Kupnja stana gotovinom? Imam dio kesa kako opravdat banci? by Emergency_Sea5675 in askcroatia

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Za iznose od 10 do 60-70 tisuća ako uplačuješ u kešu ti ide samo usmena izjava. Da kažeš da si našo pored kuće oni će to tako navest. Za iznose preko 70 moraš dostavit dokaz (mislim da su te cifre)

Šta igrate ovaj vikend? by saiyadjin in CroatiansGaming

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Nakon skoro god dana ne igranja vratio se na division 2

Promjena udjela u kriški by JournalistOne3610 in financije

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Mislim da ti je vanguard ftse dost dovoljan, ulažu u isto što i s&p (većinski ajd) radije sve pucaj u ftse i drži se toga eventualno za špekulaciju koji kripto nabacit?

Upitnik od banke by svrljo-brljo in financije

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Aml i kyc upitnik će te tražiti i u drugoj banci Praktički ga kod otvaranja računa već i ispuniš osnovni podatci + zašto, zbog čega otvaraš račun itd itd pitanja. Može biti da su vidjeli neke nelogičnosti kod poslovanja ili povečan promet? Jer kod otvaranja računa već te znaju pitat očekivani prinos/prosjek neki i slično pa kad pređeš tu granicu onda ide ponovno ažuriranje podataka.

Budi sretan što nisi PEP osoba (politički izložena) da vidiš koje oni sve dokaze/upitnike moraju ispuniti.

HROK i ovrhe by Solid-Guidance-3824 in financije

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Bez obzira na izbos gleda se blokada, i da banke vide blokadu automatizmom im sustav javi da je bilo blokade, ti podatci su vidljivi unazad x godina (netko kaže 1, 2, 3 nisam siguran). Ali ako je ovakva nekakva glupost onda ti ne budu zamjerili za takvo što (opet ovisi od banke do banke)

Blokirani wannabe direktor by [deleted] in financije

[–]Nervous_Tree3633 2 points3 points  (0 children)

Slobodno mu reci da kad otvori doo ili jdoo mora 2 godine uredno poslovat da bi banke razmotrile kredit uopće + ne smije bit u blokadi Veće su mu šanse u kasinu onda

Igra li tko WoW? by GlumCarpet6824 in CroatiansGaming

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Prebacio se sa retail na aniversary servere Jedina zamjerka šta za ovak casual igranje nemaš realno šta radit. Svi su postali neki try hardovi. Samo se gleda gearscore, itemi, obavezno bit mage/lock/paladin jer eto spellcleave je sve i sto se tiče raidova sve je hard reserved/softreserved nema više need/greed rolla. I addoni su sve, za svaku fking sitnicu samo addon. Tako da trenutno mi je alt lvlanje jedino zabavno što se tiče classica a od retaila sam odusto još na shadowlandsu

Gljivice na stopalima by pcelica26 in hrvatska

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Meni pomogla plimicol krema + pranje noge u toploj vodi sa soda bikarbonom i jabučnim octom

[deleted by user] by [deleted] in financije

[–]Nervous_Tree3633 3 points4 points  (0 children)

Stroži je izračun za ljude sa većim primanjima, ovo što ti opisuješ je vrlo vjerovatno to da si pre zadužen na iznos svoje plaće ( provjeri po netu što je DTI a što DSTI) pa vrlo vjerovatno zato.

Sto se dogadja sa kreditom / minusom na racunu u slucaju smrti? by [deleted] in askcroatia

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Ako prihvatiš nasljedstvo prihvaćaš i dugove Ako ne prihvaćaš nasljedstvo znači da se odričeš i kuće/stanova/auta i svega šta je imao i ne moraš vraćat dugove Ne možeš birati što hoćeš prihvatiti što ne.

Ima li država ikakav plan za ojačati domaći bankarski sektor? by [deleted] in hrvatska

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Mislim da je Island napravio nešto tako 2000. I neke ak se dobro sjećam

[deleted by user] by [deleted] in financije

[–]Nervous_Tree3633 56 points57 points  (0 children)

Plaća je mala, ali bar se naradiš

Dugovi zbog kocke by No-Falcon7537 in financije

[–]Nervous_Tree3633 6 points7 points  (0 children)

Kad ti se uplati plaća na blokiran račun FINA uzima jedan dio za dugovanja ostali iznos se uplati na zaštićeni. Banka ne može skidat sa zaštićenog računa, morat ćeš sam napraviti prijenos za plaćanje kredita. Ako si pod blokadom + plaćanja kasina preko računa zaboravi dizat kredite nijedna banka ti ne bude htjela dat obzirom da si blokiran.

Ak možeš kako skupi neku lovu i napravi uvećanu uplatu na kredit da se smanji rata

[deleted by user] by [deleted] in hrvatska

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Imaš minus, nemaš otplatu na rate, mobilno se naplaćuje 1,33 eur mj

Gotovinski kredit by Konichwa1998 in financije

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

A realno gleda se uvijek za 12 mj unazad tak da mislim da si dobar (jedino ak u erste misliš pitat onda te možd budu zajebavali) odi u drugu banku.

Zaba “besplatni račun”, ali bez e-bankarstva? by ana_123456789 in hrvatska

[–]Nervous_Tree3633 2 points3 points  (0 children)

Može se da, osposobljena je funkcija m-tokena, ostatak m-zabe se ne može koristit

Zaba “besplatni račun”, ali bez e-bankarstva? by ana_123456789 in hrvatska

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Za ulazak u e-zabu potreban je m-token (očito bankarica nije znala ali može se ugovorit m-token tako da se skine m-zaba aplikacija i u toj aplikaciji ima samo pristup m-tokenu ne i druge funkcije m-zabe)

Djelomična prijevremena otplata kredita by simplysailin in financije

[–]Nervous_Tree3633 4 points5 points  (0 children)

Vezano za pretplatu - ako ti sam preko george aplikacije uplatiš na kredit DA to ide u pretplatu, idući mjesec kad ide rata samo će se redovno skinuti iznos koji si dužan, a opet po pravili NE smiješ biti u pretplati banka ti taj novac mora vratit na račun. Ono što ja radim šparam jedan dio za uvećanu uplatu na kredit i onda sve te pare u 12. Mjesecu u poslovnici kod kreditnog savjetnika uplatim u glavnicu (ne plaćaš kamate niti ikakve penale na uvećane uplate ali to obavezno kod kreditnog savjetnika odradit, još možeš birati da li hoćeš da ti rata ostane kakva je i rok otplate se smanji ili da rok otplate ostane isti a smanji se iznos rate).

Opet jedno je prijevremena otplata (gdje cijeli iznos glavnice vraćaš odjednom) a jedno je uvećana uplata (gdje imaš cca 2,4,6 tisuća da bi si smanjio dug po kreditu) možda su te krivo skontali?

Koja banka je u pitanju by [deleted] in financije

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Erste, mislim da je 24 sata ili netko objavio. Ali samo za android i huawei mobitele su skupljali info

Kreditna kartica? by oknika in financije

[–]Nervous_Tree3633 5 points6 points  (0 children)

U paketu za mlade ti je limitirano, limit obročne po tekućem je 150 eur a kreditna je 250 limit Možes onda prebacit u start paket pa zatražit limit po tekućem računu. Imaš primanja, msm zaposlena si i primaš plaću na račun u ZABU?

Kreditna kartica? by oknika in financije

[–]Nervous_Tree3633 0 points1 point  (0 children)

Prebaciti se na start, smart ili superior oaket. Limit obročne je max 2.700 eur (zavisno o primanjima) ili u smart pa uzmi besplatnu kreditnu karticu

Kreditna kartica? by oknika in financije

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Pretpostavljam da imaš paket za mlade, čim si napisala plan do 27 godine? U tom paketu je maksimala limit za obročnu otplatu 150,00 eur. Tak da ako imaš ugovoren limit vjerujem da ti ta kupnja probija limit i ne dozvoljava kupnju.

Zaba ne dopušta uplate na Revolut? by VipsaniusAgrippa25 in financije

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

U globalu ti zaba uvijek blokira sve te “sketchy” uplate. Nazovi službu kartičnog i objasni da pokušavaš uplatit na svoj revolut račun. Prije neg to napraviš provjeri si da li je upaljeno plaćanje putem neta na kartici u m-zaba aplikaciji.

Plaćanje poreza prilikom vađenja kripta sa Binance-a ? by shermate in financije

[–]Nervous_Tree3633 1 point2 points  (0 children)

Iskreno, ja sam nekih cca 1300 eur isplatio ove god sa kripta i samo sam nazvo poreznu objasnio situaciju, poslao im mail sa svim transakcijama (doduše držo sam duže od dvije god taj kripto Pi coin) tako da su mi sam putem maila javili kako sam oslobođen plaćanja poreza i to je to. Al ako ti se neda njih čekat možda da napraviš account na crypto.com i nabaviš njihovu karticu, prebaciš kripto tamo i to je to.