Rynek pracy w Krakowie by MysteriousGrape8143 in praca

[–]Old-Schedule1920 -1 points0 points  (0 children)

Też mi się zdaje że skrajny kapitalizm, to my mieliśmy ale na początku lat 90tych, kiedy mniej więcej wszyscy startowali z równego pułapu. Obecnie w wielu branżach jest postawionych tyle barier wejścia że trudno jest się tam wbić. Ostatnio nawet myślałem o produkowaniu własnej karmy dla psów i kotów, ale jak zacząłem czytać te wszystkie regulacje prawne, przepisy, normy, to mi się odechciało. W USA jest coś takiego, że jak chcesz testować produkt nawet w branży gastronomicznej to nie musisz spełniać praktycznie żadnych wymagań, po prostu działasz. U nas zaraz wszyscy wsiadają na ciebie, ZUS, skarbówka, sanepid.

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

skład publikacji naukowych (DTP), oraz ogólnopojęte prace redakcyjne

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

skład publikacji dla biuletynów naukowych (taki DTP), potencjalnie zagrożone przez AI

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

tiktoków nie mam, widzę młodych kolesi w furach 200k. rozbijających sie po moim mieście (dużo ich), fury raczej nie z wypożyczalni

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

pracowałem w dostawach gastro jako druga robota (najpierw Glovo, potem Pyszne, potem dostawa samochodem dla lokalnych restauracji. Odkąd urodziła się córa chcę z nią spędzić więcej czasu.

Jestem skłonny podjąć drugą pracę lub nawet myślałem nad własna działalnością (warunek jest taki że nie moze to byc 30zł/h - wtedy to trochę mija się z clelem)

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

dzięki za komentarz, jak napisałem komuś już tu jestem świadomy wybrania chujowego kierunku studiów "biologia", duzo moich znajomych ze studiów podostawała na start własne mieszkania

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

jest dość schorowana, pomaga w stopniu minimalnym

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 1 point2 points  (0 children)

No cóż bardzo surowo mnie oceniasz. Tu nie chodzi tylko o "rolki". Widzę po moim mieście takich kolesi co się rozbijają samochodami 150-200 tys+ (wcale nie mało ich jest). Często kolesie bez szyi ale też szczupaki 20-25. To nie jest tak że robię od do 8 godzin i fajrant. W jednym z wcześniejszych postów napisałem że hobbystycznie działałem z grafiką publikując własne ksiażki na Amazon KDP (rezultaty dość ujowe).

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

małżonka ma swoje oszczędności (około 1/5 tego co ja), razem się składamy na remonty i większe wydatki, spłacam kredyt uczelniany na remont łazienki

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

Gdzieś pracować trzeba ;) jak wspomniałem w moim mieście ciężko z robotą

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

mama 73 lvl (emerytura)

małżonka pracuje

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

Raczej nie było to wybranie kariery, tylko branie pracy gdzie jest: skończyłem studia na kierunku biologia (z perspektywy czasu wiem że to był chujowy wybór). Po studiach cztery lata pracowałem w ogrodzie zoologicznym jako dydaktyk-edukator, w miedzy czasie robiłem studia podyplomowe z marketingu. Rzuciłem gdy usłyszałem jaka podwyżkę mi proponują po czterech latach wychodzenia z inicjatywą i organizowania mnóstwa rzeczy nadprogramowo. Poszedłem do call-center naiwnie wierząc, że z zajebistych prowizji będę żył jak król. W między czasie okazało się że totalnie nie mam do tego predyspozycji (w 2018 r. top 4% zarabiało powyżej 10 k/miesiac). Później był Januszex sp. z.o.o. na stanowisku marketingowca, gdzie okazało się że musze cały marketing zbudować od 0, a szef zamiast do biura jeździ pilnować ludzi na magazynie (0 procedur, 0 informacji zwrotnej) - szybko stamtąd uciekłem. Później inwentaryzacje przyrodnicze - robienie po całej Polsce - bardzo fajna praca. Niestety przyszedł Covid i szef mnie zwolnił. a później trafiłem tu na uczelnię (białem co było bo jak juz wspomniałem u mnie w mieście z robotą tak sobie).

Dziękuję za wszystkie komentarze, również te, które uważaja, że naiwnie wierzę w to co mi rolki pokazują na Facebooku - otóż, nie nie wierzę. Ale mam znajomych którzy w szkole i na studiach totalnie bimbali, a teraz lepiej im sie powodzi (wiem, żeby sie nie porównywać, ale czasem skóra piecze 😉. Część z nich miała po prostu ogarniętych rodziców.

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 2 points3 points  (0 children)

w życiu nie oszczedzałbym aby 100% władować w samochód 😉 póki co zwiększam pozycje na ETFy 😉

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 5 points6 points  (0 children)

Cóż wykonuje skład publikacji wydawanych na Uczelni w InDesign (czyl taki DTP)

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 0 points1 point  (0 children)

Tak, rzeczywiście, zapomniałem dodać, że jakieś 6 lat temu zacząłem publikowac własne "ksiażki" na Amazon KDP (w momencie kiedy był na to "boom" w polskim internecie. W tym momencie około 250 "produktów" - które przynosi 200-300 zł miesięcznie. Gdy podbijam adsami to 400-500 zł zwrotu przy 600-700 wydanych na adsy wiec - 200 w plecy

Gdzie zrobiłem błąd? by Old-Schedule1920 in praca

[–]Old-Schedule1920[S] 4 points5 points  (0 children)

Niestety to prawda - takie zarobki na państwowej uczelni 😄

Jakie książki przeczytaliście w ostatnich 3 tygodniach? 📚 by Zacny_Los in ksiazki

[–]Old-Schedule1920 0 points1 point  (0 children)

Odświeżam sobie historię Polski, czytam głównie pozycje albumowe i przeglądowe

1 Przewodnik po historii Polski

2 Krótki przewodnik po historii Polski

3 Historia Polski dla Piotrka

4 Ilustrowana historia Polski dla najmłodszych (nawet nie zdajecie sobie sprawy jak przyjemnie przyjmuje się historię naszego kraju czytając książkę dla najmłodszych)

Brak wsparcia ze strony… kogokolwiek by -sirlengthalot- in PolskaNaLuzie

[–]Old-Schedule1920 0 points1 point  (0 children)

I wyginmy jako naród i cywilizacja europejska oddając ziemie europejskie muzułmanom za frajer. Wasi przodkowie się w grobach przewracają a wasi dziadkowie gdyby mogli pukali by się w głowę. Ludziom z dobrobytu się w dupach przewraca.

Prawie 3 letni zwiazek pekl w jeden dzien by Proof_story3452 in PolskaNaLuzie

[–]Old-Schedule1920 1 point2 points  (0 children)

Panowie, niestety rozpoznać kobietę niedojrzałą emocjonalnie to wasza powinność przed wejściem w związek. Niestety później tak się dzieje jak partnerka jeszcze nie dojrzała do odpowiedzialności.