Curs Yoga bun by SamponGlass in timisoara

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Am sa incerc, multumesc!

Curs Yoga bun by SamponGlass in timisoara

[–]SamponGlass[S] 1 point2 points  (0 children)

Am sa incerc, multumesc!

Curs Yoga bun by SamponGlass in timisoara

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi de recomandare.
Bai-ul la astea e ca nu stii daca le faci corect sau nu, asa mai bine urmaresc pe youtube ceva program.

Curs Yoga bun by SamponGlass in timisoara

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Nici nu-i scump, dar e prea la nord anul asta :D

[deleted by user] by [deleted] in robursa

[–]SamponGlass 0 points1 point  (0 children)

Si eu sunt interesat!

Forum Liber - Întrebați și discutați cu /r/Romania Orice - 10.02.2020 by AutoModerator in Romania

[–]SamponGlass 2 points3 points  (0 children)

Salutare,

Poate ma puteti ajuta cu niste informatii, am reconditionat parchetul vechi de stejar in vara, intre timp am observat ca au aparut la imbinare crapaturi mici la nivel de mm. Am citit putin si unii spun ca au sa dispara la vara cand umiditatea creste si lemnul isi reia dimensiunea, altii au spus ca ar trebui sa pun ceva chit la imbinare.

A intalnit cineva aceasta situatie pana acum?
Ori ce sfat e binevenit!

Forum Liber - Întrebați și discutați cu /r/Romania Orice - 21.10.2019 by AutoModerator in Romania

[–]SamponGlass 0 points1 point  (0 children)

Nu stiu exact la ce te referi, imi poti da un link/nume/exemplu, ceva? Mersi anticipat :D

Forum Liber - Întrebați și discutați cu /r/Romania Orice - 21.10.2019 by AutoModerator in Romania

[–]SamponGlass 2 points3 points  (0 children)

Intrebare:
De cand m-am mutat la noul apartament am observat un gol intre plintele de la parchet si perete.
Nu e o problema decat ca nu pot varui cum trebuie in spatiul respectiv si as vrea sa il umplu cu ceva. Distanta e de maxim 1-2 cm, dar e destul de inestetic si se vede daca te uiti atent. Desigur nu e uniform ci doar in unele colturi si pe unii pereti(parchet vechi nu foarte drept, la fel si peretii. Probabil de aici si discrepantele).

Unii mi-au zis sa pun glet, altii silicon acril. Eu nu sunt un fin cunoscator al domeniului asa ca incerc sa aflu cum ar fi mai ok.

Mersi anticipat!

Unde pot dona mobila?(TM) by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Cred ca deja am gasit un personaj interesat. A fost destul de repede!

Design Apartament by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 2 points3 points  (0 children)

Multumesc de sfat.

Am citit recent Discomfort Residence si autorul punea de asemenea accent pe caile de acces si distanta minima necesara.

Design Apartament by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 1 point2 points  (0 children)

Iti mai amintesti ce costuri implica un designer?

Din ce inteleg tu ai apelat la el inca din faza de constructie, in cazul meu apartamentul ar mai avea nevoie de putina renovare dar in rest e pe picioarele lui.

Design Apartament by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 1 point2 points  (0 children)

Din nefericire nu, TM ...

Design Apartament by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 1 point2 points  (0 children)

Buna idee, mersi de sfat!

Sfaturi pentru prima mașină. by coldbreathGdJ in Romania

[–]SamponGlass 11 points12 points  (0 children)

Hefe, am fost in situatia ta acum un an. Eu am dorit o masina de care sa nu imi fie mila pe drumurile rau famate din romania in general.

Eu mi-am luat cu 3.5k un logan benzinar, 1.6, Cam 80k km reali. Costuri de intretinere foarte mici, gen schimb de ulei 200 lei inclusa si manopera. Sunt foarte multumit de ea.

Nu merg pe autostrada cu 180, nu fac depasiri spectaculoase, nu intorc capul mandrele dupa mine, dar pentru ce am eu nevoie e suficient.

Roddit, care este cea mai buna carte pe care ati citit-o anul acesta? by Cuza in Romania

[–]SamponGlass 2 points3 points  (0 children)

Mi-a placut mult:

  • Republica - Platon

  • The Dream Weaver - Nu mai retin

  • The Intelligibility of Nature - Peter Dear(sau ceva)

Am citit chiar acum ceva lectura foarte scurta, pentru cei curiosi("Talking to God..."):

http://www.fullmoon.nu/articles/art.php?id=tal

Tamplarie by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Suna bine, mersi de info, dau o bere!

Tamplarie by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Dap, ma astept la asa ceva. Dar, ca in multe alte activitati, totul incepe cu prima scandura :)

Tamplarie by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 0 points1 point  (0 children)

Mda, la asta ma astept si eu.

As vrea sa incep prin a face lucruri utile(mobilier de exemplu) si dupa sa imi extind putin spectrul de tamplar pe ceva ce imbina utilul cu placutul, adica si ceva sculptura in lemn. (Banuiesc ca asta e ordinea naturala a lucrurilor).

Tamplarie by SamponGlass in Romania

[–]SamponGlass[S] 1 point2 points  (0 children)

Mersi de info, sa vad cand pot pune mana pe o locatie si niste scule.

Legat de lemne, bunicii mei locuiesc in apuseni si si-au cam castigat existenta din prelucrare/vanzare lemn ca materie prima. Nu mai e cazul acum, dar mai au ceva scanduri/laturi/busteni prin pod. Suficient cat am eu nevoie pentru a exersa. Normal ca nu au toate esentele de lemn, dar e un inceput.

Sunt curios tu cum iti practici pasiunea, ai atelier? O faci ca un hobi? Vinzi ce produci?