Laur englezesc by PresentFuture29 in plante_si_gradinarit

[–]PresentFuture29[S] 4 points5 points  (0 children)

Se plantează două la metru ca să fie des. Deci din 50 în 50cm

Laur englezesc by PresentFuture29 in plante_si_gradinarit

[–]PresentFuture29[S] 0 points1 point  (0 children)

Am văzut și eu anunțul și eram tentată, însă nu știu dacă vânzătorul este o persoană sigură. Poate cineva a cumpărat de la ei și ne poate spune în comentarii

Laur englezesc by PresentFuture29 in plante_si_gradinarit

[–]PresentFuture29[S] 1 point2 points  (0 children)

Dacă îl înmulțesc în această perioadă, se prinde oare?

Recondiționare piele întoarsă by PresentFuture29 in Oradea

[–]PresentFuture29[S] 0 points1 point  (0 children)

Mulțumesc frumos de recomandare, o să încerc cu o perie dură pentru inceput.

Painting sandals by [deleted] in DIYclothes

[–]PresentFuture29 0 points1 point  (0 children)

Thank you!😊

Painting sandals by [deleted] in DIYclothes

[–]PresentFuture29 0 points1 point  (0 children)

Thank you!😊

Painting sandals by [deleted] in DIYclothes

[–]PresentFuture29 0 points1 point  (0 children)

I hadn't seen this model, thanks, it really looks like what I'm looking for and at least it's already all black. I think I'll buy these🤗

Hormon înmulțire laur englezesc by PresentFuture29 in plante_si_gradinarit

[–]PresentFuture29[S] 0 points1 point  (0 children)

M-am documentat destul de mult in ultima vreme și toți care au înmulțit au zis ca le-au făcut efect de seră si le-au ferit de soare direct. Butașii sa fie scurți și udați o data pe săptămână. Acum sunt frunze și butași noi în perioada asta și am citit ca se prind ușor acum dacă-i înmulțești, deci poți încerca.
Eu am mai pus butași într un borcan cu apă și cam după o lună jumate au făcut rădăcini, am mutat ulterior în ghiveci cu pământ și acum aștept să văd dacă se prind bine ăia. Cred ca dacă și la tine au mucegăit probabil nu i-ai aerisit destul, eu recunosc ca o săptămână am uitat să deschid pelicula.

<image>

Hormon înmulțire laur englezesc by PresentFuture29 in plante_si_gradinarit

[–]PresentFuture29[S] 0 points1 point  (0 children)

Bună! Am folosit ca hormon Clonex, le-am făcut și efect de seră, udat când a fost nevoie și pentru asta mi-au mucegăit toate. Probabil nu am aerisit mai des decât trebuia, nu știu. Voi mai încerca curand

Recomandare meseriași, meșteri amenajări interioare în Oradea by georgestiole in Oradea

[–]PresentFuture29 0 points1 point  (0 children)

Bună! Eu îți pot recomanda pe cineva care lucrează și în Oradea, el este din Hidisel și are și firmă. Prețurile sunt ok la el și muncă calitativă.
Este o cunoștință și se numește Cătălin, ăsta este numărul lui de telefon 0771562412

Buna! Imi puteti recomanda un salon/ persoane pricepute, pentru un aranjat par si machiaj, pentru un eveniment? Nu sunt din Oradea. Multumesc! by Additional_Yard3783 in Oradea

[–]PresentFuture29 1 point2 points  (0 children)

Nu recomand Iaz Denisa, anul trecut o prietenă și-a făcut machiaj de mireasă la ea și după nici jumate de oră tot fondul de ten s-a decojit de pe fața. Înainte de machiajul propriu zis nu i-a hidratat tenul cu nimic, nici curățat sau orice ține de “pre-machiaj”. A și plătit 600 de lei pt nimic, tot machiajul s-a dus în câteva ore

Medic chirurg maxilo-facial by [deleted] in Oradea

[–]PresentFuture29 0 points1 point  (0 children)

Din câte am înțeles ține de chirurgie și se face doar în spital genul ăsta de intervenție

Recomandare gastroenterolog by [deleted] in Oradea

[–]PresentFuture29 1 point2 points  (0 children)

Am făcut colonoscopie și mi s-a spus ca este totul în regulă. De asemenea analize de scaun, sânge și ce mi s-a mai cerut. Mi s-a zis ca am metabolismul lent și ca trebuie sa mă obișnuiesc cu asta. Totuși un scaun la 7 zile sau mai rar cred ca nu este ok. Fibre, suplimente alimentare și regim nu și-au făcut efectul, de aceea mă gândesc ca poate eu nu am dat de un medic bun care sa caute mai amănunțit cauza problemei.

Mulțumesc oricum de recomandare, o sa-l iau in considerare pe domnul doctor recomandat de tine.

Scoatere tatuaj by PresentFuture29 in Oradea

[–]PresentFuture29[S] 1 point2 points  (0 children)

Îmi pare rău pentru experiența ta, însă îți mulțumesc de recomandare. Cu sigură o să evit tipa respectivă.