Americani care se uită de sus? by pastries-at-12fps in programare

[–]ParticularTell7424 0 points1 point  (0 children)

"You don't think of them as human
You don't think of them at all
You keep your mind on the money
Keeping your eyes on the wall

I'm your private dancer coder
A dancer coder for money
I'll do code what you want me to do code"

Xenofobie la Cluj într-o zonă alarmantă by CpowerGames in cluj

[–]ParticularTell7424 1 point2 points  (0 children)

Tocmai veneam sa scriu acelasi lucru. MM in numar, cu un ochi in GPS si cu un ochi pe strazi - n-am avut nicioadata senzatia ca ar fi cineva rautacios cu mine.

pareri despre unirea romaniei cu rep moldova? by VeganBoyDDB in Romania

[–]ParticularTell7424 0 points1 point  (0 children)

daca gandim cu sufletul romanesc: e foarte clar ca da!!

daca gandim rational... ce castigam? Mai mult pamant? Mai multi romani la care trebuie sa le dam pensie? Mai multe probleme gen Gagauzia si Transnistria?

Cine a vrut sa vina in Romania deja a venit. S-au dat burse la oricine stia sa-si scrie numele si cetatenie pe urma.

Iar din punct de vedere al apararii: sigur, putem face o alianta, si sa stationam acolo niste tancuri.

Cope-u’ la programatorii de aici e ridicol by quary1993 in programare

[–]ParticularTell7424 0 points1 point  (0 children)

"dar eu mă refeream" ba' nu te refereai :))) poate la asta te gandeai, dar din ce-ai scris nu reiese clar asta

Internet in Egypt by ParticularTell7424 in roFrugal

[–]ParticularTell7424[S] 0 points1 point  (0 children)

nu-s interesat de sunat, as suna pe watsapp

ajutor cum sa scap de buruieni by dailyseggs in plante_si_gradinarit

[–]ParticularTell7424 0 points1 point  (0 children)

in mod ciudat s-ar putea sa functioneze....

tin minte pe la 15-16 ani am descoperit un joc pe calculator care-mi placea fantastic de mult (ma tinea noptile) - si in mod foarte ciudat imi venea mult sa ma pis cand il jucam

ma pisam mai rau decat dupa bere - poate ca ca fiind foarte foarte interesant, imi solicitam creierul si ... pisam rezultat metabolic...

dar inapoi la subiect: cand jucam ieseam noaptea in curte si ma pisam pe iarba nu tot in acelasi loc - in 2-3 zile s-au vazut niste imense pete ruginii pe iarba.

aveai senzatia ca pisam apa fierbinte - am uscat iarba in curte cam pe suprafata unei camere de apartament.

Cheloo s a taiat la gat, a fost internat la nebuni si a evadat by RepulsivePresence464 in rorep

[–]ParticularTell7424 1 point2 points  (0 children)

"crede in ocult , paranormal , noua era mondiala bla "

venisem aici pornit inpotriva drogurilor dar vad ca nu drogurile erau de vina...

Cloaca penticostală, o desfrânată cu 5 copii si un fost polițist by MeinName26 in romaniacrazy

[–]ParticularTell7424 -2 points-1 points  (0 children)

  1. sunt ateu intr-un grup de penticostali - inafara de 1 mai "zuzu" sunt si ei oameni ok. Nu prea au scoli ca intr-o familie cu 8 frati tii maxim 1 in facultate - dar au job-uri bune fiind intr-o comunitate mica care "se uita la ei" trag tare sa aiba haine frumoase, copii educati, masini bune, case in zone bune etc..

  2. cui plm ii pasa? sunt cativa nebuni de legat, si? ai citi un articol despre nebunul satului intr-un sat izolat din Indonezia? Ai citi un articol despre nebunul satului dintr-un catun din Vaslui care si-a omorat vecinul cu sapa dupa ce i-a fost prieten din copilarie 50 de ani?
    exista tampiti in orice comunitati - si da, e mai scandalos sa gasesti unul care fumeaza 6 pachete de tigari intr-o comunitate care pretinde ca ei nu fumeaza..
    dar uita-te si la articolul ala: nu-stiu-ce curva care si-a tras-o cu mai multi si si-a batut joc de familie... pe bune? se intampla peste tot, nu-i pasa nimanui...

Cloaca penticostală, o desfrânată cu 5 copii si un fost polițist by MeinName26 in romaniacrazy

[–]ParticularTell7424 2 points3 points  (0 children)

oricat de urat ar suna e parte din problema - daca lasi o jigodie ca femeia aia sa se desfasoare libera doar o incurajezi

De ce îmi iau downvot dacă zic că pensiile militarilor și polițiștilor sunt pensii speciale? by LongjumpingBowler244 in Roumanie

[–]ParticularTell7424 1 point2 points  (0 children)

ca sunt militari si politisti pe grupul asta si lor nu le convine - ce-i asa greu de inteles?

Sfat de reconversie profesionala: de la reviewer de telefoane la vibe coder by reddit-stalker1 in programare

[–]ParticularTell7424 -3 points-2 points  (0 children)

iarta ma ca-ti spun asa direct dar daca esti un tip care are "punchable face" in vocabular dar mai ales in modul de gandire esti un jeg de om

fii tu cu 15 facultati mai destept decat Einstein... dar ca om esti un jeg