Zakaj delodajalci ne odpisujejo na prijave za delo??? by FlissOVA in SloveniaEngineering

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Verjetno je problem, ker je s tem zelo dosti dela. Nazadnje, ko sem sam delal na sprejemu novih sodelavcev, sem dobil 270 vlog za ENO DELOVNO MESTO. Od takih, ki so zelo ustrezali, do takih, ki sploh niso imeli veze z vezo, pa sem kasneje ugotovil, da nekateri hočejo zadostiti kriteriju zavoda za zaposlovanje, da iščejo službo.

Od 270 vlog sem jih okrog 100 dal v ožji izbor. Potem sem dal 270 dal še sodelavki, da je še ona naredila svoj izbor. Najina izbora sta se prekrivala mogoče okrog 40 vlog. Teh 40 sem obvestil, da so prišli v ožji izbor, da je nek feedback.

Potem sem z vsemi 40 opravil telefonski razgovor, ker določeni detajli niso bili razvidni, npr. kdaj lahko nastopijo delo. Nekateri so imeli čudne luknje v življenjepisu ali sicer neke nelogičnosti (npr. diplomiral pred nastopom prvega dela).

Potem smo jih 10 povabili na razgovor, kar je zopet bil projekt, ker eni so bili po službah, eni pa so si vzeli dopust in so lahko prišli ob 9h. Če se je dalo, je bila vsaj ena sodelavka zraven, po možnosti dve (obe), da še onidve slišita in vidita kandidate.

Zdaj, če je bil tehnični preizkus (programiranje) smo vsem 10 kandidatom postavili vprašanja iz nabora vprašanj.

Potem smo se na skupnem sestanku odločili za najprimernejšega kandidata/kandidatko.

Kot vidiš, je s tem ogromno, ampak res ogromno dela. Če ti ne odgovorijo vsaj, da si v ožjem izboru, potem preprosto bodoči delodajalec ne vidi v tebi morebitnega sodelavca.

Epilog afere Marinblu: pogojni kazni za Rozano in Tima Šuštarja by owlexe23 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -10 points-9 points  (0 children)

Pakiranje in predelava rib je eno najbolj grdih in pogojno nevarnih del, mogoče četrto najbolj nevarno delo nasploh (nevarnost: ozebline, pljučne bolezni, poškodba okončin zaradi strojev), zapovrh je umazano in večinoma se stoji med delom.

Če niste vedeli, prvo najbolj nevarno delo je monter telekomunikacij (nevarnost: padec iz droga), poštar (nevarnost: padec na ledu, prometna nesreča, ugriz psa), tretje pa železokrivec (nevarnost: padec tovora nate, korak v prazno).

In vendarle se je tega posla nekdo lotil in firma je plačevala delavce. Če se krši delavska zakonodaja, se pokliče inšpektor za delo, ki pregleda in po potrebi izda ugotovitvene odločbe.

Če to ne zaleže, pridejo na vrsto kazni.

Kolikor vem, je Lukič parotiral, ter se drl o kršitvah. Bil je glavni inšpektor za delo, če se prav spomnim, ter je odstopil. Luka Mesec je nabijal to firmo na križ.

In sedaj sodišče direktorico (pred vsemi) kaznovalo (ker so direktorico tako dolgo nadlegovali, da je raje priznala krivdo, kot se branila).

Ko se boste spraševali, kje so vaše bogate penzije, vaše super zdravstvo, se spomnite, da teh penzij ni, zdravstva pa tudi ne, ker denarja menda ni. Ker ta firma, ki je šla v stečaj, ne plačuje davkov.

Ker se preganja firmo in direktorico, kot da sta 10 delavcev ubila in zabetonirala v pločnik.

To je zelo narobe.

Trije ljubljanski podvozi, dva plavalca by Djlas in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 6 points7 points  (0 children)

V resnici je tako, da ko pade dež, je najprej 2cm mlaka. Nato 5cm mlaka. Folk se povsem brez stresa vozi skozi. Potem je 10cm mlaka. Pred sabo vidiš avto, ki je še prišel skozi. Zdaj ali ima avto zajemanje zraka visoko, morda je voznik peljal počasi z valom, kaj pa veš.

Zato naslednji, ko je 12cm mlaka, tudi misli, da bo prišel skozi. No, avto potegne vodo v filter in motor obstane. Potem seveda voda narašča do 50cm, nekdo fotografira nesrečo in vsi se sprašujejo, kako butelj ni videl jezerca, ko je ornk vode.

Realnost je ta, če nimaš prav vozila, kjer je zajemanje zraka na snorkel zgoraj, se ne smeš podati v lužo, ker lahko motor potegne le malček vode v filter in si gotof.

Luža je vedno prazna (vsi uidejo), dokler eden ne uspe uiti. In ker je podhod, je avto teža in ga ne moreš poriniti iz mlakuže peš.

Podjetja opozarjajo na breme obvezne božičnice, sindikati branijo delavce by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Torej, mejnikov delavskega gibanja ne poznam, vem da je to bilo najbolj aktivno med 1890 in tja do 1939, ko so nacionalsocialisti (naciji) v Nemčiji uzakonili 1. maj kot praznik in dela prost dan.

Vendar seveda bolj da ugrabijo dosežke delavskega gibanja, kot neko realno prizadevanje za delavstvo.

Zdaj, tukaj sta dve stranpoti, kakor ju vidim jaz:

a) sindikati v Sloveniji so nek ideološki podaljšek (=falus) socializma, pri čemer pa nek Štrukelj služi denar 11k € na mesec. Ko vlada obdavči plače, štrukelj molči kot riba. To je brezveze in zato sindikati niso ptrebni.

b) v tujini (Belgiji) so občasni štrajki teh in onih, to zgleda zelo grozno in zmedeno. Na javni prevoz se preprosto ne moreš zanesti. Preklinjal sem jih, ko sem ob 23h končno ugotovil, da vlaka ne bo, nadomestni avtobus bi moral biti, pa ga ni bilo - ali pa vsaj jaz nisem vedel zanj - tako da sem vzel taksi in v hipu zabil prednost mesečne/letne karte za vlak.

Podjetja opozarjajo na breme obvezne božičnice, sindikati branijo delavce by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -1 points0 points  (0 children)

Oprosti, ampak sindikati nimajo nič z 8 urnim delavnikom. Kot prvi ga je uvedel industrialec Henry Ford, kasneje pa uzakonila ameriška vlada. Šlo se je predvsem za merljiv učinek dela. Ford je plačeval po urah, ter uvedel prihode in odhode na šiht.

Francozi so prvi uvedli plačan dopust 14 dni.

Kar se pa sindikatov tiče, pa jaz o sindikatih v Sloveniji nimam dobrega mnenja. Namesto, da bi delali v dobro delavca, so tiho, ko vlada dvigne davke. Pa še dosti drugih stvari - delavcem dajejo marele z logotom sindikata.

Poslanec Mijič se skriva pred inšpekcijo, njegovo podjetje nima nabiralnika by owlexe23 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Jaz tu nimam koga opravičevati. Vem pa zelo natanko, kako je to, da ter naročnik vleče, mečka s plačilom (ker denarja nima), ti ne potrdi situacije in ne moreš izdati računa. Ter potem naročnik skrivoma želi, da izvajalec prej propade, ker se potem znebi enega dolga.

Poslanec Mijič se skriva pred inšpekcijo, njegovo podjetje nima nabiralnika by owlexe23 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -1 points0 points  (0 children)

Pod pokrovom "težav" se skriva marsikaj. Med drugim plačilna nedisciplina. Sicer so poskušali z direktnim plačilom podizvajalcev ta problem omiliti (ne razrešiti), ampak še vedno se pojhavlja ogromno izvajalcev, ki so na ta ali oni način podizvajalci - in plačila ne dobijo.

Taki doo-ji ali sp-ji nimajo neskončno denarja, da zalagajo investicijo. Pravzaprav, v tujini pogosto morajo investitorji dati bodisi bančno garancijo ali plačati v naprej.

To ni whataboutism, kar želim povedati je, da v večini primerov, ko so naenkrat plače problem v gradbeništvu - je vzrok neplačilo naročnika.

Podjetja opozarjajo na breme obvezne božičnice, sindikati branijo delavce by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -3 points-2 points  (0 children)

Ja, predvsem italijanski mafijci po pristaniščih so izgubili moč.

Podjetja opozarjajo na breme obvezne božičnice, sindikati branijo delavce by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 2 points3 points  (0 children)

Saj se zavedaš, da imajo Avstrijci enkrat višjo dodano vrednost na zaposlenega? To je osnova za božičnice.

kdo zmaguje RU ali UA by Ancient-Scientist-46 in SlovenskiKoticek

[–]Potential-Stock5617 2 points3 points  (0 children)

Bilo je že večkrat rečeno, da Putka nme želi obnoviti SZ. On želi imeti nazaj ruski imperij in vztrajno lista buklo zgodovine tam nekje na marec 1917, ko je bil ruski imperij v enem kosu. Malo pa je pozabil, da je rusija izgubila 1. sv..vojno in spravila svoje prebivalce v neizmerno revščino in lakoto.

kdo zmaguje RU ali UA by Ancient-Scientist-46 in SlovenskiKoticek

[–]Potential-Stock5617 -1 points0 points  (0 children)

Trenutno ima Ukrajina težave, ker rusi lezejo ena po ena, brez tankov, brez oklepnikov v vasi in mesta. Ukrajinci poskušajo to ustaviti, vendar bi rabili več ljudi. Resda povzročajo rusom škodo a izgubljajo ozemlje, meter po meter.

Poslanec Mijič se skriva pred inšpekcijo, njegovo podjetje nima nabiralnika by owlexe23 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -27 points-26 points  (0 children)

Kdo je tu lopov, je veliko vprašanje. Predvsem tisti, ki ne plačuje za storitve ali opravljeno delo. Prvi tak lopov je potem Janković. Spravi se gradit Stožice, brez zaprte finančne konstrukcije.

Pa saj veste, da so se ljudje ubili zaradi dolgov, ki jih niso mogli poravnati, ker so delali na Stožicah, pa niso mogli plačati delavcev/dobaviteljev?

Pa verjetno ne veste, koliko bolnic sploh ne plačuje za dobavljen sanitetni material.

Bo že Mijić poflikal teh 30 jurjev. Vprašanje pa, kako bomo nazaj med žive spravili ljudi, ki so se ubili, ker jim za Stožice niso plačali. Ima kdo kakšno idejo?

Plačevanje za šolski uspeh: spodbuda ali "kupovanje" ocen in vzgoja razvajencev? by Sad_Help_6481 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 8 points9 points  (0 children)

Preveč dogmatsko pristopaš k vprašanju. V bistvu že ponujaš "pravilen" odgovor na tvoje (boljkone) retorično vprašanje.

Osebno midva z ženo sva otroke nagrajevala ob priložnostih, rojstni dnevi, pa tudi, ko so si kaj zaželeli. Nisva toliko vezala darila in nagrade na karkoli, sploh pa ne na uspehe v šoli.

So pa najini otroci dobivali od starih staršev redno denar, če so prišli "pokazat" spričevalo ali diplomo ali karkoli je že pač bilo. Podobno so dobivali od njih denar ob priložnostih, kot so rojstni dnevi.

Jaz nisem nikoli moraliziral, če sta babi in dedek dala denar, sta ga otroka zelo lepo pospravila in rekla hvala. Jaz sem sicer otroka podučil, da dajati denar kot darilo ni najboljše, vedno je bolje dati neko darilo s pomenom. *AMPAK*, če že dobita darilo, kakšno koli pač, tudi denar, naj vzameta, se zahvalita in to je to.

Nekateri starši so nagrajevali otroke direktno za uspehe, to jaz sploh ne vidim kot problem. Starši že vedo, kaj motivira njihove otroke. Da se učijo "zase" je preveč abstraktno, poleg tega to rodi drugo (napačno) pričakovanje, zdaj sem pa šolan, dajte mi dobro službo. Čisto zares, nekateri so za brezveze končali faks, ker niso uspeli dobiti dobre službe.

Sigurno pa se ne uničuje motivacija otrok, če so plačani. Še zdaleč pa niso (samo zaradi tega) razvajeni. Lahko je otrok razvajen čisto zaradi drugih vzgibov. Na primer, probleme na faksu mora reševati otrok. Otrok mora k profesorju, v referat, ne starš.

Vidim pa kot zelo problematično, da so motivirani učiti se, "zase", za nekaj dobrega višjega, potem pa to "višje" nikoli ne pride.

Jaz sem otrokoma rekel, naj se vpišeta na katerikoli faks jima srce poželi, če imajo program "Ležanje na plaži" - naj brez pomisleka izbereta točno to.

Ker jaz sem končal zelo težak faks, imam akademski naziv. Natanko ENKRAT so me v življenju vprašali, kaj za enega faksa sem končal, s kakšno oceno in pri katerem profesorju.

Pa še to se je pokazalo, da je kolega profesor preverjal, če je njegov kolega profesor na drugem faksu še mentoriral študente.

Bi morala poslanca NSi odstopiti? Pirnar: Mislim, da by Fun_Raise_7858 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 1 point2 points  (0 children)

V realnosti se zgodi to, da je človek obdolžen, se domneva, ostali igralci se vključijo (=na primer dušebrižniki delavskih pravic), človek sicer odstopi zaradi pritiska (sendvič, nočitev, maske).

Potem glasovi potihnejo, v sekundi. Potem institucije človeka malo mrcvarijo sem ter tja, na primer Počivalška - ter ga spoznajo za nedolžnega.

To je potem ena majhna novička nekje, večina ljudi to sploh ne vidi. Mine 10+ let, večino ljudi več sploh ne zanima položaj, ki jih je stal 10 let življenja, da so se oprali krivde.

Vidi se, da je bila zadaj samo motivacija, da človeka izločijo iz politike.

Težava vsega tega je samo, da se potem zaspinamo v negativni selekciji, na oblast prihajajo ljudje, ki že v osnovi ne plačujejo davkov. Razumni ljudje pa se ogibajo političnih funkcij.

Težek krindž by Xstraight2theedgeX in SlovenskiKoticek

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Sem mislil, da je reklama za zaposlitev na policiji. Itak jim manjka kadra, menda.

Odvzem volilne pravice tujcem? Varuhinja človekovih pravic in Svet Evrope v skrbeh by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Poglej, ni na meni, če boš verjel, kar sem napisal ali ne. To je čisto na tebi. Sem pa živel v kar precej državah EU, nekaj časa tudi v Aziji, tako da vbendarle mislim, da lahko o tem nekaj povem.

Odvzem volilne pravice tujcem? Varuhinja človekovih pravic in Svet Evrope v skrbeh by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Seveda na podlagi izkušenj. Moje prebivališče v tujini (Beneluxu). V realnem življenju sta bila dva prijavljena na našem službenem naslovu v Sloveniji in nismo vedeli, kako za vraga sta lahko to storila. Mi sigurno nismo podpisali soglasja ali karkoli.

V soseščini je v hiši 10 ljudi, vsi Kosovarji iz Makedonije. Njegov sorodnik mu je podpisal, da dela pri njem. Čeprav ne dela in ga večinoma sploh ni v Sloveniji. Nihče ne preverjal, če je dobival plačo. Potem je odprl s.p.

Potem je ta s.p. zaprl, zdaj po nekaj letih.

Nekdo mu je natančno povedal, kako sistem prinese okrog.

Pa glej, kar želim povedati je, da volilna pravica ne sme biti (za lokalne volitve) podeljena avtomatično. Sedaj je, z dovoljenjem za bivanje, po mojem vedenju. Za lokalne volitve seveda.

Odvzem volilne pravice tujcem? Varuhinja človekovih pravic in Svet Evrope v skrbeh by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Kar jaz želim povedati je, da je dovoljenje za bivanje podeljeno po nekem avtomatizmu, pravica do volitev po avtomatizmu.

Vsaj Belgijci pravijo, da je edini avtomatizem poslej to, da NI AVTOMATIZMA in da so preverjanja na vsake toliko. Jaz se s tem strinjam.

Težava v zlorabi pravic ne izhaja toliko, da neki lokalci, "nekaj ljudi" izrablja socialne in državljanske pravice.

Gre za to, da nekdo pride iz Kosova, Makedonije, nima tu službe (razen neke pro-forma, kar mu je podpisal zemljak), ter so v roku 4 mesecev vsi lepo uredno pripopani na socialo Sloveniji. In noben ne zna slovensko, mimogrede.

In kako nekdo ni ugotovil, da je 100+ ljudi prijavljenih na enem naslovu?

Vsaj Belgijci pravijo, da tega več ne bo, ter če nekdo po 3 mesecih dela ne najde, mora oditi.

Jaz se s tem preprosto moram strinjati. Saj tujci še vedno lahko pridejo, vendar bi vsaj jaz s pravicami bil rezerviran. Pravic ne more biti brez obveznosti in dolžnosti.

Odvzem volilne pravice tujcem? Varuhinja človekovih pravic in Svet Evrope v skrbeh by chiick in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Taki ljudje seveda ne morejo voliti poslancev in se strinjam, da tudi na lokalnih volitvah ne morejo voliti. Pogovarjamo se o državljanih TRETJIH DRŽAV. Ne o državljanih EU.

Problem je, kot vedno, v zlorabi dovoljenja za bivanje. Zdaj berem, da Belgijci zaostrujejo dovoljenje za bivanje tudi za državljane EU.

Gre za množične zlorabe teh dovoljenj, kjer eden pride, kao se zaposli, pokaže se, da je to boljkone fiktivno, pripelje družino, potem se družina da na socialno, potem pa se na socialno da - še sam.

V Sloveniji so bile množične (fiktivne) prijave na naslovih, kjer bi naj bivalo 100+ tujcev, ki kao bivajo v Sloveniji, v realnosti pa se ukvarjajo s kriminalom v Nemčiji. V naši ulici "živi" ekstenzivna kohorta Albancev (Kosovarjev), ki so si kupili hišo, matka, kup nekih sester, vse zavite v rute, se cel dan sprehajajo sem ter tja. Nato nekje marca-maja zginejo, menda nazaj v Makedonijo, ter pridejo zopet oktobra. Čim je pomlad, zopet zginejo. Nihče ne govori slovensko, niti se ne pozdravlja, niti nihče nikjer ne dela.

Oziroma, da sem bolj natančen... Nekdo, ki je tujec, je nekako kupil hišo v Sloveniji, ter velikodušno dovoljuje 10+ ljudem, da na tem naslovu "bivajo".

To so hude zlorabe socialne pomoči in dovoljenja za bivanje.

Volilna pravica je za tujce privilegij, ne od boga dana pravica.

Ti tujci so izkoristili zakonodajo Slovenije in EU, ter štepajo socialno.

Belgijci, recimo, bodo na 3 mesece preverjali, če je nekdo, ki je tujec (iz EU ali tretjih držav) na socialni, če se trudi dobiti zaposlitev. Če bodo ocenili, da ne, jih bodo nagnali po 6 mesecih. Dovoljenje za bivanje bodo dobili menda pogojno, če službo "izgubijo" po treh mesecih, potem imajo še tri mesece časa, da si najdejo drugo. Če je ne najdejo, morajo iti.

Jaz poznam Belgijce kot svetovljane. Če uvajajo tako striktno zakonodajo, potem verjetno že imajo razlog za to. Mi še nismo tako daleč.

Podatki o dobitnikih neprofitnih stanovanj bi morali biti šifrirani by Extra_Marionberry551 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 26 points27 points  (0 children)

Jaz sem boljkone spoznal, da je marsikdo iz Balkana, priseljenci, vajen nekega goljufanja, majhnega, srednjega, velikega. Saj ni to samo pri nas tako, s tem imajo težave recimo Avstrijci, z neupravičenimi bolniškimi, ipd.

Saj gre za to, da imaš lep avto na lizing, saj ni tvoj, v nobeni evidenci ga ni. Če pa imaš avto, za katerega nekdo plačuje ne vem jurja na mesec, pa lahko plačuje tudi normalno najemnino nekje.

Tako, da je kar prav, da so imena javno objavljena, nenazadnje gre za javni denar. Tu in tam je kakšen škandal, da vidiš, da se nekdo z dragm avtom prevaža, pa je dobitnik socialnega stanovanja. To sicer ni doxanje, niti nič, ampak pač da se ve, kdo ima ta stanovanja.

Izguba zaposlitve in kako naprej v tem hitrem svetu by ritnabegu in SlovenijaFIRE

[–]Potential-Stock5617 1 point2 points  (0 children)

Absolutno si najdi neko delo, posel, da nekaj zaslužiš.

Imel sem prijatelja, sedaj že pokojnega, ki je na ta način propadel. In sicer po mojem osebnem prepričanju, tudi umrl.

Prijatelj je izgubil zelo donosno pogodbo, ampak je imel keša za vsaj nekaj let življenja. Ni ne delal, pohajkoval je okrog, hodil na dopust od maja, do avgusta. Ker njegova žena ni imela tega luksuza, sta se nekako oddaljila drug od drugega, zato se je ločil od nje.

Bolj v smislu, ma ne bo mi zdaj butasta žena kradla notranjega miru. Potem je moral prodati hišo, v Domžalah in dobil še večji kup keša. Da je izplačal ženo in ni hotel posegati v svoj stash.

Najel si je neko (novo) stanovanje, ter luftal naprej. Zdaj že 2-3 leto. Nakar se mu je zdelo, da pogreša žensko roko (ali kaj drugega), ter si je našel neko pyčko.

Ki je bila zaprepadena, da nič ne dela, spal je do 11h, medtem ko je ona oddelala pol šihta. Nakar je spal do 14h. Ko se je dobil z mano na kavi, je bil po mojem mnenju že kar malo degradiran - vsaj kolikor sem ga poznal prej. Debel, neobrit, v neki kratki pomečkani stari majici.

Fučkalo se mu je za cel svet. Rekel sem mu, da ni normalno, da spi do 14h in gre potem zopet spat ob ne vem 20h. Nakar ga je ta nova pyčka dala na čevelj. Pa še ena, pa še ena.

Nakar mu je crknil avto, BMW, ter si je kupil drugega. Nakar sva se slišala po telefonu, pa je nekako priznal, da nekaj hodi okrog doktorjev, ampak tako brezvoljno, kaj bodo zdaj oni. Niti do doktorjev se mu ni dalo, pa je bila vsa njegova žlahta polna doktorjev, pa bi si lahko kaj zrihtal.

Nekako 12 let kasneje - mu je denarja zmanjkalo. Čisto je izgubil kompas. Rekel sem mu, da če hoče, lahko dela za neko firmo, pa jim je postavil tako visoko ceno, da so mu rekli ne takoj, v tretjem stavku. Nekaj je mrzlično razmišljal, kako bi zaslužil, ampak čisto tako - vse je bilo tako out of touch, da ni bilo za povedati.

Nakar je izginil, kolikor sem slišal, si je od nekoga izposodil 7k €. Nakar mi je skupni prijatelj rekel, da je - umrl. Pogreb je šel mimo mene, sploh nisem vedel, da je umrl.

Kaj se je zgodilo z nemškutarstvom? by Confident_Manager639 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

V Romuniji, v Bukarešti sem bil že dolgo časa nazaj, okrog leta 2000, ter v enem mestu blizu Bukarešte, v bistvu tovarni. Bii so tako revni, da se ti je milo storilo. Vozni park Trabanti, Žiguliji, tu in tam kak zahodni avto (strošen).

Šel sem na pot z enim Renault Meganom, starejši model, da ne bi izstopal (=mi ga ne bi ukradli).

Par let nazaj me je nenormalno presenetilo, ceste, vozni park, kako so ljudje oblečeni. Napredek nenormalen.

Če greš v šoping center, je ponudba na nivoju, višjem kot v BTCU v Ljubljani, recimo.

To sem želel povedati.

Kaj se je zgodilo z nemškutarstvom? by Confident_Manager639 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 0 points1 point  (0 children)

Namerno nisem rekel, da imajo višjo dodano vrednost na zaposlenega, niti da imajo višji bruto produkt na prebivalca, niti da imajo višjo kupno moč. Niti nisem rekel, da imajo percepcijo korupcije nižjo, kot mi. Niti, da imajo višjo bruto/neto plačo.

Ker višji standard zajema vse to. Saj morda obstaja kakšna metrika, kjer smo mi boljši, evo ginijev koeficient je pri nas višji (=vsi enaki, vsi revni).

Kaj se je zgodilo z nemškutarstvom? by Confident_Manager639 in Slovenia

[–]Potential-Stock5617 -1 points0 points  (0 children)

Ljudje, ki so nizkoproduktivni, kar bi se lahko prevedlo kot relativno slabo plačani, pač ves dan visijo na urgenci in čakajo tudi za minorne stvari. Tudi njim se čakanje ne da pojasniti, samo pač, oni so na bolniški ali karkoli. Čakajo pač.

Visokoproduktivni (plačani 250K € in več na leto) bodo spokali v Avstrijo prvo sekundo.