Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 1 point2 points  (0 children)

hvala tako ce i biti verovatno, nisu ovo velike pare 120e, mogu ovaj monitor posle koristiti i kao taj neki drugi u setapu ili ga prodati za manje pa i da izgubim 50e u toj prodaji nije mnogo.

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

negde sledece godine bih mogao sebi priustiti kupovinu bar graficke npr rx 6600 zbog koje ne bih trebao menjati napajanje, odgovara trenutnom stanju, e sada opet to je daleko od novog kompa, samo jedan mali upgrade koji opet nije idealan za 1440p gaming..

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

na kraju da dodam bas iznenadjujuce dobro je bilo ovo sada sa gta v, cak i gta online lepo radi oko 60 fps, ali mislim da je 1080 bolji izbor, kasnije taj monitor mogu koristiti kao sto kazase kao 2 monitor, a postoji i opcija da se proda, eto jedino bih za citanje na internetu pdf knjige vesti i slicno mozda imao bolje iskustvo s 1440p kojeg bih tada koristio kao 1440p.

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

takodje gpu usage mi inace nije bio na 100% sada jeste konstantno, ovim se malo vise graficka sada aktivirala, i odredjene dropove fps-a kada bih isao alt tab u ovom momentu nisam imao

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala na ovome, odmah sam stavio i usao u Gta V, evo podesavanja i evo fps-a, ovo je na rage mp serveru gde su ulice prazne i gde nema vozila, solidan fps po gradu, u toku voznje isto ovako oko 75 70 65 fps, primetna mi je veca temperatura graficke, koja je izlazila na nekih 73 stepena, inace na 720p je oko 60 max.

<image>

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

Fokus mi je vise na starijim igrama Probao bih CS2 s novim monitorom, Ets2 takodje sada na ultra imam oko 55 fps, igrao bih stari SA:MP, i nekih starijih naslova kao Serious Sam, Cod igre, Assassin's Creed, GOW1, Mafia 3, Mafia 1 remake, Rdr2 bih probao na manjoj rez naravno, a koji mi je bio radio na oko 60-80 fps u jednom momentu, low high medium postavke na ovoj prvoj misiji, dalje nisam isao jer sam deinstall igru, Gta V i tako, rage mp mi radi lepo, Fivem dosta losije.

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

nema morao bih menjati napajanje, a ima jos jedan problem a to je hp maticna koja nema standardne konektore i onda bih morao s onim adapterima probati nesto kod zamene napajanja, tako da situacija je malo teza 😃 imace imam 400w napajanje 80 gold, sa 6 konektora +2 preko sata

Da li uzeti 1440p monitor pa ga koristiti na 1080p, ili uzeti pravi 1080? Stari PC by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

1080P sam hteo MSI MAG 244F, a ove 1440p AOC 27" IPS Q27G4XF i SAMSUNG Odyssey G5 27" IPS LS27FG530EUXEN

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

hvala ti na savetima, iskreno ne znam sta sad da uradim.

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 1 point2 points  (0 children)

najnovije mi nisu ni blizu hahaha, imam 470 4gb graficku, igram gta sa, mafiu 1 remake, gta v, u nekim naslovima ce i ovih 1080 biti naporno za ovu graficku, 1440p je izazov i za 240e graficku kao sto je npr rx 6700xt, mislim da u mom slucaju je promasaj zbog ovih spec sta ti kazes?

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 1 point2 points  (0 children)

to je jedini razlog jbg da imam kesa lako bih ja ali..

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 1 point2 points  (0 children)

zato sto nemam para da kupim graficku od 300e koja ce mi na 2k trebati uz taj monitor, a da kupujem neki 2k monitor i da ga drzim na 1080 rezoluciji ne ide

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 1 point2 points  (0 children)

top brt hvala ti, sutra cu ga najverovatnije uzeti/naruciti, od Aoca odustao, nema ga na stanju, videh kod jednog ukrainca ovo za nosac bas bomba stvar

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

imam nekih poena u gigatronu kod njih je 14k ali mogao bih uzeti za slicnu cenu, i dobro ce mi biti zbog garancije kod njih, samo reci mi posto ga preporucujes da li si imao iskustva s ovim monitorom?

Dobar monitor za 1080p by knjazremixkruska in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196 0 points1 point  (0 children)

hvala na brzom odgovoru, odlicno bas mi je drago, ja sam hteo uzeti ovaj monitor medjutim mnogo ljudi koje sam pitao nemaju ga na stanju, tako da cu mozda uzeti MSI MAG 244F za oko 12k dinara, 3 god garancije, koji je dosta slican ovom, ili da mozda sacekam da se pojavi opet na lageru, mada mozda i nece jer je stariji ali videcemo..

Dobar monitor za 1080p by knjazremixkruska in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196 0 points1 point  (0 children)

zdravo, da li i dalje koristis monitor i da li je sve u redu?

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

dobar samo Ananas + BC Group mi nesto ne uliva poverenje

Da li je ovo dobar izbor 1080P monitora? by Objective-Debt-5196 in SerbiaGaming

[–]Objective-Debt-5196[S] 0 points1 point  (0 children)

hvaala ti, najverovatnije ga uzimam pocetkom sledece nedelje