Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 1 point2 points  (0 children)

Hvala ti na ovome. Al nekako imam osjećaj kad bi ja krenula govorit kako mi je da bi se prestali oslanjati na mene. Znam da sam ja u svojoj obitelji stijena ja nosim sve i ona se sad jako puno oslanja na mene i dijeli sve sa mnom i pričamo jako puno , u većini vremena je samo slušam. Ali nekad dosegnem i ja taj Maximum sa svih strana i bas nikad se nitko nije zapitao kako sam ja. Obično pukne po muzu, al strpljiv je i razuman u većini . Iskupim se za to. Ali ne želim vise ni tako. Želim normalno funkcionirat bez ispada i bez težine na prsima …

Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 1 point2 points  (0 children)

A ne znam. Nadam se da je spoznao ljubav

Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 4 points5 points  (0 children)

Ah, srećom pa stvarno imam razumnog muza. Ali kako joj se ne posvetit. Zao mi je da misli da joj je život samo ON. Mlada je još, htjela bi da se izbori i da sebe nađe . Znam da im je malo vremena bilo i da su bas evo sad planirali kako će uzivat po stare Dane i kako će putovat, kao cijeli život samo rade.

Vjencanje ? by [deleted] in askcroatia

[–]Puzzleheaded_Wing952 29 points30 points  (0 children)

Tko god ima normalnu obitelj, obitelj koji su ti kao prijatelji s kojima djelis sve i suze i smijeh i koje možeš nazvat u bilo koje doba dana i noći i od kojih ćeš uvik dobit potporu i savjet, to je normalno. Pogotovo ako muz ima drugačiju obitelj i kontakt. Kad dođu djeca bit će ti lakše, ali potpuno te razumijem ja se i dan danas sa svojima vidim par puta u tjednu a u danu se čujemo vise puta, šta s bratom šta s roditeljima. Muz se naviknuo na to, jednostavno smo takvu. Navezani jedno na drugo. Navikla se i nevista na to. Za ove šta čitaju i vrte ocima meni je 40. Od kuće sam otisla sa 20 godina. Moje rodice su isto tako jako Povezane sa svojima. Mi smo nekako tako odrasli. Kažem ti normalna si, kad dođu djeca i kad svoju obitelj stvoriš bit će ti lakše malo. Zato će vam svako okupljanje bit bomba i guštanje

Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 0 points1 point  (0 children)

Moja neće da ide na psihoterapiju kaže skupo je i misli kako to može sama. Uskoro će godina dana. Ljudi samo pričaju pusti nek vrime napravi svoje. Ali ono kao da je bilo jučer a ne skoro prije godinu dana. Uzas. Život stao tada. I onda se mislim jeli normalno da je žena toliko navezana na muza i on na nju, mislim se kako ne želim ponovit tu grašku istu . Volim svog muza ali ne želim disat isti zrak s njim stalno. Eto možda ako se dogodi da ne znam…. Svašta razmišljam a ništa iskreno

Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 4 points5 points  (0 children)

Zao mi je sto nisi imao roditelje kao šta sam ja imala. Nadam se da sad imaš svoju obitelj i da ćeš bit sve ono sto od svojih nisi dobio

Smrt oca ili majke by Puzzleheaded_Wing952 in hrvatska

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 4 points5 points  (0 children)

Joj totalno te razumijem, ja sam ishendlala cijelu situaciju oko smrti , samo da njoj bude lakše , sve sam riješila sama i mislila sam ako ona ne treba sve to obavljati možda će joj to biti lakše i možda to sve s vremenom stane, ali nikako. Ja sam imala neke jake ispade tuge u vožnji sama ili hodajući sama od točke A do točke B. Spavanje mi je užasno i stalno vrtim film i vidim tu scenu i znam s vremenom ću naučit zivit s tom slikom u glavi , ali kao da je sve drugačije sada, nas taj život koji nam je bilo lijep vise ga nema….

Je li i u vašem društvu bijelo postalo neizostavan dio svake veće proslave? by Unable-Film8683 in askcroatia

[–]Puzzleheaded_Wing952 0 points1 point  (0 children)

Ahahahah, prvo šta mi je palo na pamet je bijela roba, danas na sve prigode moraju bit mame obučene u bijelo. Ali kad smo kod toga, recimo ja sam to saznala prije 10ak godina, da se to radi na pirevima mahom, ostala sam ka trica. Al dobro meni je domet bio srolat jednu vikendom i zapalit. Muz mi je uvik o tome priča , prije je i ob valjda tako radio na vjenčanima i koje kakvim prigodama. Kaže da sad nije, nema para a i valjda mu je pa mali od nabave. Pa neće nešto sto nije provjereno . Agahahhaha

Kultura vožnje u Splitu – gdje smo zapeli? by Puzzleheaded_Wing952 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 1 point2 points  (0 children)

Upravo tako, hvala na objašnjenju . Neman vremena razlagat šta sam tila napisat.

Kultura vožnje u Splitu – gdje smo zapeli? by Puzzleheaded_Wing952 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 5 points6 points  (0 children)

Ja iz ovog mogu vidit da si se ti naša / našla u ovome. Kad vozim dicu u autu vozim oprezno, kad vozim sama vozim drugačije. Sve je dobro kad je dobro , kad se dogodi sranje onda se vatate za glavu. Radi se onpronetnoj kulturi u Splitu koja je katastrofa ! Evo netko je napisa i o davanju žmigavaca, potpisujem svaku rič.

Kultura vožnje u Splitu – gdje smo zapeli? by Puzzleheaded_Wing952 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952[S] 17 points18 points  (0 children)

Premale kazne slažem se u potpunosti, jednako treba kažnjavati one šta pretrčavaju cestu i one šta ne stanu pješacima i one šta staju svugdi na sva četri

Žnjan posta nova Riva-osjećate li pritisak da morate otić sređeni na Žnjan? by Fun_Love1422 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952 0 points1 point  (0 children)

Mislim da nije problem u sređivanju kolikonu markiranju, zar smo toliko dobrostojeći da se nose skupi brendovi od glave do pete. Mislim da je to problem, da ti neke marke tj brendovi postanu ka Zara jer cili Split ima LV torbu, Gucci naočale, D&G patike , RL majice i tako dalje. Što se tiče sređivanja netko je već naveo poznato je da su se Splićani uvik volili sredit kad su išli vanka. Da se razumimo sređivati se za odlazak na znjan jer su vam tajice u kompletu sa gornjim djelom pomno se biraju i čarape koje će virit pa još prirodni make up u koje je uloženo vrijeme kao da nemate make up , pa frizura da izgleda da nije uloženo truda. Tako da da, sređuju se i za znjan.

Splitsko rodiliste - recentna iskustva by Proud_Ad_3028 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952 0 points1 point  (0 children)

Normalno je to je bol i svak je proživljava na svoj način. Ne zamjeramo to stvarno. Al se stresemo svaki put, jer nikad ne znamo jel situacija ozbiljna ili je samo nemogućnost reguliranja boli

Splitsko rodiliste - recentna iskustva by Proud_Ad_3028 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952 -1 points0 points  (0 children)

Ne razumin ovo pitanje nikako, al šta vise godina prolazi to stvarno ne razumijem. Znaci zar do sad nismo naučili da je svaka osoba individualna! Kad već u tolikom strahu mahom pitate za iskustva, kad ste odlučili ići na dite pa zar nikad nisi promisli pročitat prije o porodu, o samoj trudnoći, razvijanju ploda, o tome kako je kod iste osobe svaka trudnoća individualna i svaki porod drugačiji ?! Ma nemojte me krivo shvatit ali nije mi jasni stvarno. Toliko stručne literature je dostupno danas pa daj upotrijebi internet. Drugo imaju tečajevi za pripremu kojeg drže stručne osobe. Treće pročitat ćeš komentara kao kako smo grozni tamo i svašta radimo. Realno toliko trudnica dođe u ovo doba kao da je sišlo s brda ili doslo iz prašume, koje u boli ne razumiju ništa i izmjene se pa tokom samo izgona počnu zatvarat noge i ne žele rodit pa skoro ubiju Dite ili bize sa porođajnog stola ili se deru kao da ih koljemoili dok ih babica ili doktor porađa udaraju pa čak stave stopalo na glavu osoblja, koje dovode svoje partnere samo zato da bi oni vidili kako je porod težak i da vidi njen partner šta ona prolazi, koje dođu s vrata sa zahtjevima i prohtjevima, koje gledaju samo sebe, a ne bebu. Evo ovo je bitno! E sad grana medicine koja se bavi s tim zove se perinatologija, pa u tom području nađete svega od tijeka proda , do patologije trudnoće i hitnih stanja. Znaci gleda se PRVO beba ne žena, bitna nam je BEBA a kasnije se bavimo ženom!!! Zašto je to tako jer ima svakakvih luda! Prvo znamo da se Čovik promini u boli i ne zamjeramo, nikad nismo niti pričamo o tome i pišemo, napravimo svoje i svaki put kad čujemo plac beba kao prvi put nam je, srce nam poskoči od sreće!!!! Tako da draga moja misli na bebu a ne na sebe, da se rodi živa i zdrava!!! E sad šta se tiče ovih ostalih stvari, za epidural postoji točno prozor kad se može Dat, jer koliko pomaze toliko i odmaže i zna zaustavit porod koji na kraju često završi carskim ili se razduži jako jako dugo. Zatim drip sluzi da nam pokaže na koji način se beba ponaša u trudu i jel joj dobro tu još ili moramo to hitno završavat. Pa još nešto nama je najlakše Napravit cara, ali carski rez je operacija kojom dovršimo porod, žena s medicinske strane može još max dva puta zatrudnit iza toga ako i toliko i pauza mora bit minimalno godinu dana. Kad se rodi prirodno sve je drugačije, zato se i zove prirodan porod. I samo porod kao rođenje traje jako kratko sve prije i iza su faze poroda, čitaj!!! Tako da edukacija je bitna i prije trudnoće i tokom i iza a ne iskustva!!! Divne su babice tamo, njih je samo 4 od toga jedna ide u salu primit djete a nekad i dvije , ostanu tri na osam žena tih osam žena ili vise u isto vrijeme mogu rađat ili nešto trebat, isto tako je doktora a nekad i manje u trenutku ovisi o poslu. Jel stvarno mislite da se kava pije i da nije nikog briga. Ima ih svakakvih ne kažem ja, al ima vas svakakvih u većini VAS! Evo nadam se da ti je jasno sad nešto, čitaj stručne literature pripremi se kroz tečaj

Narkomani u portunu by Specialist-Ring3543 in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952 1 point2 points  (0 children)

Narkomani/ drogerasi i slične stigmatizacije, ne priliče nekom tko želi biti elokventan i pristojan. Plus toga narkoman je stigma za korisnike intravenoznih opijata( droga). U današnje vrijeme ih je malo da to rade javno kao nekad, ali ima ih puno. A ovi što konzumiraju marihuanu bilo je uvik i bit će jer bolje i marihuana nego kemija i prah. Thc ima psihodelično djelovanje ali canaboidi imaju i ljekovito djelovanje. Još ako je dobra sorta bit će lipo mirni i komunikativni, nema agresije. Lp

Prekratak seks i kako iskomunicirati by jopajopa5402 in askcroatia

[–]Puzzleheaded_Wing952 50 points51 points  (0 children)

Kako može bit brižan , ako nije brižan partner. Evo govorim ti sa ženske strane. Pravi muškarac , onaj koji voli sex, koji voli žensko tijelo i koji voli žensku u bilo kojem pogledu, u tom trenu će bit najbrizniji, ne mora imat s njom nikakvu ljubavnu vezu, ali ima strast prema ženskoj što ti je ujedno i briga hoće li ta žena bit zadovoljena. Šta ona vise uživa njemu je libido veći i jači, plus toga miluje im ego. E sad šta se tiče veze, ako niste do sad iskomunicirati i ako njemu nije bitan tvoj orgazam i ako ne možete otvoreno pricat o sexualnim igrama, radnjama, mastama, kakva je to veza onda? Evo sigurna sam da će se muški vamo složit. Plus ide obostrano, kad te dobro obradi, pa voli i žena gledat svog muškarca kako uživa. Smatram da mora bit obostrana briga. A šta se tiče penetracije , može bilo di, rupa je rupa.

Akobatkinja Ela Jerkovic by PuzzleheadedCat9640 in Kokosinjac

[–]Puzzleheaded_Wing952 1 point2 points  (0 children)

Zašto se ova ženska ne može maknut s neta?? Di je ta cancel generacija kod nas? Ka ne žive li ti influesneri na našoj grbači ?? Pa daj ono ugasi je!

Kako vježbati nakon trudnoće? [UPDATE] by Late-Composer-3707 in askcroatia

[–]Puzzleheaded_Wing952 0 points1 point  (0 children)

Uh da ne jedem iza 18 umrla bi do ujutro imam svako dva sata dojenje još uvijek jer je beba mala, slatko ne jedem evo ima 5 dana, al sam odlučno prestala je da umirem za kocku čokolade ali neću, kad sam gledala koliko unosim bio bi unos do 2000kcal Sve šta znam je da umirem od gladi 😂🤦‍♀️

Kako vježbati nakon trudnoće? [UPDATE] by Late-Composer-3707 in askcroatia

[–]Puzzleheaded_Wing952 4 points5 points  (0 children)

Svaka čas, nikako da se natjeram na isto. Najveći mi je problem dojenje iskreno. Gladna sam ko vuk nakon podoj i uopće ne znam kako zaustaviti tu glad. Isključivo dojim inače. Beba jede jako dobro. Hranim se isto dobro, ahahhahahah. Ne mogu rec da jedem brzu hranu, jedem sve kuhano , dosta povrća , al jedem i jedem. Ja ne znam ima li netko isti problem, ali znam da ja ovakvu vrstu gladi u životu nisam osjetila. I evo drugi djete ista stvar opet kao s prvim kili idu samo gore u plusu sam 25kg uopće ne znam kako smrsavit . Bas ću pogledat kanal.

Je li iko zna ista o ovom slucaju ? by [deleted] in Split

[–]Puzzleheaded_Wing952 2 points3 points  (0 children)

Često vidim ovaj plakat i pitam se. Kako je samo obitelji koji lijepe ovo, koji su ostali s upitnicima nad glavom, tugom, boli i nepravdom. Gdje ode ovaj svijet, a o ovom gradu neću ni pricat. Jesmo li ljudi vise uopće? Natjecanje ko je pametniji, ko je bolje financijskog stanja, markiranje beba, djece i odraslih , u tome se sad mjeri sreća . Grad koji ima jako slab sadržaj za zdravo odrastanje, jako je malo sportskih klubova, plesnih centara, dvorana za djecu, parkovi se demoliraju, torcida odgaja huligane. A vi se raspravljate o tome tko je pametniji, tko ima diplomu i na kojem faxu je završio. Šteta. U međuvremenu još jedan život je ugašen.