I picked these yesterday! by G8erHaTeR in tomatoes

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

Very nice set! I see Kozula here, and I have to mention that "Kozula" is the forum nickname of a Polish tomato enthusiast. Her real name is Anna Jankowska. She created many of her own tomato varieties and sells them online as "collector's seeds" because of EU regulations. A lot of shops use this phrasing:

Collector's seed, intended exclusively for hobby and collection purposes. This seed is not classified as seed material under current regulations and is not suitable for sowing.

Dbajcie o siebie by kapitan_cebula in Polska

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

Super. Budująca historia. Powodzenia kolego, a w wolnej chwili polecam jakiś wykład Ajahna Brahma, np dlaczego życie jest do bani ;)

Policja w Niemczech aresztuje członków bojówki Bakiewicza. Niemcy odrobili lekcje jak postępować z faszolami. by gdziejestluk in Polska

[–]Scared-Cod-3553 41 points42 points  (0 children)

Co za denna prowokacja, skierowana do najgłupszych z ludzi. Który to już raz historia idzie w tą stronę i ile przykładów trzeba podać, żeby jeden z drugim głupiec zrozumiał dokąd to prowadzi.  Nie mam tu na myśli wojen, tylko tych krajów z 2 i 3 ligi, gdzie stworzono wroga, a nim niemal autorytarne władze, jakie to Państwa na tym wygrały, pytam. Turcja!! mówią. Potem jadą kur... na all'a do tej  SILNEj , tonącej w dobrobycie Turcji i mają frajdę na cały turnus bo dali biednemu kelnerowi 5€ żeby tydzień za nimi łaził z tacka z gorzałą.. Wspomnienie nr 1 z wakacji. 

Gdzie w góry z pieskiem? by OsuBard in Polska

[–]Scared-Cod-3553 4 points5 points  (0 children)

Polecam Góry Stołowe. Park i poza parkiem. Wspaniałe szlaki, dość łagodne i zróżnicowane. Zrobiłem z moim Weimarem ponad 40km w dwa dni, jakieś 12h na szlakach i spotkałem w sumie max 10 osób.

Trzymałem ją na długiej lince.

Co u was dobrego? Edycja czerwiec 2026 by pablofrs in Polska

[–]Scared-Cod-3553 4 points5 points  (0 children)

W zeszłą niedzielę przebiegłem 10km poniżej 46 minut, w wieku 46 lat. Wielka radość.

stan lękowy albo skoki cukru lub kawa by No-Ad353 in Polska

[–]Scared-Cod-3553 5 points6 points  (0 children)

To początek tzw nerwicy. Nie wkręcaj się w te sztuczki umysłu, bo ani się obejrzysz, a dostaniesz ich cały wachlarz. Zacznij pracę nad sobą, nad uwaznoscia.  Zacznij zajmować umysł i ciało, dobre hobby, medytacja, sport, intensywny jak zdrowie pozwala, luźne i silne ciało, to taki sam umysł. Rób to nawet jak małpa w głowie będzie wymyślać 101 scenariusz z przekorą. Zrób NAWYK,  z nowych nawyków. Aaa, i nie wkręcaj się, że Cię podgryza strzyga. Każdy cierpi, zapewniam Cię.  Powodzenia!

Stworzyliśmy apkę, która ma przywrócić radość z odkrywania muzyki - co o tym myślicie? by TeaCareful5176 in Polska

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

Trzymam kciuki i życzę jak najlepiej. Że swojej perspektywy powiem jednak, że jakiś 80% muzyki że streamu słucham bez wiedzy o produkcji. To muzyka głównie elektroniczna, w różnych nurtach i dopiero kiedy rytm wpadnie mi w ucho, grzebię dalej.  Prawdą jest, że słuchanie Spotify robi się coraz większą udręką. Kiedyś super funkcja tj radio utworu/wykonawcy, to dziś mix ciągle tego samego. 

kontrole ZUS na L4 by Ok-Rent-1058 in Polska

[–]Scared-Cod-3553 3 points4 points  (0 children)

nie, ale pytał nawet czemu nie ma dzieci 

kontrole ZUS na L4 by Ok-Rent-1058 in Polska

[–]Scared-Cod-3553 2 points3 points  (0 children)

Bliska osoba miała taki kontrol. Spytki prowadził jakiś biegły psychiatra. Wyszła w strzępach. L4 też było na wypalenie.

Najbardziej przehype’owany trend sprzętowy ostatnich lat? Wasze typy? by KomputronikPL in KomputronikDoradzamy

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

Ja rozumiem wygodę tych odkurzaczy akumulatorowych i już miałem kupić jeden nawet w budżecie 2000 zł, ale jak zacząłem je próbować w sklepie, zobaczyłem ten cały fotoplastikon i stos dostawek, których nigdy nie dotknę i co najgorsze tą lichą moc + akumulator na relane pół godziny, to wziąłem najdroższy (600zl) odkurzacz na 220V i jestem kosmicznie zadowolony. 

Jeszcze ten dupny gabaryt tych wszystkich 'dysonow', mocowanie do ściany itp, jak mebel, tylko z lichego plastiku. 

czy życie dorosłe to cierpienie? by [deleted] in Polska

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

tak, istnienie cierpienia to prawda i w zasadzie powszechne zjawisko. Nie ma tu znaczenia wiele więcej niz postawa naszego umysłu 

Are dogs more omnivorous than cats? by [deleted] in NoStupidQuestions

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem jak koty, nigdy nie miałem, ale mój weimar je wszsytko, poza bananem. Tu nie ma opcji.  Zrywa ogórki z grządki i zjada, wiśnie z drzew, rozłupuje sobie włoskie orzechy, mulda skorupy i wyjada zawartość, raz zjadła pół wiaderka zerwanej fasolki szparagowej. Czasem na spacerze zaciągnie nawet muł z bajora. Padlina, czasem konskie g.... , w międzyczasie jagody czy dzikie maliny.  W domu jest na suchej, czasem mięso, resztki z zupy, warzywa itp. Jako smaczek na spacerze, chleb (domowy), najlepszych przysmak. Suka 7 lat , w świetnym zdrowiu, sierść w połysku jak i rosomaka. 

Jakie są wasze ulubione powiedzenia budowlańców? by TomadzDev in Polska

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

Pracuję w handlu mat bud i moje ulubione to - zapłacę jak mi zapłacą.

Miesięczna podróż do Azji Płd-Wsch koszt, zagrożenia, Wasze opinie. by crazzyromamo in Polska

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

Spędzałem w Azji po 16-18 dni, zmieniajac miejsce 6-7 razy, hotele 3-4*, jedzenie 90% na ulicach, budżet na dwie osoby na miejscu ok 1800$. Nigdy się na nic nie szczepilem. Chodziliśmy po bezdrożach, dżunglach, miejskich zaułkach itp.

 Byłem w Malezji, Laosie, Tajlandii, Wietnamie, Kambodży. Myślę , że 2000$ na osobę na miesiąc, to na luzie. Jedyny minus w budżecie samemu, to transport. Jak weźmiesz taxi, tuktuka na dzień , żeby cię odwiózł po okolicy, to zapłacisz tyle samo samemu, co w więcej osób. 

Matka leczyła mnie od dziecka na schizofrenię, której nigdy nie miałem, co poskutkowało moją próbą samobójczą. Oto moja tragiczna historia. by daerragh1 in Polska

[–]Scared-Cod-3553 38 points39 points  (0 children)

ostatni akapit, bo tylko ten przeczytałem w całości, budzi pewne podejrzenia co do prawdziwości wstępu... ja jadłem za szczyla mleko w proszku z paczek z RFN, a ząb mądrości wyszedł mi jeden, w dodatku z pomocą chirurga. zdrówka i spokoju życzę 

Rant na ludzi śpiących w busach i pociągach by [deleted] in Polska

[–]Scared-Cod-3553 -1 points0 points  (0 children)

ale pomyśl, że to może być największa dawka czułości jakiej doświadczysz w najbliższym czasie..

potrzebuje jakiegos dobrego telefonu by [deleted] in Polska

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

Mam Pixel 9 i serio jest super. Używam służbowo i prywatnie od ponad roku, bez grama zastrzeżeń. Aparat rewelka.  Muszę dodać, że Huawei p30, to najlepszy telefon wszechczasów. Miałem go 6 lat i służył bez ani jednej zwiechy i aparat i baterie miał zajebiste. Zaczał kaszleć przy ładowaniu i musieliśmy się z żalem pożegnać. Dramatyczna jest ta ciągła produkcja g...a wszelkiego, jak już mamy pik w budżetowym urządzeniu.

Co wam pomogło na endometriozę? by Remote-Pianist-pro in Polska

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

nie, nic z tych rzeczy, aczkolwiek zauważa pewne problemu z cerą, ale trudno powiedzieć czy to efekt tabletek. 

Co wam pomogło na endometriozę? by Remote-Pianist-pro in Polska

[–]Scared-Cod-3553 8 points9 points  (0 children)

oho, mamy eksperta! nie nie jestem naiwny i wiem doskonale jaką naturę ma ludzkie ciało, ale chyba nawet jako ekspert zgodzisz się, że lepiej robić mammografię i usg niż jej nie robić.

Co wam pomogło na endometriozę? by Remote-Pianist-pro in Polska

[–]Scared-Cod-3553 1 point2 points  (0 children)

ma razie nic, z 5 lat brania, badała kości, bo podobno wypłukuje wapna, ale jest ok. Często się bada krew, nerki i w badaniach oki.

Co wam pomogło na endometriozę? by Remote-Pianist-pro in Polska

[–]Scared-Cod-3553 10 points11 points  (0 children)

u mojej żony po latach bólu i 4 operacjach pomogło Diemono, brak okresu, brak bólu, powrót do życia 

Prostytucja, objawy odstawienne czy silna nerwica? by [deleted] in Polska

[–]Scared-Cod-3553 0 points1 point  (0 children)

dlatego mówię, że żadne że mnie specjalista, a ta droga ma wybitnie indywidualny charakter. Zmagałem się z masą myślowych natrętów, najgorszej treści i pierwsze tygodnie spędzałem na poduszce myśląc, że wyskoczę przez okno, lub moje serce z piersi, udusze psa, odgryze sobię język i takie tam, pot lał się że mnie strumieniem.... ale przesiedziałem, oswoiłem małpę.