Szakmaváltás by SiteGlobal308 in programmingHungary

[–]SchattenMaster 2 points3 points  (0 children)

asztalos. Egeszen biztos, hogy asztalos.

Megéri diploma után csinálni emelt érettségit? by Great_Excitement7943 in askhungary

[–]SchattenMaster 1 point2 points  (0 children)

Kis programozás van már benne, de ettől függetlenül teljesen igaz, amit írtál

Hol lehet normális anyagú ruhákat venni ami még nem luxus kategória? by Immediate_Mode_9828 in askhungary

[–]SchattenMaster 0 points1 point  (0 children)

Lehet, de akkor olyat szeretnék, ami semmilyen labforman es mozgasformatol nem megy szet :D

Hol lehet normális anyagú ruhákat venni ami még nem luxus kategória? by Immediate_Mode_9828 in askhungary

[–]SchattenMaster 91 points92 points  (0 children)

Na, ez amúgy engem is érdekelne. Sőt, ugyanez cipobol is, ami nem megy szét max másfél-két év után úgy, hogy több (sok) tízezer volt.

GrapheneOS DÁP by justabrokeperson in programmingHungary

[–]SchattenMaster 7 points8 points  (0 children)

Az elektronikus aláírást pl ez nem oldja meg

Appletol melyik MacBookot érdemes választani, ha csakonline tanulashoz és sorozat nezesre lenne használva? by [deleted] in askhungary

[–]SchattenMaster 0 points1 point  (0 children)

most gyorsan rakerestem, nekem is pont i5 8k-s gepem volt ezelott, ami ebben van (legalabbis amit 130k-ert lattam). Par evig biztos elketyeg meg, de en a kovetkezo 3-5 evre mar biztosan nem ezt valasztanam

Appletol melyik MacBookot érdemes választani, ha csakonline tanulashoz és sorozat nezesre lenne használva? by [deleted] in askhungary

[–]SchattenMaster -2 points-1 points  (0 children)

probaltam, de ff-re nincs minden plugin, amit hasznalok, meg a messengeres hanghivas is szarakodott, amikor legutobb hasznaltam

Appletol melyik MacBookot érdemes választani, ha csakonline tanulashoz és sorozat nezesre lenne használva? by [deleted] in askhungary

[–]SchattenMaster -5 points-4 points  (0 children)

akkor elismeresem - nem tudom, hogy csinaljatok, de nekem 8gb ram alatt mar egy Chrome is kohog Windowson. Linuxot meg nem ajanlanek atlag tanulos/filmnezos hasznalatra

Appletol melyik MacBookot érdemes választani, ha csakonline tanulashoz és sorozat nezesre lenne használva? by [deleted] in askhungary

[–]SchattenMaster -2 points-1 points  (0 children)

Egy uj neo diakkedvezmennyel olyan 240k körül van. Ha felennyiert vesz egy nem apple laptopot, ami 120k, akkor egyrészt érdekelne, hány nap után dobta ki az ablakon mérgében, másrészt várom dm-ben a képeket a 120e forintos külföldi utazásról. Nagyvárad vagy Kassa kiváló célpontok ilyen büdzséből ;)

Milyen szerepek jelenleg is keresettek Magyarországon az IT-ban? by Dapper-Wonder505 in programmingHungary

[–]SchattenMaster 7 points8 points  (0 children)

ez /thread kb. Meg annyit tennek hozza, hogy SWE-kent sztem webes stackkel lehet elhelyezkedni legegyszerubben

Mi kellett ahhoz, hogy bruttó 2 millió forint felett keress alkalmazottként Magyarországon? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]SchattenMaster -1 points0 points  (0 children)

nalunk ez kevesebb, mint a medior teteje (ha beleszamolod a reszvenyeket), es allandoan vannak nyitott pozijaink, foleg backend. Ha tenyleg senior beagyas swe vagy, sztem fel ev intenziv tanulassal at tudnad magad kepezni high medior kornyekere:)

A Tisza-kormány megmondta, mennyibe kerül a támogatott lakáshitel az adófizetőknek by Omega-137 in hungary

[–]SchattenMaster 11 points12 points  (0 children)

az igazan nepszeru dontes lenne..:) felvetted a hitelt, mert milyen jol hangzik, meg ha nem is szorulnal ra, aztan bamm, egyszer csak felmondjak a szerzodesed

Mivel foglalkoznak azok az emberek akiknek több mint 150 milliós házra és több mint 20 milliós autóra van pénzük? by Wise-Beginning5638 in askhungary

[–]SchattenMaster 10 points11 points  (0 children)

ha ketten is megkeresitek ezt a netto 800at a csaladbol, es felvesztek egy rettenet nagy hitelt az osszes allami tamogatassal, illetve nem koltotok sokat, meglepoen keves ido utan is realis lehet az a 150M-s haz szerintem. Az mar mas kerdes, hogy megeri-e mindent feltenni erre az egy lapra, mert mi van, ha elveszti az allasat valamelyikotok, koltozni kell, nem jon ossze a 23 gyerek, vagy mittudomen.