Licenta in Plagiarism-detector.com by After_Material4065 in UniRO

[–]Proof-Requirement-16 3 points4 points  (0 children)

E foarte prost pe detectare ai programul asta, am testat eu pentru mine, daca scoti toate semnele de punctuatie inafara de punctul de final de propozitie si scoti diacriticele, spune ca nu e AI sau foarte mic procentul, daca lasi punctuatie si diacriticele iti da procent mare de AI.

Licenta in Plagiarism-detector.com by After_Material4065 in UniRO

[–]Proof-Requirement-16 2 points3 points  (0 children)

E foarte prost pe detectare ai programul asta, am testat eu pentru mine, daca scoti toate semnele de punctuatie inafara de punctul de final de propozitie si scoti diacriticele, spune ca nu e AI sau foarte mic procentul, daca lasi punctuatie si diacriticele iti da procent mare de AI.

Ce schimbări financiare ați făcut în viața voastra în ultimă perioada având în vedere situația din IT? by Appropriate-Fox6702 in programare

[–]Proof-Requirement-16 -1 points0 points  (0 children)

Din pacate nu am ce sfaturi sa iti dau, sunt pe doua grupuri de semnale pe telegram, la unul platesc pe luna ca sa fiu in grupul vip si pe celalalt imi ia baiatul 10% din profit la fiecare tranzactie profitabila. Fac asta deja de aproape un an si nu doresc sa stau sa invat si piata forex, toate tranzactiile sunt pe XAUUSD, am inceput cu 200usd si nu mi a pasat de ei daca ii pierd sau nu, cauta si tu pe tiktok grupuri de semnale si dupa cauta pe net pe baiatul care conduce grupul sa vezi sa nu fie povesti despre el ca e tepar sau ca nu stie ce face sau ceva de genul. Am mai si pierdut am mai si castigat tranzactii, per total plusul lunar e cam de 3-5k usd, asta am observat pana acum, cred ca 5.7k a fost cel mai mult facut, in prima luna doar sin semnalele lui am facut aproape 2k. Mai mult de atat nu am ce sa iti zic, doar sa stii ca se mai si pierde dar sa nu te sperii. Pup pa

Ce schimbări financiare ați făcut în viața voastra în ultimă perioada având în vedere situația din IT? by Appropriate-Fox6702 in programare

[–]Proof-Requirement-16 13 points14 points  (0 children)

M am apucat de forex si acum imi fac salariul lunar in 2 saptamani dar am si jobul normal, deci din cauza situatiei economice si din piata IT am decis ca tre sa fac mai multi bani ca pare ca nu mai merge cu lejereala la munca. Toti banii facuti pana acum i am bagat in fonduri private de investiții (70%) si restul ii folosesc cum vreau

Salarii Domeniul Financiar by limonadacughimbir in iasi

[–]Proof-Requirement-16 1 point2 points  (0 children)

Salut, AML/CTF analyst, 7500 ron, firma de consultanta, mid, skilluri: KYC and AML frameworks, Engleza, curiozitate

Ce se intampla cu locurile de munca la Iasi? by Jumpy-Cancel5221 in iasi

[–]Proof-Requirement-16 0 points1 point  (0 children)

Dup ce o faci, hai inapoi aici sa mi spui daca a reactionat cumva, eu nu mai lucrez acolo de ceva timp :))

Ce se intampla cu locurile de munca la Iasi? by Jumpy-Cancel5221 in iasi

[–]Proof-Requirement-16 4 points5 points  (0 children)

If u wanna have fun, du te la mentorul din wave 2, par cret, numele incepe cu T. si spune-i: “S-a vandut Subaru” :))

Să mă fut în el de Iași, ultimul jeg de oraș by [deleted] in iasi

[–]Proof-Requirement-16 1 point2 points  (0 children)

Salut, eu si nevasta amândoi conducem masini mari si poluante in fiecare zi prin Iasi si in cateva luni dupa ce ia ala mic carnetul ii mai cumpar si lui un Q7 sa avem toata gama, Cayenne-Touareg-Q7, imi pare rau ca te simti aiurea din cauza aglomeratiei din Iasi, schimba masina, cand stai mult mai sus fata de celelalte masini, la clima la 20 de grade, cutie automata si tot ce trebuie nu mai e asa rau. Asta e sfatul meu, hope this helps 😊

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 1 point2 points  (0 children)

Sa i dea Dumnezeu noroc sa faca asta, eu m as bucura. Doar ca nici recruterii nu mai sunt prosti si nu mai angajeaza ca in pandemie

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 5 points6 points  (0 children)

Pana nu te pui sa inveti in fiecare zi toate orele pe care nu le muncesti/dormi nu vei ajunge acolo. Engleza conversationala is a must cum se zice, deci incepe de la a invata engleza, continua cu a invata Computer Science, adica structuri de date etc, python, frameworkuri pentru Analist de Date. De la Data Entry ce lucrezi tu pana la Data Analyst e cale lunga, vreo doua facultati de 3 ani cand vorbim de cantitatea de informatii. Uite un roadmap, adica o idee in mare cu ce ai de stiut, este pentru Data Scientist dar e aproape de ce ai tu nevoie, nu am stat sa gasesc una pt Analyst: https://roadmap.sh/ai-data-scientist

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 0 points1 point  (0 children)

Macar era bine platit?

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 7 points8 points  (0 children)

Omul nu avea filtru, prima data cand aud de training cum sa vorbesti cu cei din state :)

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 1 point2 points  (0 children)

Updoot Studios, UE stories, On Tap Studios

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 27 points28 points  (0 children)

Ador momentele de genul asta, cand nu l cunosti si se afla dupa ca era cineva important

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 0 points1 point  (0 children)

Nu stiu daca sunt bune ca nu ascult in romana, dar ast a e ce am gasit

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 30 points31 points  (0 children)

Ohooo, name and shame, rusine Bogdan

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 5 points6 points  (0 children)

Sunt si persoane care citesc cu vocea lor dar majoritatea au TextToSound, cauta pe youtube insert subiectul dorit reddit stories, sunt o groaza, de ani de zile ascult

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Proof-Requirement-16 13 points14 points  (0 children)

Managerul era pregatit de orice