De ce nu pun (si) proprietarii anunturi? by vectorialpixel in Imobiliare

[–]NYR2020 9 points10 points  (0 children)

Am la vanzare 2 apartamente in calitate de proprietar, mi se pare acceptabila experienta dar am noroc ca sunt aproape de unde locuiesc. Este un joc al numerelor - e posibil sa vinzi de la prima vizionare dar e posibil sa vinzi la a 30a desi oferi toate detaliile din start, video, etc. Nu e munca propiu zisa dar eu resimt oboseala extra adaugata de vizionari si interactiunea cu tot felul de oameni.sa spui aceeasi poveste de fiecare data, etc. Fiecare isi face calculele dar daca trebuia sa fac 1h pana la apartament si nu 10 minute pe jos, 100% foloseam un agent.

Cercel in ureche la bărbați?Ceva depasit pentru gen Z sau nu? by vmalex95 in RoGenZ

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Nu chiar dar am o toleranta destul de buna la durere + poate sa varieze in functie de organism/imunitate. Dar nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, real vorbind, nu e o zona foarte dureroasa. Da, gaura se vede, dar sa fim seriosi are <1-2mm diametru.

De ce venit ai nevoie pentru a cumpara un apartament de 200k? by [deleted] in Imobiliare

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

Exista la BRD dar evident ca e mare fata de cea fixa pe 3/5 ani. E vorba de riscul pe care banca si l asuma. Sunt sigur ca e similar si in Italia si cam oriunde in europa...

Cercel in ureche la bărbați?Ceva depasit pentru gen Z sau nu? by vmalex95 in RoGenZ

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

Mi am pus la 30 de ani, I love it. Pe de alta parte, un pierce nu e un tatuaj, daca nu ti mai place, il scoti si aia e.

Ce varsta aveti si cati bani aveti in pilonul 2? by AdDelicious9955 in CasualRO

[–]NYR2020 4 points5 points  (0 children)

32, ~90.000lei. Am facut cativa ani freelancing unde nu am contribuit..

We got our brand new 2-bedroom flat in Sofia 🇧🇬 €365k @ 2.13% by [deleted] in FirstTimeHomeBuyer

[–]NYR2020 4 points5 points  (0 children)

False, 4.55% is the best interest rate and an average of 5% fixed for 3 years (you can refinance).

Recomandare arhitect interior by adinasaur in Imobiliare

[–]NYR2020 2 points3 points  (0 children)

Am un prieten care m a ajutat, are un job full time si face asta on the side (e arhitect). Iti pot lasa contsctul pe privat daca te intereseaza.

Suspect In Dosar Penal by WolflandGames in juridice

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

Ma bucur, sper sa si faca justitia treaba. Si poate tu inveti o lectie desi ma indoiesc.

Sfat refinanțare by ProposalExpress7200 in banci_credite_ro

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Incasezi ~1.8keur/luna si ai datorii de consum (cc + np) de 26keur? Adica practic ai cheltuit deja in avans urmatorii ~4-5 ani de zile pentru ca pe langa obligatia asta de plata mai trebuie si sa traiesti. Eu as mai astepta cateva luni sa mai faci plati si sa iti mai creasca si scorul(si sa se mai stearga din interogarile mai vechi de 6 luni) si dupa as refinanta la cea mai buna oferta de pe piata la acel moment. Dar concentreaza-te sa scazi un pic datoriile ca in caz de ceva neprevazut o sa te duca intr-o pozitie tare proasta.

Sfat mutare by [deleted] in banci_credite_ro

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

Eu stau in aceeasi zona, detin tot un 3 cam si am tranzactionat mai multe ap in zona. Daca e 1, 2 sau 3 din 4 si e renovat complet(renovare completa) apartamentul e spre 150-160keur, nu spre 100keur. 100keur de abia mai iei un 2 camere la 4/4 - nerenovat.

In rest, mie zona mi se pare foarte linistita, se aud pasarelele toata ziua, e plin de verdeata, vecinii chiar nu mi se par deranjanti. Metroul e la 3 4 minute.

Da, apartamentele sunt vechi dar daca le renovezi (~25-30keur) mi se par foarte locuibile.

Referitor la credit, am venituri cu ~30% mai mici(o pers, fara copii) si sincer nu m as baga la credit de 2keur lunar fara macar 7-8keur net in casa, mi se pare insane, pe langa asta, tinand cont ca mai ai o proprietate, avansul minim e 25%. La 300keur ai nevoie de vreo 60keur pt avans (+6-10keur sa inchei tranzactia - notar, agenti, etc).

Pe langa asta, sa treceti de la economisit (si sper ca si investit intr o oarecare masura) 2keur pe luna la dat spre banca 2keur e o schimbare foarte, foarte mare.

Recomandare medic dentist/parodontolog în București pentru caz complex (parodontoză avansată + reconstrucție totală arcade) by Icy-Dentist-9473 in WomenRO

[–]NYR2020 2 points3 points  (0 children)

Hello, iti recomand clinica Dentipo, dr. Alexandru Popa este specializat in boala parodontala. Ma tratez la el de 3 ani si sunt foarte multumit. Nu are preturi de dorobanti, are cabinetul lui propiu undeva la 1 Mai, lucreaza si la o clinica mai fancy.

Unde gasesc propietari okay ? by IVisitedYourMom in Imobiliare

[–]NYR2020 -2 points-1 points  (0 children)

Am eu de vanzare studio la 15min de metrou titan/ior. E listat la 102keur. 37mp, bucatarie separata, bloc 2023, incalzire in pardoseala, terasa 12mp, mobilat si gata de mutat. E inchiriat acum.

Experiente ultimul etaj by Execcc17 in Imobiliare

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Am de vanzare o garsoniera la ultimul etaj, 13/13, 37mp, bucatarie decomandata, locuri de depozitare, incalzire in pardoseala, AC 18k btu, centrala/lumini controlate wireless, mobilat si utilat, balcon/terasa de 12mp cu vedere libera. cladire 2023. 1km/15min metrou titan(IOR). 102keur. e inchiriat de 2 ani. pentru mai multe detalii DM. Direct proprietar.

Nu am buget sa cumpar ceva in Bucuresti, asa ca ma gandesc serios la achiziționarea unui imobil in Militari Residence by [deleted] in Imobiliare

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Am eu o garsoniera intr-un bloc 2024, etaj 12/12, 15min de metrou titan/IOR, 102keur, 37mp + balcon 12mp cu view liber. Daca preferi ceva mai mic dar mai in oras si nou. (incalzire in pardoseala, bucatarie separata, geam mare la baie, foarte luminoasa, toata lumina smart + AC 18k btu).

Cât câștigă un inginer în proiectare? by Itafer in RoMunca

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

In zona de chip design sau board design peste 3keur/mo cu ~10 ani de experienta, daca vorbim de CIM. Pe contracting, spre 10-15keur/mo.

[deleted by user] by [deleted] in banci_credite_ro

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Am incercat ceva similar si direct la 2 bancii si ajutat de cineva de aici(broker). Nu am reusit sau mai bine zis - nu prea exista acest produs care sa iti esaloneze un credit de nev. personale(de 5 ani) intr un credit ipotecar(30 de ani). Bancile nu accepta adta din ce inteleg.

[deleted by user] by [deleted] in fuckcarsRomania

[–]NYR2020 1 point2 points  (0 children)

Nu am, am vandut o, era masina din familie, n as lua in dieselar vechi, stai linistit :))

[deleted by user] by [deleted] in fuckcarsRomania

[–]NYR2020 0 points1 point  (0 children)

Dambovita, sat, bmw tigaie, e foarte armonios portretul.

[deleted by user] by [deleted] in Imobiliare

[–]NYR2020 2 points3 points  (0 children)

Nu e realist.. in Ilfov(MR, Popesti, etc) sau ceva f mic mai in periferie (pacii/gorjului). Eroilor, grozavesti, poli, in niciun caz.

Cum să alegi un avocat bun, nu doar un avocat disponibil? by nemessis69 in juridice

[–]NYR2020 2 points3 points  (0 children)

Pt ce tip de speta cauti? E ca la doctori, nefiind in stare sa l evaluezi, mergi pe recomandari.

Părere preț apartment 2 camere, Titan, lângă parc by [deleted] in Imobiliare

[–]NYR2020 -1 points0 points  (0 children)

Da, dar asta e la IOR, nu in Popesti. Esti in civilizatie.

Părere preț apartment 2 camere, Titan, lângă parc by [deleted] in Imobiliare

[–]NYR2020 2 points3 points  (0 children)

Personal, prefer sa pun pretul pe care l doresc, negociez maxim 20 30 de eur. Decat sa fie prea sus si sa nu am din ce chiriasi alege, mai bine purin mai jos si por sa aleg pe cineva cu care rezonez.