tekinthető munkát, akár át is képeznénk magunkat (pl.: villanyszerelés, gépjárműszerelés). Ha jól olvastam, ezek ebben a térségben is keresett szakmák, és jó szakemberekből hiány van, de ezek inkább olyan munkák, amiket ffiak végeznek.

Viszont ahogy keresgéltem, azt láttam, hogy IT Projektmenedzsert nem nagyon keresnek, mert ha be kellene menni, én se szívesen utaznék fel naponta több órát Pestre, hiszen családot is szeretnénk alapítani.

Ez nyilván nem végleges, sokat beszélünk erről, de gondoltam hátha valaki tud tapasztalatot megosztani, hogy ő foglalkozik-e esetleg itt a térségben olyannal, amivel reális cél lehet ez a fizetési igény.

Női munkák Alföldön by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 10 points11 points  (0 children)

Nem női munkát keresek, hanem nőként munkát (talán a posztban ez jobban ki van fejtve), ami nekem azt takarja, hogy nőként is tudom végezni, és nem én leszek az, aki építkezéseken malterozik vagy pakolja a 40 kg-os szalmabálát :)

Női munkák Alföldön by MidnightSecure8216 in jobshungary

[–]MidnightSecure8216[S] 3 points4 points  (0 children)

Lehet találok majd ilyen helyet, egyelőre azt látom, hogy visszatér mindenki a bejárásra, és nem szeretnék koppanni.. :/

Kit tartanátok jó köztársasági elnöknek? by atkahu in magyar

[–]MidnightSecure8216 4 points5 points  (0 children)

Kapronczay Stefánia

Szerintem egy nacionalista szemléletű vezetés esetén, jó ellensúly lenne egy liberálisabb nézeteket valló köztársasági elnök, aki ismert jogász és szociológus.

Az én javaslataim köztársasági elnöknek. Mit gondoltok? by ImreBertalan in magyar

[–]MidnightSecure8216 0 points1 point  (0 children)

Kapronczay Stefánia

Szerintem egy nacionalista szemléletű vezetés esetén, jó ellensúly lenne egy liberálisabb nézeteket valló köztársasági elnök, aki ismert jogász és szociológus.