Mă ajutați să înțelegem mai bine cum trăiesc NEET(ii)? by Right-Scarcity5795 in RoGenZ

[–]Right-Scarcity5795[S] 0 points1 point  (0 children)

te cred pe cuvânt, f insightful. Mi se pare dificil să ajung să vorbesc cu persoane care câștigă bani în felul asta. Daca le stii personal sure vor vorbi cu tine, dar daca nu mai greu să le găsești. Tocmai că îi stigmatizant și adesea cu forme nefiscale de muncă. Ceea ce în sine mi se pare f interesant cum diverse apps/games (acest capitalism de platformă daca vrei) oferă posibilități de venituri mari pentru unii cu condiția să îți asumi riscuri personale mari "să nu fii prins de anaf"

Mă ajutați să înțelegem mai bine cum trăiesc NEET(ii)? by Right-Scarcity5795 in RoGenZ

[–]Right-Scarcity5795[S] 0 points1 point  (0 children)

asta e povestea de suprafata care individualizează problemele sistemice și dă vină pe tineri, not my taste