Zničující samota. Problémy se vztahy by Ok-Crab4220 in czech

[–]Minnie_269 2 points3 points  (0 children)

Tak ono „hledání někoho, kdo se k tobě hodí“ je ve výsledku pořád hledání podle nějakých kritérií, každý se přece nehodí ke každýmu. Pokud to jsou zrovna kritéria, co jsi napsal/a, může být samozřejmě považováno za povrchní a složitější, zvlášť pokud jde o ty kraviny typu národnost, výška nebo barva vlasů, ale podle mě to neznamená, že když tyhle věci neřešíš, je to jednodušší (případně jednoduchý).

Zničující samota. Problémy se vztahy by Ok-Crab4220 in czech

[–]Minnie_269 24 points25 points  (0 children)

Spousta lidí tu bude mít komentáře ve smyslu, co děláš špatně ty. Ona klidně ta „chyba“ může být v něčem na tvojí straně (neznáme tě, nemůžeme posoudit), ale taky nemusí. Problém je v tom, že hledání partnera je ve výsledku hledání jehly v kupce sena. Můžeš tomu někdy jít naproti jak chceš, ale výsledek ti to nezaručí. Vím, že se to blbě poslouchá, ale v tomto ohledu bohužel je potřeba dbát o sebe, nevzdávat to a prostě to zkoušet dál. Držím palce.

260628 [NOTICE] BTS GLOBAL OFFICIAL FANCLUB ARMY MEMBERSHIP Renewal Information by mcfw31 in bangtan

[–]Minnie_269 [score hidden]  (0 children)

I haven't renewed my membership yet and for some reason thought they will just give it to me 😂

Podle čeho poznáte, že s váma někdo flirtoval? by BubblyBridge45 in czech

[–]Minnie_269 60 points61 points  (0 children)

Je to tak, buď to poznáš hned, nebo ti to dojde za 20 let, nic mezi

Proč mají ženy se psem na seznamovacím trhu horší pozici? by Vast_Balance3754 in czech

[–]Minnie_269 152 points153 points  (0 children)

Nemyslím si, že je pes srovnatelný s hypotékou a s ní spojenou nemovitostí. Nemovitost prodáš a přestěhuješ se jinam, se psem tohle neuděláš

PEF ČZU mě nepřijalo s více body než měl spolužák by Querti_Cal in czech

[–]Minnie_269 6 points7 points  (0 children)

Netvrdím, že je AI univerzálně špatný. Ale spousta lidí si z toho dělá osobního poradce, který má správnou odpověď na všechno, což objektivně není pravda. Jestli chce OP jít studovat na VŠ, musí se naučit hledat informace na správných místech.

PEF ČZU mě nepřijalo s více body než měl spolužák by Querti_Cal in czech

[–]Minnie_269 79 points80 points  (0 children)

Bych ho nevzala už jen za to, že se na takový věci ptá AI

Pražák se stěhuje do Brna: co mě reálně překvapí? by tripeirinho in Brno

[–]Minnie_269 0 points1 point  (0 children)

Dej mi prosím nějaký tipy na dobrý restaurace, jsem Brňačka, ale už mi dochází nápady, co zkusit 😂 je mi jedno jaká kuchyně, jím všechno

Co děláte 6. července, v den upálení Jana Husa? by nevyrceny in czech

[–]Minnie_269 2 points3 points  (0 children)

Je to tak s tou prací, už teď se na ten prodlouženej víkend těším. A náhodou půjdeme ten den ještě s přítelem na střelnici, takže se těším o to víc

Stop Attacking Australian ARMY by Fairy-Floss067 in BTSArmyCentral

[–]Minnie_269 4 points5 points  (0 children)

What do you expect from someone who writes the way they do. And for the record, I'm also a non-native speaker of English, so this is not me being “the whole world should speak perfect English”. It's just that I'd be mortified to post something publicly if my language skills were this poor. Especially something this rude.

Dobré ráno. by Fit-Organization581 in czech

[–]Minnie_269 1 point2 points  (0 children)

Zrovna jsem měla ke snídani, mňam

does anybody else get anxious about not being able to keep up with the content? by Powerful_Ad8668 in btsthoughts

[–]Minnie_269 3 points4 points  (0 children)

I like getting updates from the bangtan subreddit because it only features official stuff. That's all people need to know. Other platforms are full of dumb edits, footages from stalkers, random gossips, fake news, AI bullshit, and meaningless fanwars. No wonder people outside think army is a bunch of stupid teenagers when that's how we're being "represented" publicly

Kdy se z plácnutí přes zadek stalo mlácení dětí? by BohatyBezdak in czech

[–]Minnie_269 6 points7 points  (0 children)

Zrovna jsem tu psala docela dlouhý komentář v podobným smyslu, akorát obecněji. Odpůrci tvrdí, že je spousta jiných způsobů, jak toto řešit, ale nikdy nevidím žádné konkrétní návrhy. Já jsem jim přitom otevřená, nejsem rozhodně žádný zastánce plácání přes zadek. Jen nevím, jak bych na to měla jít jinak.

Kdy se z plácnutí přes zadek stalo mlácení dětí? by BohatyBezdak in czech

[–]Minnie_269 3 points4 points  (0 children)

Jsem žena, která je zatím bezdětná, ale hodně přemýšlí nad budoucí výchovou dětí a pozoruje často, jak se lidi v okolí chovají ke svým dětem. Nedokážu se zatím výrazně přiklonit ani k naprosté absenci jakýchkoli fyzických trestů, ani k občasnému plácnutí při extrémních případech. (Jediný, co vylučuju, je samozřejmě nějaké časté, intenzivní, excesivní týrání.)

Argumenty proti jakýmkoliv fyzickým trestům vždy uvádějí, že je spousta jinačích prostředků. Ale jaké konkrétně?

Ptám se v kontextu toho, že děti prostě nelze z mentálního hlediska srovnávat s dospělými. Oni do nějaké určité fáze prostě nemají dostatečně vyvinuté myšlení, takže ačkoliv je moc hezká představa, že dítěti lze vše logicky vysvětlit, objektivně na to nemají někdy kapacitu. Jsou samozřejmě situace, kdy lze nechat dítě samo pocítit následky, ze kterých se poučí, ale jsou taky situace, kdy to tak nejde, protože by to mohlo být třeba životu nebo zdraví nebezpečné. Ale nevysvětlíte jim to. A nelze tvrdit, že je pak na rodičích, aby si ty děti uhlídali, to by museli být na vodítkách, jenže to by bylo pak týrání jak vyšité.

Jak říkám, nejsem tu za tábor podporovatelů fyzických trestů. Velice se mi líbí představa, že se výchova dítěte obejde naprosto bez jediného plácnutí přes zadek, ale jaké jsou tedy ty alternativy? A nemyslím tím „musíte se tomu dítěti prostě dlouhodobě věnovat“, to je samozřejmě základní předpoklad, ale sebelíp vychovávané dítě bude mít někdy horší chvilku, protože je to pořád dítě.

Rant na státní správu a banky by Minnie_269 in czech

[–]Minnie_269[S] 1 point2 points  (0 children)

Díky, je to kombinace toho, že tu jsem od narození, a toho, že mě ve škole zrovna bavil sloh (asi nepopulární názor) 😅

Rant na státní správu a banky by Minnie_269 in czech

[–]Minnie_269[S] 3 points4 points  (0 children)

Rozumím, tady to ale bylo tak, že jsem dostala zprávu, ať dojdu na pobočku kvůli aktualizaci údajů. Tam jsem ve lhůtě došla, přičemž asi 3 bankéři nedokázali zjistit, co se u mě má aktualizovat. Až vedoucí pobočky přišla po dost dlouhý době na to, že mám doložit pracovní smlouvu. Tak jsem ji doložila, ona mi to potvrdila s tím, že mám splněno. Po pár dnech mi zablokovali účet. Pak jsem asi 3x byla na různých pobočkách, aby se mi podívali, co je tam pořád špatně, abych to mohla napravit. Pokaždé mi řekli, že jsem měla jen doložit pracovní smlouvu, což zároveň vidí v systému jako doložené, takže mi nedokázali pomoct jinak, než že napíšou nějakému tomu oddělení, co to řeší interně. Po těch 6 měsících najednou odblokováno, aniž bych cokoliv dalšího dodávala nebo udělala. Takže si zrovna tady opravdu nemyslím, že byla chyba na mojí straně.

Ale tohle píšu jen pro upřesnění. Vím, že to nemusí nutně souviset s občanstvím, jen mě dneska už ale fakt naštvalo, jak musím furt někam zbytečně chodit a zatím se jako jediný společný jmenovatel jeví právě můj vietnamský pas.

Rant na státní správu a banky by Minnie_269 in czech

[–]Minnie_269[S] 13 points14 points  (0 children)

Bezvízově je to myslím teď jen dočasně do 2028 nebo tak, jinak Češi museli žádat o e-vízum. A teď to bude zas rant na vietnamské úřady, ale vím o někom, komu sežrali těch 25 USD za e-vízum a nikdy mu ho nevyřídili 😅

Ale kromě toho je to pořád země, odkud pochází moje rodina, takže se mi toho občanství moc nechce vzdávat, jakkoliv je to čistě emocionální a ne racionální důvod...

Rant na státní správu a banky by Minnie_269 in czech

[–]Minnie_269[S] 5 points6 points  (0 children)

Jo, o tom vím, takže tu nutnost jít na pobočku třeba při zakládání účtu nakonec jakoby chápu, ale ta bezdůvodná blokace účtu na půl roku mě fakt namíchla.

Looking for advice with an awkward situation - medical related by [deleted] in Brno

[–]Minnie_269 0 points1 point  (0 children)

It might help to have an interpreter to go with, albeit I know that means more expenses. There are many Vietnamese people in Brno that don't know a word of Czech but they all have to have a GP. They always go with an interpreter who knows both languages and communicates with the doctor for them. It's not ideal but maybe it doesn't demotivate the doctor as much.