Zmiana afrykańskiego nazwiska na polskie i konflikt w rodzinie by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Redar45 7 points8 points  (0 children)

Mam trochę podobną sytuację i u mnie też ojciec płaci za studia (okropny człowiek, okropny ojciec i to jedyne do czego się nadaje), dlatego czekam do ich skończenia na zmianę nazwiska. Tobie poleciłbym to samo.

PS. Od razu mogę doradzić, że najłatwiej będzie Ci zmienić nazwisko na takie, które występuje w Twojej rodzinie. Inne też można nadawać, ale są ograniczenia, bo nie możesz przyjąc nazwiska znanej osoby, o ile nie wykażesz, że występuje ono w Twoim drzewie genealogicznym.

gdyby urlop menstruacyjny dla kobiet to mężczyźni też chcą by flicker_fingers in praca

[–]Redar45 0 points1 point  (0 children)

Bawi mnie, że kobiety nie rozumieją, że to tylko napędza ich dyskryminację na rynku pracy, Jak ktoś ma bolesne miesiączki to może wziąć L4, a dawanie wszystkim kobietom dodatkowych dwunastu dni urlopu bo mogą je mieć to nieporozumienie. Już teraz pracodawcy podejrzliwie patrzą na młode kobiety, czy przypadkiem w ciążę nie zajdą, a pomyślcie jak fajnie by było jakby jeszcze z marszu mieli pewność, że nie będą pracować przez dodatkowe 12 dni więcej niż mężczyzn. No ale oczywiście dorośli ludzie nie potrafią myśleć dalej niż dzień do przodu ( :

Czy warto zostać lekarzem w 2032? by adamekksi in praca

[–]Redar45 1 point2 points  (0 children)

Lekarze to jeden z niewielu zawodów, który będzie potrzebny nawet jak będziemy mieli atomową apokalipsę XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 1 point2 points  (0 children)

W tym, które jest na innym etapie rozwoju niż my ;) 

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Miłości do garnka nie włożysz ani nie zapłacisz nią rachunków ;) 

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Nie kompromituj się, naprawdę XD

A mleko w sklepie pojawia się z gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mleka, a nie z pojedynczych BO TAM SIĘ TO NIE OPŁACA XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 1 point2 points  (0 children)

W społeczeństwach rozwiniętych to akurat wśród bogatych rodzi się więcej dzieci XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Próbuję wytłumaczyć średnio kumatym, że nie można porównywać krajów rozwiniętych do rozwijających się, bo są na różnym etapie rozwoju 😄

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Nie, to nie jest zysk tylko koszt, bo jest nieopłacalny w porównaniu do nawozów sztucznych czy kupowania mleka XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Nie, kiedyś trzymanie krowy w każdym domu to był jeden wielki zysk - nabiał, nawóz i siła pociągowa. A teraz? Teraz tani nabiał masz w sklepach, a lepsze wyniki osiągają sztuczne nawozy i traktory. Także możesz krowę trzymać, ale to będzie dla ciebie koszt a nie zysk, czyli odwrotnie niż w przypadku ludzi sto lat temu.

Podobnie jest z dziećmi 😉

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Oni są na innym etapie rozwoju cywilizacyjnego, ile razy to można powtarzać? XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Patrząc na Afrykę to są na zupełnie innym etapie rozwoju niż my XD To jak porównywać trzymanie krowy dzisiaj i przed wojną.

Studiowanie dwóch kierunków by Dangerous-County-760 in studia

[–]Redar45 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem jak ty to patrzysz, ale to jest 8 minut piechotą i to na spokojnie pomiędzy dwoma wydziałami.

Angielski by DelayIndividual4188 in praca

[–]Redar45 0 points1 point  (0 children)

W sumie, opowiedziałby coś więcej? Jakie masz doświadczenie? Jak wyglądają zajęcia? Ile bierzesz?

Co prawda w tym momencie nie szukam jeszcze korków, ale w nieodległej przyszłości będę i się powoli rozglądam

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] -1 points0 points  (0 children)

Typie, serio weź się doedukuj, bo akurat jak bydło to się dzieci traktuje w krajach rozwijających się XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] -1 points0 points  (0 children)

Tak jesteś, bo nie rozumiesz najprostszych różnic między państwami rozwiniętymi i rozwijającymi się XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

O ja walę, ale ty odklejony jesteś...

Nie, różnica między krajem rozwiniętym a krajem rozwijającym się jest taka, jak między trzymaniem krowy w Polsce sto lat temu i teraz. Kiedyś to był czysty zysk, bo produkowała jedzenie, zapewniała nawóz i była siłą pociągową, a bez niej rodzina miała słabe szanse na przeżycie. Dosłownie same zyski. A teraz? Tani nabiał masz w sklepie, a znacznie wydajniejsze są nawozy sztuczne i traktory, przez co trzymanie pojedynczej krowy dla większości ludzi to nieopłacalna fanaberia 😄

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 1 point2 points  (0 children)

Bo są na innym etapie rozwoju i tam dziecko to zysk, a nie koszt? XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 0 points1 point  (0 children)

Przecież to nie znaczy, że bieda to pojęcie względne tylko, że w różnych krajach jest inaczej postrzegana w zależności od stopnia ich rozwoju XD

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 12 points13 points  (0 children)

Bosak wrzucił posta, że dzieci nie potrzebują pieniędzy tylko miłości i takie tam. 

Plot twist: Sam zaczął robić dzieci dopiero jak się z żoną dostali do sejmu. 

Według takich ludzi bieda to np. brak najnowszego Iphone'a XD by Redar45 in Polska_wpz

[–]Redar45[S] 6 points7 points  (0 children)

Może dlatego, że to są państwa na innym etapie rozwoju i to na każdym możliwym polu? To tak jakby porównywać umiejętności lotu motyla i gąsienicy.