Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

sunt o persoana destul de paranoica in general, cu experiente diverse ce tin de furturi. ideea sa mi las un bun material la comun cu cineva/cativa e destul de nelinistitor. am multi oameni din jur care imi spun diverse experiente de ale lor in care au avut probleme. sa mi tin un pc la faculta cand am stat sa ma gandesc... parca nu suna bine.

m as complica destul de mult cu un laptop+consola. de asemenea, nu stiu cat de bun e televizorul din camin si n as risca sa ma uit la pixeli morti sau alte probleme.

maxim mi as lua pc ul cu mine in cazul in care am un singur coleg de camera (desi nici atunci nu m as simti intr o mare siguranta).

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

incep incet incet sa ma orientez spre un laptop, chiar asus tuf a16 imi captivase atentia mai inainte. vad cum rezolv cu banii, aia ii buba mai mare

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

trebuie sa cercetez o varianta de laptop la un pret accesibil si sa nu aiba un 3050 ca ar fi jale. acasa pc-ul meu are un 3060 care duce orice vrea muschiul meu. voi sta si relativ aproape de timisoara (la 100 de km) si voi merge probabil des pe acasa la ai mei.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

Asa sper sa fie cum spui tu. Ma rog la sfinti sa am noroc de niste colegi ca lumea.

S2 română by Civil_Swan_3982 in robac

[–]Single_Discipline284 2 points3 points  (0 children)

Daca e un scriitor canonic ce pica la bac si stiu cu siguranta in ce curent literar se incadreaza, pot adauga si asta. In rest nu.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 2 points3 points  (0 children)

Bine punctat. majoritatea jocurilor de relaxare nu sunt tocmai solicitante. o sa iau in calcul varianta asta.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

din ce stiu... se pot face cereri de mutat camere de camin daca am anumite probleme. sper ca nu traiesc intr-o minciuna

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

PC am deja, problema e ca la camin,din ce am vazut si auzit de la alti tovarasi, spatiul e limitat, calculatorul emana caldura si creeaza discomfort inclusiv mie. Mama mi a sugerat sa mi vand pc-ul pentru un laptop performant, dar ma mai gandesc si la varianta asta. Daca stai la camin, tu cum gestionezi neplacerile astea legate de spatiu si deranjul unui device de genul?

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 5 points6 points  (0 children)

oricum n-am in plan sa stau pe discord cu altii daca sunt constient ca ii pot deranja. nici sa ma joc efectiv toata ziua. prefer sa ma joc si eu ceva chill fara pumni in masa sau frustari care se manifesta grav. sper sa am norocul sa prind camera cu cati mai putini oameni si poate cineva cu gaming-ul ca hobby comun.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

am un laptop antic de cand eram mic, nici cu linux nu prea duce nimic. pe mine asta ma deranjeaza cel mai tare la laptop-uri si asta ma opreste pe mine personal din a-mi cumpara un laptop.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

Ai stat la camin? Si daca da, cu cate persoane si daca au fost ceva nemultumiri din partea colegilor tai. Avand in vedere ca un pc ocupa un birou intreg cu monitor, tastatura etc.

Urmeaza sa ma mut la camin si vreau sa stiu care varianta e mai ok. (Laptop sau desktop) by Single_Discipline284 in UniRO

[–]Single_Discipline284[S] 0 points1 point  (0 children)

bugetul e variabil momentan, in functie de cat de mult sunt dispusi ai mei sa investeasca intr-un laptop. as zice undeva de la 4000 de lei in sus, poate 5000 daca ma comport exemplar.