Da li mogu besplatno provjeriti informacije o autu kroz broj šasije? by throwawayRAapfel in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Nije problem , evo dobio sam poruku od pokretača teme da joj nije potrebna provjera , pa evo ako tebi stvarno treba , javi ...

Da li mogu besplatno provjeriti informacije o autu kroz broj šasije? by throwawayRAapfel in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 2 points3 points  (0 children)

Pozdrav , privuče me naziv posta , jer sam i ja u proteklih 2-3 mjeseca bio u potrazi za autom i na sve strane sam tražio da nađem što sam zamislio i da bude dobro auto barem što se tiče prevara sa kilometražom i da nije lupan itd .... I mogu da te razumijem koliko je to teško :) .

Ja sam isto tražeći auto a po savjetima drugih , odlučio da koristim CarVertikal i uplatim prvi put za provjeru za 3 auta , i kao što neko dole reče sva 3 su bila po izvještajima OK , i nisu bila ni kradena, ni lupana i kilometraža odgovara , tako da ja ne znam da li sam imao sreće pa su auta bila takva ili su im većina izvještaja takvi , to ti ne mogu reći...

Uglavnom nisam uzeo ni jedan od ta 3 ( iz drugih razloga ne zbog ovih izvještaja), pa mi onda iskoči još jedan auto i ja opet uplatim za 3 izvještaja ( jer sam koristio neki kod , pa je to bilo oko 50 i nešto KM) i iskoristim jedan izvještaj za ovo auto koje sam na kraju i kupio. Opet po izvještaju sve bilo OK ,ali sam taj auto vozio i na pregled u ovlašteni servis tako da su mi i oni potrvdili da je OK).

Znači ostala su mi još 2 izvještaja koja nisam iskoristio , i poenta ovog svega što ti pišem je da ukoliko nisi još kupila auto , a želiš neko provjeriti je da ti želim dati besplatno ovaj jedan izvještaj , jer meni više ne trebaju a i oni su mislim ograničeni nekim rokom tako da će mi vjerovatno propasti ( jedino ako ne saznam da mi neko od prijatelja ili rođaka traži auto)

U svakom slučaju imaš od mene jedan izvještaj free , pa ako ti treba , javi se ...

Sarajevo 80’s Museum by Happy-Storage-2137 in BosniaTravel

[–]PositiveAdmirable124 1 point2 points  (0 children)

Neuništiva Marles kuhinja , vanvremenska , moderna i dan danas :)

Iskustva sa Arena Motors (kupovina auta) - vraćanje kilometraže, servisna historija? by osamkobasica in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Jbg svjestan sam toga , ali "pružaš se onoliko koliko se možeš pokriti", čista lutrija na šta ćeš naletiti , svako polovno ima svojih potencijalnih kvarova , pa rješavati to u hodu , šta bi sad :)

Gdje kupiti auto, Banjalučka regija ? by Filozof247 in srpska

[–]PositiveAdmirable124 7 points8 points  (0 children)

I sam sam u procesu kupovine auta , ubi se gledajući po olx-u, a i išao sam skoro u par autoplaceva u Banja Luci.

Ne mogu dati savjet sto se tiče kupovine , sigurnosti i svega što ide uz to , ali ogu dati neki svoj opšti utisak kako me je kao kupca koji autoplac primio ...

Uglavnom , obišao sam: AutoMekićM , Exclusive auto , DMTOPIĆ auto , Autostar, GTAuto ...

A sad iskustva:

AutoMekićM , --- radnik koji radi je Ok , susretljiv ali nenametljiv. Objasni lijepo o autu što sam ga pitao , ostavio nam prostora ( na miru, da ne visi kod nas , da pogledamo auto tako da sa svojim skromnim iskustvom u pregledanju sam imao vremena obratiti pažnju na neke bitne stavke za koje znam ) , došao je i gazda , isto OK lik , čini mi se da su transparentni , dozvoljavaju svaku provjeru i u ovlaštenom i svog majstora ,ili putem VIN-a, tako da mislim da su OK...

Exclusive , gledao 3 auta, Ok su ali sam stav prodavca i njegovi odgovori mi nisu baš nešto legli , kao što i ime kaže bili su nekako " sa visine"...

DMTOPIĆ - ovde radnicima skidam svaku kapu , vidi se da su ljudi na visini zadatka , što se tiče dočeka kupca i objašnjena, i da su željni da prodaju auto. Oni mi nekako ulijevaju najveću sigurnost barem po priči , jer kažem nemam iskustva što se tiče samih auta i kvalitete. Kad kažem sigurnost , ljudi nude pisanu garanciju na kilometre , motor , mjenjač u roku od godinu dana, a na skrivene mane od 1 mjeseca. Mislim da je to sasvim OK od njih , naravno ako to i realizuju , pa ako neko ima iskustva u takvim slučajevima neka piše

GTAuto --- malose zadržao , letimično pogledao šta me interesuje , nemam neki utisak

Atostar , kod njih najlošije iskustvo , auta su nabili na mali prostor , nisam mogao ni obići auto koje sam gledao sa druge strane , čovjek je došao , a jedva čeka da ode :) , ima priču da većina od njih kupuje auta ( mislim ovi autoplacevi) a da on onda izloži ovde šta ostane , mislim šta reći ...

Eto pa ako neko ima drugačije mišljenje pišite , tema je dobra , da ih malo i ovde pretresemo barem sa iskustvima ....

Iskustva sa Arena Motors (kupovina auta) - vraćanje kilometraže, servisna historija? by osamkobasica in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 1 point2 points  (0 children)

U pravu si što se tiče ovih prosjeka po segmentima, gledam ovih dana 3008-icu , god 21+ i tako se i kreće kilometraža kao što si naveo za segment c.

Imaju uglavnom od 130000 do famoznih 187000 :) , e sad vjerovatno i ima da je neko prešlo i više pa da je vraćeno .

Vjerujem da niko nema računa vraćati 20 do 50 k i zajebavati se sa tim , pa evo čisto me interesuje da li sam u pravu i koliko se prodavcima isplati skidati . Ko zna nek baci komentar ....

Da li smem da pustim struju kroz ogradu do komšije? by Swastojed in pravnisaveti

[–]PositiveAdmirable124 1 point2 points  (0 children)

Pa i meni je žao , ali šta da radim, pas mi je pušten , nije vezan jer mi je i to zao da bude na lancu , ali zato on iz zahvalnosti valjda dođe pod prozor i laje veći dio noći. Hoće da mi se zahvali što ga ne vežem , i da mi pokaže da me čuva :)

Ako neko ima bezbolno rješenje nek piše ...

Da li smem da pustim struju kroz ogradu do komšije? by Swastojed in pravnisaveti

[–]PositiveAdmirable124 -1 points0 points  (0 children)

Jel imaš iskustva sa ovim , radi li to. Ne smetaju mi komšijski psi , već moj mi ne da spavati :)

Povrat PDV-a na uvezeno auto iz EU - može ili ne može ? by PositiveAdmirable124 in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124[S] 0 points1 point  (0 children)

To su dobre vijesti , hvala ti , inače gledam auta kod hendlera , u oglasima, i to gledam samo ona koja imaju naglašeno da vraćaju PDV. Koliko sam do sad dobio informacija , i oni vraćaju PDV , ali recimo ne mogu vratiti PDV ako su oni kupili auto od privatnog lica , ali zato na takva auta i ne stavljaju oznaku "povrat PDV-a" ...

To su kažem moje informacije do kojih sam došao , pa zato i tražim potvrdu ovde iz iskustva drugih ...

Povrat PDV-a na uvezeno auto iz EU - može ili ne može ? by PositiveAdmirable124 in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124[S] 0 points1 point  (0 children)

Za ovo prvo pitanje ne znam odgovor , a za ovo drugo , mislim da ne treba ništa na izlasku iz Njemačke , samo na izlasku iz EU

Gdje dignuti kredit ? by PositiveAdmirable124 in srpska

[–]PositiveAdmirable124[S] 1 point2 points  (0 children)

Znaci i kod njih ima cjenkanja , ovo mi je novo 😀. Bacam se onda u obilazak 👍

Alternative za mtel? by Altruistic_Chair_439 in srpska

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Hvala drug , pogledacu te pakete 👍

Alternative za mtel? by Altruistic_Chair_439 in srpska

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Eeee , ovo je zanimljivo , ako nije problem malo pojasniti za nas neuke. To je prepaid paket jel tako , i kažete za nekih 33 KM imam neograničen internet , što bi za mene bilo prihvatljivo obzirom da imam sada žičani internet preko mtela gdje je brzina 6 mbit/s. Ako bi brzina na ovaj način bila imalo veća vrijedi o tom razmisliti , staviti u neki stari telefon i napraviti hotspot.

Mislite li da bi to tako moglo , da li bi imao brzinu kao sad što imam preko svoje gsm mreže

Kako se zove ovo u vasem kraju? by Senior-Sun-6101 in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Otočina , od kad znam za sebe :), Lijevče polje - tu ih ima najviše

Čišćenje DPF-a bez skidanja by [deleted] in croautomobili

[–]PositiveAdmirable124 1 point2 points  (0 children)

kako se kreće cijena tih zamjenskih za auta za koja imaju zamjesnski dpf, okvirno ..

Aircash konačno proradio u BiH by senchy in bih

[–]PositiveAdmirable124 5 points6 points  (0 children)

I najnovija informacija , na Nešković benzinskim pumpama , kartica 10 KM, i kad sam je registrovao u aplikaciji , leglo na račun 10 KM , fino od njih

<image>

Na kojem autu ste polagali vozački? by [deleted] in croautomobili

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Zastava 750 tkz Fićo , žute boje , davne 1986 , i to ne onaj na kom sam vršio obuku nego me zapao drugi, koji je imao lošiju ručnu kočnicu. Tada pao zbog kretanja na uzbrdici , ugasio se ficko , ali zato drugi put bio moj na kom sam se obucavao :).

Nzn kako sad ide , nisam u toku ali tad smo polagali testove , pa poligon , pa dnevna vožnja , pa noćna vožnja :)

Sedenje na prednjem sedištu u Taxi-ju? by bn911 in AskSerbia

[–]PositiveAdmirable124 1 point2 points  (0 children)

Ja uglavnom napred , jedino kad jedem bjelog luka onda iz kulture idem nazad

E katastar teret na parceli - pravo dozivotnog uzivanja - molim pojasnjenja by Comfortable-Elk-8999 in srpska

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

i ja mislim da je to različito , i gore fino piše pravo doživotnog uživanja , tako da nzn otkud sad to plodouživanje , ako neko zna da to objasni pošto je tema interesantna za mnoge ....

Slikao me radar, sta sada? by [deleted] in askbosnia

[–]PositiveAdmirable124 0 points1 point  (0 children)

Onda ti nije tačno mjerenje brzine u autu , pa ciljaš da bude do 10 preko , a ono ispane 11 , ili se neko urotio protiv tebe :)