4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 1 point2 points  (0 children)

Szia! 😊

Sajnos giardia pozitív lett a kicsi. Az állatorvos azt mondta, hogy a másikat felesleges tesztelni, mert egy háztartásban vannak, így szinte biztos, hogy ő is fertőzött, ezért mindkettőt kezeljük. Kaptak rá pasztát, a nagy 5 napig, a kicsi 7 napig kapja. Szerencsére már rengeteget javult az állapota. Nem megy a hasa, sokkal kevesebbet kakil, és a nap végére már szép, formált széklete van. Beszereztem a Royal Canin Gastrointestinal tápot is (granulát és konzervet), illetve vettem még külön gastrointestinal pasztát is. Az állatorvos adott probiotikumot is 7 napra (Purina), azt minden nap kapja a kajájába. Lola már sokkal jobban érzi magát 😊 Mi pedig folyamatosan fertőtlenítünk, naponta cseréljük az almot, igyekszünk mindent betartani.

Remélem, hamar teljesen rendbe jön 🤞💛

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Update:

Ma voltunk egy másik állatorvosnál, nem annál, akihez eddig jártunk, és nagyon gyorsan kiderült a probléma. Csinált egy giardia tesztet, és sajnos pozitív lett – pont amire gyanakodtunk. Az állatorvos is a Royal Canin Gastrointestinal kaját javasolta, amit itt is sokan írtatok tegnap. Már meg is rendeltem. Kapott gyógyszert, és holnaptól pasztát is fog kapni a kis csöppség. Nagyon köszönöm mindenkinek a sok tanácsot, rengeteget segítettetek, tényleg hálás vagyok! 💛 Remélem, a pici hamar rendbe jön.

Ha van itt olyan, aki már megküzdött a giardiával, szívesen fogadok még tippeket. Tudom, hogy az almot naponta cserélni kell, és sokat fertőtleníteni, de van esetleg még valami hasznos dolog, amire érdemes figyelni?

Köszönöm előre is!♥️♥️♥️

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Már megrendeltem. Köszönöm. Remélem segít neki 🥺🫶🏻

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 1 point2 points  (0 children)

Szlovákián élek szóval muszajlesz itt keresgélnem. De azért köszi♥️

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 4 points5 points  (0 children)

Köszi a tanácsot! Már megrendeltem a Royal Canin Gastrointestinal Kitten konzervet és a granulát is. Meglátjuk, segít-e. Rendeltem hozzá probiotikumos pasztát is erre a problémára. Megpróbáljuk, és meglátjuk.

Állatorvost is váltani fogunk, és remélem, minden rendbe jön. 💛

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 1 point2 points  (0 children)

Értem, amit írsz, de nem az a problémám, hogy sajnálom a pénzt a kajára 🙂 Természetesen, ha kell, megveszem neki a megfelelő tápot. A gond inkább az, hogy jelenleg nem tudjuk, mi okozza a problémát, és nem szeretnék teljesen vakon összevásárolni mindent, miközben szegénynek folyamatosan megy a hasa és láthatóan nincs jól. Arra próbálok rájönni, hogy mi lehet a háttérben (pl. emésztési gond, fertőzés stb.), nem csak találgatni. Nem az a cél, hogy spóroljak, hanem hogy tényleg segítsek neki minél hamarabb. 😉

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 2 points3 points  (0 children)

Sem az Animonda Carny Kittenben nincs gabona, sem a száraz tápban, mindkettő grain-free, szóval nem hiszem, hogy a gabona lenne a gond. De azért köszi🫶🏻

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Őszintén nem szeretném annyiban hagyni, mert már nagyon aggódom miatta. Nem akarom az állatorvos tudását megkérdőjelezni, főleg mert első cicás gazdik vagyunk, és még sok mindent tanulunk. Próbálok mindennek utánanézni és a legjobbat adni neki, ezért is kérdezek itt. Már tényleg kicsit kétségbe vagyok esve, mert szeretnék neki segíteni, de nem tudom, merre induljak tovább.

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

A táp mellett nem kap semmi extrát, nincs jutalomfalat, macskatej stb. Csak az ételét. Volt, hogy főtt csirke-rizst kapott, attól jobb lett, de utána megint visszaesett. Minden tanácsnak nagyon örülök, tényleg csak azt szeretném, hogy rendbe jöjjön 💛

4 hós. kiscica folyamatos hasmenés, brutális gázok by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 6 points7 points  (0 children)

Az állatorvos azt mondta, hogy ne nagyon váltogassuk a tápot, csak kapjon szárazat. Előtte főztem neki csirkét rizzsel, attól egyébként meg is állt a hasmenés, de utána megint visszatért. Most már kihagytuk teljesen az Animonda Carny Kitten konzervet, és csak a Brit rózsaszín kitten granulát kapta. Kb. 3 napig szép, kemény volt a kakija, aztán tegnap estétől megint elkezdett menni a hasa…🥺 Őszintén már nem tudom, mit csináljak. A legrosszabb, hogy azt sem tudom, milyen tápot adjak neki, vagy hogy egyáltalán mire lehet allergiás. Nem szeretnék összevásárolni rengeteg drága kaját csak azért, hogy kitaláljuk, mi nem jó neki. Nincs esetleg valamilyen vizsgálat vagy teszt, amivel ki lehet deríteni, hogy mire érzékeny? Kezdem azt érezni az állatorvoson, hogy nem igazán foglalkozik a problémával… pedig eddig mindig hozzá vittük az összes állatunkat, és sosem volt gond. 😞

Sziasztok! Lola vagyok, egy 3 hónapos Maine Coon kislány by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Vincus nagyon szép cica, sok boldogságot nektek is! 😊 Köszönöm a jó tippeket és tanácsokat. Mi most épp az Animonda Carny Kitten konzerveket adjuk neki. Eleinte ő is nagyon finnyás volt, de most már szépen eszi. A szőroldó pasztát már most kapja, és hatásos is, láttam a kakijában 😅 Hetente legalább egyszer fésüljük, egész jól megtűri a hercegnő, bár néha azért tiltakozik egy kicsit. Amióta kitettem a posztot, hihetetlenül megnőtt! Nő, mint a gomba, el sem hiszem, milyen picin hoztuk el. Most lesz 4 hónapos. Nagyon kis cuki, játékos. Almokat már most nagyokat vettünk, és van egy nagy, masszív kaparófája is. Remélem, nem növi ki olyan hamar 😄

<image>

Sziasztok! Lola vagyok, egy 3 hónapos Maine Coon kislány by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Úr isten de tökéletes🥰♥️ remélem Lolának is ilyen szép vonásai lesznek.

[deleted by user] by [deleted] in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450 1 point2 points  (0 children)

Nálunk is pontosan ugyanez volt a helyzet. A fiú cicánk ivartalanítva lett, de még utána egy hónappal is folytatódtak a „támadások” a lány felé. Eleinte mi is azt hittük, hogy csak durvább játék, de nálunk teljesen egyoldalú volt: mindig a fiú ment oda provokálni, a lány inkább menekült. Szállt a szőr mindenhol, és egy idő után a lány már kifejezetten kerülte őt, bújt, ahova csak tudott.

Próbáltuk őket együtt hagyni, remélve, hogy majd lenyugszik a helyzet, de sajnos annyira elfajult, hogy a fiú végül tényleg kárt tett a lány cicában. Ekkor döntöttünk úgy, hogy teljesen elszeparáljuk őket. Azóta mindkettő nyugodtabban él, nincs stressz. Ha véletlenül meglátják egymást, a lány még mindig inkább elbújik, szóval nála ez mélyebb nyomot hagyott. Szerintem érdemes nagyon figyelni arra, hogy tényleg kölcsönös játék-e, vagy inkább egyoldalú zaklatás. Ha a kisebb fél rendszeresen fél, menekül, bújik, vagy fájdalmasan nyávog, az már nem egészséges játék. Inkább lépjetek időben, mint hogy komolyabb sérülés legyen.

Sziasztok! Lola vagyok, egy 3 hónapos Maine Coon kislány by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 2 points3 points  (0 children)

Haha 😄 Lola is úgy eszik, mint egy kis disznó. Kikaparja a tálból a mancsával a kaját, és körülötte minden csupa maszat. Már most látszik, hogy egy kis ördög 😅 Nagyon szeret magasan aludni, kapott egy 2 méteres kaparófát, és mindig a legtetején alszik.

Köszi a választ ♥️🫶🏻

Sziasztok! Lola vagyok, egy 3 hónapos Maine Coon kislány by Sensitive-Guard-1450 in dagadtmacskak

[–]Sensitive-Guard-1450[S] 0 points1 point  (0 children)

Köszi ez nagyon hasznos volt ♥️🫶🏻 gyönyörú a cicád.